Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401503/bmid_mlcenlive-zeny-XPt-401503.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

Zuzana08
30.01.2020 3 z 5

Tři hvězdičky - průměr. Rodinné drama s až pohádkovým koncem. Kniha se četla lehce, žádné složitosti, přeskakování v časech či osobách.
Dále však jedna z knih, o které za pár týdnů nebudu vědět. Podobných knih rádoby označených "thriller" je taky za poslední dobu přespříliš.

niki7763
21.01.2020 4 z 5

Knihu jsem měla vyhlédnutou už delší dobu, a nelituji, že jsem se k ní konečně dostala. Jak už bylo řečeno níže v komentářích, opět se ocitáme v rodinném dramatu, pohledu dvou postav a čtivého textu. Je pravda, že dílo je již už trochu starším kouskem, takže nemůžu říct, že podobných témat jsou na trhu mraky, to by ode mne nebylo fér, když už je to pár let od vydání. Kniha se mi velice líbila ... Byla správná, vtipná, emotivní. Nejsem zase až tak zklamaná ze zápletky, protože když vezmu v úvahu, že se opravdu mohou takové věci stát, určitě by nikdo z Vás tady, kdyby byl takové události svědkem neřekl "no, nic moc" ... Mohu to posuzovat z takového pohledu, jelikož k nám v závěru knihy sama autorka promlouvá, že kniha je přirovnáním ke skutečným příběhům. Pakliže to bylo dílo přibližující se realitě, musím brát v potaz, že v takové situaci se jistě nechce ocitnout nikdo z nás :)) ... Takže za mě krásná a zároveň vzrušující kniha pro ženy. Závěrečné psaní přímo čtenářům mi vyvolalo pocit husí kůže a s jistotou můžu říct, že výběru nelituji. Žádné zbytečné popisy, jen stručné fakty. Dojemné a zároveň zdrcující dílo :)

Zdenca79
18.01.2020 5 z 5

Za mě moc pěkná knížka,kterou bych určitě doporučila dál,moc pěkně se čte...

Ráčkajda
16.01.2020 5 z 5

Knihy s takovým nebo podobným námětem mám velmi ráda, takže jsem maximálně spokojená. Knížka se čte lehce a je poutavá.

Linqva
09.01.2020 5 z 5

Za mě poutavá knížka od začátku do konce :)

Janík511
28.12.2019 4 z 5

Celkem svižné čtení se zajímavým koncem. Kniha mě bavila a neměla jsem tendenci listovat dopředu, abych věděla, jak to celé dopadne.

wlado
21.12.2019 3 z 5

Označenie triller je nezmysel, skôr sa jedná o román z rodinného prostredia a riešenie konfliktov. Kniha sa čítala dobre, no koniec bol maximálne presladený.

katulkav
20.12.2019 4 z 5

Pro mě oddechove čtení,bavilo mě od začátku do konce,zacetla jsem se hned a nemusela složitě přemýšlet,co tím chce "básník říci"...Celkem reálný příběh,který zachycuje pohledy dvou zen,které se najednou ocitají v jedné rodině,kde nakonec vyjde na povrch spoustu lží a křivd z minulosti...spíš než thriller to pro mě byl psychologicky roman z rodinného prostředí...dokonce i se šťastným koncem.Nenarocne,rekreační čtení.

čef
10.12.2019 4 z 5

Další z mých ukvapených výběrů. Očekával jsem thriller, ale byl to příběh, který se točil okolo rodinných problémů s výchovou dětí, psa, senilního otce, tchýní a manželů, což se jaksi vždy tak nějak nedaří. Odkrývají se tajemství minulosti a díky sebevědomé ženě se i další stávají samostatnějšími a nakonec můžeme vymáčknout i nějakou tu slzičku. Tím knihu opravdu neshazuji, vyvolat emoce knižním příběhem je určitě umění a mnoha ženám se kniha bude jistě líbit.

a.k
19.11.2019 4 z 5

Pohled do zákulisí dvou odlišných domácností. Maggie a Lara žijí každá s jedním z bratrů, kteří už mají za sebou předchozí manželství. Navenek fungující vztah však za zavřenými dveřmi nemusí být tak idylický, jak se na první pohled zdá.
Rodinný román, který je v lecčem předvídatelný, ale na řadu otázek dostanete odpověď až v samém závěru. Kniha se moc dobře čte, napsaná je s nezvyklou lehkostí i přes vážné téma, které v sobě ukrývá.

Pája699
07.11.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy určitě stojí za přečtení. I když je fakt, že jsem od knihy čekala o trochu více....taková pohodová knížka která se krásně čte, ale žádný wow efekt se nekonal. Líbí se mi autorčin styl psaní. Některé hlášky vážně stojí za to :-) psaní z dvou pohledů Meggi a Lary byl taky super.

