Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401503/bmid_mlcenlive-zeny-XPt-401503.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

miseb
05.03.2019 3 z 5

Kniha se vůbec nečetla špatně, ale thriller ani náhodou. Prostě hezky napsaná knížka o domácím týrání. Jen jsem pořád čekala nějaký zvrat, kdy konečně dojde k nějakému dramatu.

Ozinka
05.03.2019 4 z 5

Zdlouhavé. Čekala jsem větší drama. Četlo se to dobře, postavy dobře vykreslené, ale stále jsem čekala nějaký velký zvrat a najednou byl konec. 3 1/2

JaKa1974
04.03.2019 5 z 5

Krásná kniha, čtivá do posledního slovíčka. Vystihuje ji i přísloví, které autorka použila v závěru knihy: " Co tě nezabije, to tě posílí." Těším se na další knihu autorky.

kneslova
03.03.2019 5 z 5

Dlouho jsem se chystala číst tuhletu dobře hodnocenou knihu a přidávám se k nadšencům. Výborně napsáno - a Maggie s jejím humorem a její máma tu knihu odlehčují. Super čtení

lenka666
02.03.2019 5 z 5

Velmi čtivé ????

Miro67
02.03.2019 5 z 5

Na téma domácího násilí bylo napsáno již mnoho knih, tato se ale něčím liší. Způsoby týrání, hlavně psychického, jsou v příběhu jen naznačeny. Větší důraz je kladen na vnější projevy, jak manželky, tak dítěte. Zamlklost, nedostatek sebevědomí, absence přátel, ustrašenost. Pokud je okolí bude schopno včas rozpoznat, bude moci nabídnou týraným pomocnou ruku.

If_odkolka
02.03.2019 2 z 5

Za mě tedy zklamání. Podle anotace jsem čekala něco ve stylu Za zavřenými dveřmi, ale bohužel...
Thriller ani náhodou, opakované popisování pocitů toho či onoho mě nudilo a o napětí bych ani nemluvila - spíš takový "vlažný čaj".
Dočteno pouze z přesvědčení.

ctenarkaEva
27.02.2019 4 z 5

Čtivá kniha, také bych ji označila spíš jako psychologický román, než jako thriller. Příběh o rodině, která skrývá hned několik tajemství a kostlivců ve skříni.

bookcase
25.02.2019 5 z 5

Tohle se mi libilo, rodinný psychothriller. Konec sice filmový, ale proč ne. I tak tam té psychárny bylo poměrně dost. Líbil se mi pohled na věc ze dvou různých úhlů pohledu, střídavě od obou vypravěček.

putpuda
24.02.2019 4 z 5

Hodně podobné např. Za zavřenými dveřmi nebo Poslední p. Parishová....
Dobře se čte, sice jsem očekávala větší drama, ale na prvotinu super :)

Lenny.Wolf
22.02.2019 4 z 5

V první řadě bych chtěla říct, že bych to nenazývala thrillerem, ale spíš rodinným dramatem s několika kostlivci ve skříni. Ale i přesto, že jsem čekala trochu jiný žánr, byla kniha velmi čtivá a svižná a dost často jsem se vžila do děje.

Ivulka432
22.02.2019 5 z 5

V knize leží odpovědi na otázky - jak taková šikovná a soběstačná žena se mohla stát vylekanou a nesvéprávnou bytostí pod dohledem na povrchu velmi sympatického a empatického muže, ve skutečnosti doma a v soukromí absolutního psychopata. Konec stejně jako v pohádkách dobrý - mně se kniha líbila a dobře se četla.

Kekik
21.02.2019 5 z 5

Tak thriller to opravdu není, zato ale velmi povedený román o rodinných vztazích napsán čtivou formou, a i když je to nelehké téma, občas jsem se pousmála. S koncem jsem maximálně spokojena. Plně souhlasím s názorem v dopise od Kerry Fisher (autorka)- Tohle je beletrie, a tak se může vše vyvinout tak, jak chceme my, tedy hlavně jak chtěla autorka.
Mnoho postav mi bylo sympatických. A zloduši byli skvěle napsáni. Plně chápu Laru. Ono není vše tak jednoduché, jak se to jeví nám. Další autorčinu knihu si velmi ráda přečtu.

berila
20.02.2019 5 z 5

Thrillerem bych to určitě nenazvala, ale jinak perfektní. Trošičku přeslazený konec, ale vůbec mně to nevadilo.

lessi
18.02.2019 4 z 5

Jedná se spíše o rodinné drama. Kniha je velmi čtivá, výpravěna z pohledu dvou žen. Ze začátku se čte velice dobře, je napínavá, ale ke konci mi už tak trochu lezlo na nervy až extrémně kladné vykreslení jedné z hlavních postav, která vlastně celou rodinu ,,zachranila,,. A k tomu to celé vyústění příběhu. Tolik náhod najednou. Pro mě to byla oddechovka, žádné velké zamyšlení nad dějem se u mě nekoná.

adevis
17.02.2019 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že by se mi kniha vpletla do snu, až jsem se z toho snu vzbudila celá spocená a rozhozená.
Málokdy dávám 5/5, ale tohle se opravdu povedlo!! Knihu jsem si pořídila po přečtení hlášky “nutné pro fanoušky Liane Moriarty”. Jelikož je Liane má TOP, neváhala jsem. A nedostavilo se žádné zklamání.
Četlo se mi to hezky, svižně. Některé části jsem hltala a zapomínala u nich na okolní svět.
Maggie i Lara byly úžasné, svým způsobem byli vlastně “úžasní” všichni... doporučuji!!

elenk
17.02.2019 5 z 5

V knikhupectvi byl starší pán, který nechtěl radu jakou knihu dá manželce a vybíral intuitivně...byl tam asi pět minut a vzal tuto....a ja myslím na jeho paní a říkám si jak se ji kniha líbila ?? Vzal jsi snad proto, ze jméno knihy vystihovalo jeho touhu aby ji na chvíli umlčel nebo to jednodušše byla první, která mu padla do oka?? Ja si ji vzala tedy také a jsem nadšená....je to příběh.krátký ale příjemný....

essidaven
15.02.2019 4 z 5

Jak zde již padlo, nenazvala bych knihu thrillerem, ale spíše rodinným dramatem. Jedná se o trochu o klišé - dokonalá rodinka z lepší společnosti není až tak dokonalá, jak se na veřejnosti tváří a má ve skříni spoustu kostlivců. Ale já se bavila, je to čtivě a svižně napsané, takže doporučuji.

RADOST
15.02.2019 3 z 5

Nejedná se o thriller, ale o psychologický román pro ženy. Ukazuje formu domácího násilí i pozlátko, které si některé rodiny budují ve snaze co nejlépe působit na své okolí. Dává do kontrastu strojenost, přetvářku, chladnost proti upřímnosti a citlivosti. Napsáno sice čtivě, ale trochu zdlouhavě. Snad některým čtenářkám přinese i poučení.

MiliKry
14.02.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem knížku četla. Je to čtivě napsané.