Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401503/bmid_mlcenlive-zeny-XPt-401503.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

Peqvy
14.07.2019 2 z 5

Vůbec mě nezaujala. Akorát jsem neustále četla, že zesnulá manželka byla skvělá a ta nová se ji nevyrovná. Po sto stranách repetitivního děje, jsem knížku odložila

OnlyFour
13.07.2019 4 z 5

Nápis na obálke hrozne zavádza, čakala som niečo brutálne, aspoň nejakú peknú vraždu ???? a ani neviem, či to bol úplne thriller....odhliadnuc od toho sa to čítalo fajn, taká oddychovka pre mňa, ktorá nenudila

eva8941
11.07.2019 5 z 5

kniha se mi velice líbila. Přečetla jsem ji asi za dva dny :-)

domihruzkova
10.07.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo, připomínala mi trochu knihu Poslední paní Parrishová, určitě doporučuji.

Naprosto ale souhlasím s vyjádřením ostatních, že thriller to rozhodně není a obálka knihy má spíše nalákat čtenáře.

Terez25
08.07.2019 4 z 5

Pěkná, čtivá kniha, která je spíše sondou do života dvou švagrových, dvou rozdílných žen, které se vlivem okolností stanou přítelkyněmi, než mrazivým thrillerem. Kniha se však čte lehce a nakonec vše dopadne dobře. Fajn čtení třeba na pláž.

veronika8042
07.07.2019 4 z 5

Pohodová kniha na odreagování. Líbilo se mi střídání postav :)

simonabr
05.07.2019 2 z 5

Podtitul "Dáte vše v sázku pro muže, kterého milujete? I když spáchal něco strašlivého?" je teda hodně zavádějící a naprosto nepravdivý, s ničím takovým se čtenář v knize nesetká a do thrilleru to má teda opravdu hodně daleko. Začátek se jevil aspoň průměrně, ale pak se to svezlo do klasického a už mockrát použitého schématu a nakonec ještě "srdcervoucí" happyend:-(((((

Vesina
04.07.2019 2 z 5

Tolik stránek prakticky o ničem. Začátek fakt hodně nudný, přesto mě i to “málo” nutilo číst dál. Říkala jsem si, že se už přece musí něco stát. Nestalo....

andream
03.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla a těžko se od ni odchazelo... doporučuji

sandra7
02.07.2019 1 z 5

Tohle mě vůbec nebavilo, dočetla jsem to jen proto, abych to už konečně měla za sebou. Pořád jsem čekala nějaký ten wow moment, ale ten nepřišel. Zápletka mi nepřišla jako něco strhujícího nebo mrazivého, spíš taková červená knihovna. Říkala jsem si, že nějaká pořádná úchylárna přijde na závěr, ale ten to naprosto zabil. Taková pohádka pro babičky ke koláči na nedělní odpoledne.

Jájinka
02.07.2019 4 z 5

Líbilo se mi, bylo to čtivé. Thriller to není, spíš psychologie. Ale nevadí, nenudila jsem se, dokonce jedna z postav byla i vtipná!

ladyka
01.07.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy je příběh o skrytých rodinných tajemstvích, o komplikovaných vztazích v druhých manželstvích a jejich nových rodinách, vyprávěný dvěma ženami - odlišnými švagrovými, které přes počáteční odstup a vzájemné souzení najdou jedna v druhé oporu.
Knížka rozhodně není strhujícím emocionálním thrillerem, jak popisuje obálka - spíše komorní psychologickou sondou - pro mě však bohužel nikoli hloubkovou a rozhodně ne s mrazivě skutečným koncem (ach ty reklamní proklamace!). Hodnotím tedy slabšími 4 hvězdami - za místy unylé pojetí a rozvláčné roztěkané myšlenky - zejména Larry. Přiznávám, že podobná témata mi sedla víc v jiných knihách než této.

kiraa
29.06.2019 1 z 5

Konečně jsem se protrápila na konec. Ani nevím, jak je to dlouho, kdy mě naposledy takhle brutálně nebavilo číst. Na obálce cedule jako kráva, že se jedná o mrazivě emocionální thriller. No, tak jako vtip roku dobrý. Na nic strhujícího a mrazivýho jsem celých třista stran nenerazila a ani ta italská bába nebyla dostatečně na ránu. Zejtra asi bouchnu šáňo za mou výdrž, protože tohle nebylo čtení, ale martyrium.

jol.
26.06.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Doporučuji :)

VěraČamková
23.06.2019 5 z 5

knížku jsem četla s chutí, napsaná skvělou formou, nikde nic nebylo odbytého. Knížka se mi velice líbila.

Marluksa
19.06.2019 5 z 5

Jednoduše řečeno SKVĚLÁ!!! ????
Styl psaní naprosto profesionální a žádná zbytečná omáčka, což velmi oceňuji. Zajímavý příběh, který drží čtenáře neustále v pozoru. Slovní zásoba autorky je očividně bezbřehá. Ví, kdy, co a kam umístit, aby se vše odvíjelo tou správnou intenzitou a směrem.
S postavami se čtenář sžije raz dva. Napětí by se dalo občas krájet, emoce samozřejmě nechybí.
Rozhodně doporučuji.

Květi62
18.06.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Krátké kapitoly vyprávěné Larou nebo Magií. Magie, která se do rodiny Farinelliových právě přivdala, zjišťuje, že zapadnout do této rodiny, nebude vůbec jednoduché. Ale protože je přímá a má srdce na pravém místě, podaří se jí odkrýt tajemství, a nejen to, svou odvahou pomůže vyřešit nejen své, ale i Lauřino trápení. Závěr byl tak trochu jako v pohádce, ale jinak moc pěkné čtení.

cori
15.06.2019 3 z 5

Maggie a Lara dvě švagrové postupně odkrývají rodinné tajemství týkající se jejich mužů a zesnulé první manželky jednoho z nich. Autorka kromě nevěry přihodila i domácí násilí, vztah macechy s vyvdanou dcerou, otce s Aizhamerem a nesnesitelnou tchýni. Happyendový konec mění vše v pohádku. "A žili šťastně až do smrti."

YvonaT
11.06.2019

Mně se to líbilo. Moc. Čtivé, mám ráda krátké kapitoly, obzvlášť, když člověk čte v metru a neztratí tak niť. Knih o domácím násilí jsem četla spoustu a tahle pro mě patří k těm lepším! Jen ať Kerry Fisherová píše dál :)

tess.de.veles
10.06.2019 2 z 5

Pro mě slabá kniha. 84 procent?..... Ne ne kdepak.... tak 60 až 70.
Nuda.....:-( Něco tomu chybí....