Dreisii
19.10.2019 5 z 5

Myslím že existují lepší knihy tohoto žánru,ale když opomenu co slibovala obálka tak se mi kniha lehce četla a byla pěkně napsaná,obě hrdinky se mi moc líbili.Takže za mě to je jasné.

saphiral
19.10.2019 2 z 5

Na mě moc sladký konec, ale jinak dobrá .

morava
12.10.2019 4 z 5

Jsem rada, ze si pred ctenim knihy anotaci nectu poradne, a komentare ke knize nectu pred ctenim vubec. Podle anotace se jedna o thriller. Ja by jsem tomu dala spis nalepku psychologicke rodinne drama. Musim vsak rict, ze me kniha bavila, a zacetla jsem se hned od prvnich stranek.Bavil me styl psani,bavilo me stridani kapitol z pohledu Maggie a Lary, bavila me ta psychologicka stranka mysleni obou zen.A i pres to, ze jak uz jsem psala ,se jedna o rodinne drama, tak se u knihy i pousmejete. Hlavne matka Maggie tento pribeh humorne okorenila.Tema samotne, vsak humorne rozhodne neni.Rikam si, kolik takovych zen asi beha po svete. Nektere se rozhodnou promluvit, nektere vsak mlci cely zivot. Urcite tema k zamysleni a ja mohu knihu urcite doporucit.A jako prvotina ?Za mne urcite palec nahoru.

JessieEx
06.10.2019 4 z 5

To, co teď ke knize napíšu, bude asi trochu v rozporu s mým nadšeným hvězdičkovým ohodnocením, ale mám tendenci být ke knize shovívavá, je to totiž můj oblíbený žánr. A z tohoto hlediska je knížka fakt povedená, řekla bych typický zástupce psychologického románu zaměřeného na ženy. Perfektně se četl, bavil no a moc se mi líbilo psychologické vykreslení postav. Díky povedenému vyprávění z obou pohledů, jak Lary tak Maggie, jsem se do obou hrdinek dokázala vcítit a s oběma sympatizovat, ačkoliv byly každá jiná.
No bohužel zápletka je trochu ze slabšího soudku. Žádné "wow" se nekonalo, i když nás autorka v lehkém napětí udržovala, nejsou tu zvraty, které by vám vyrazily dech. Navíc si myslím, že domácího násilí a manželů tyranů je v knihách poslední dobou nějak moc. Chtělo by to přijít s něčím novým a originálním.
V této knize bych řekla, že převládá zpracování nad obsahem, ale jako čtivou jednohubku moc doporučuji. Délka je příjemná.
Určitě super pro fanynky/fanoušky Sedmilhářek!

marara
06.10.2019 4 z 5

Když jsem jela v pátek z práce, říkala jsem si, že bych nejraději strávila víkend u pěkné knížky. A podařilo se - v pátek večer jsem začala, v neděli po obědě skončila. Příjemné čtení ze života, takové příběhy mám ráda. Bavily mě všechny ženské postavy. Maggie mi byla sympatická od začátku tím, jak byla nezávislá. Na jednu stranu se snažila zavděčit se Anně, ale když zjistila, že jejím nárokům dostát nedokáže, hodila to bez výčitek za hlavu. Držela jsem palce navenek dokonalé Laře, která ale za fasádou vnějšího zdání skrývá strach o sebe i o syna, aby v sobě našla sílu postavit se problémům. Bylo mi líto Francescy, která se musela vyrovnávat se ztrátou matky, s novou ženou svého otce a dalším velkým zklamáním. A nakonec jsem obdivovala Maggiinu matku, která se fantasticky stavěla ke kritickým a odsuzujícím poznámkám vůči dceři nebo vůči sobě samotné. Tak přímá, klidná, vyrovnaná a podporující!

iveta6676
03.10.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá,alespoň pro mne,ráda čtu takové ty knihy,co se může a hlavně stává u kohokoli v rodině, ponižování,citové vydírání, přetvářky jak je vše ready a hle ono není.Ano i takový je život :)

koki.veru
29.09.2019 5 z 5

Pěkná knížka. Je pravda,jak tady píšou ostatní,že to není thriller,ale spíš psychologický román. Ale povedený příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Silwinka87
26.09.2019 2 z 5

Za pár dní na tuhle knížku jistě zapomenu.Nezanechala ve mě žádný hluboký dojem,četla se ale dobře,jako oddechovku můžu doporučit.

ajaworld
25.09.2019 3 z 5

Zajímavý exkurs do mysli ženy, která je plíživě týraná svým manželem.
Konec slabší.