Mladík v odboji

Mladík v odboji https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128285/mladik-v-odboji-128285.jpg 4 1005 125

Mládí v hajzlu série

Deník předčasně vyspělého "puberťáka", který je posedlý sexem a má úžasnou schopnost zaplétat se do nesnází.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Jota

Youth in Revolt , 1993

Daniel.F
30.04.2015 5 z 5

Naprostý kult spojený s mým dospíváním.

Gupi
18.02.2015 5 z 5

Četla jsem to už podruhé a musím říct, že je to jedna z mála knih, u kterých se fakt směju nahlas. Ty historky, praštěný Nick a nezvedený François, kráva Sheeni, Levák, pompézní finále a ten konec... To nemá chybu.

pkweb.eu
28.01.2015 4 z 5

Docela jsem se pobavil. A že jsou příhody přetažené za vlasy? To už tak u humorných knih bývá.

Rheesa
04.09.2014 4 z 5

Perfektní oddychová vzpomínka na dobu, kdy vám bylo 15...

Káča Máča
21.07.2014 3 z 5

Fajn čtení, taková oddechovka :). Sice mi občas dělalo problém samotné čtení díky stylu, jakým je knížka napsaná (nespisovná čeština plná puberťáckých slangů), ale jinak fajn. Knížku jsem přečetla s úsměvem na rtech, párkrát jsem propukla v neřízený smích (k mé smůle většinou ve vlaku), takže knížka splnila svůj účel. Další díly si asi přečtu :).

Malefisto
22.06.2014 3 z 5

Do půlky je to opravdu super. Poté to trošku drhne a na konec je vidět, že autorovi došly nápady tak to trošku královsky přehnal a na mě je to už příliš nauvěřitelný. Další díl už si asi nepřečtu.

ŽabákDokvákal
13.06.2014 3 z 5

Zhruba do poloviny jsem se královsky bavil a řehtal se téměř na každé stránce jako hormony zmítaný puberťák. Od půlky to ale už tak vtipné nebylo... Takže za tři hvězdy. Taková průměrná oddychovka do MHD.
Na další díly se zatím nechystám.

Perhonen
14.04.2014 4 z 5

V rámci tohoto žánru se ke mně mnoho knih nedostalo, proto nemohu příliš objektivně hodnotit, navíc si jsem zcela jistá, že jako ukázka celé série mi tato první kniha taktéž postačila a do dalších deníků se už pouštět nebudu. Tím však nemíním knihu zatracovat nebo nějak hanit, nebylo to špatné, místy jsem se zasmála, v jistých pasážích jsem se jen krátce pousmála a některé rádoby humorné věty přešla s kamenným výrazem "postaršího puritána". Co si budu nalhávat, Payne si u mě jednoznačně šplhl tou troufalou nadsázkou, s níž celý příběh vypráví.

ellieh804
29.03.2014 4 z 5

Celá série Mládí v hajzlu (vyjma Mládí furt v hajzlu, což je dle mého názoru kniha, která má s původním nápadem pramálo společného) je úžasný literární počin s netradičním humorem, který přichází z nečekaných zdrojů v nečekané podobě a výsledkem je opravdu vtipný příběh s propracovanými postavami. Je skvělé, jak se Nickův život mění jako na horské dráze, kdy v jednu chvíli je puberťák z Oaklandu, v další má poprsí vycpané pomeranči a na hlavě nechutnou paruku a ve finále přehazuje hnůj v převleku Skotky na sklonku života v cirkuse ve Francii. Těžko uvěřit, že mu na tento posun stačí pouhý rok.
Jednu hvězdičku ubírám za místy zbytečné natahování děje a nedostatečné zakončení příběhu v poslední knize. Lze tedy říci, že tímto vlastně hodnotím celou sérii.

Merlinit
20.03.2014 5 z 5

Život většiny z nás je příliš krotký na Nicka Twispa a drajv, se kterým se vrhá do dobrodružství, z nichž každé další je šílenější než předchozí.

giggle
21.02.2014 1 z 5

Moje hodnocení nebude moc objektivní, nedostala jsem se přes str. 40. Možná jsem na knihu moc stará, ale číst na každé druhé straně o masturbaci 14letého mladíka opravdu není můj šálek kávy...

juckey
09.02.2014 5 z 5

Jsem přesvědčená, že u příběhu předčasně vyspělého (možná nejpředčasněji nejvyspělejšího) puberťáka se budete hromsky bavit. Jeho neštěstí a zároveň vynalézavost, se kterou se do těch neštěstí ustavičně sám vrhá, vám budou trhat bránici, stejně jako drásat nervy. Francois se dozajista postará o šarmantní a cynickou společnost a Sheenie se dozajista postará o společnost, kterou byste nejraději udeřili něčím tvrdým do tváře (někteří by nejspíš použili OLE, ale mně by stačila židle) a máma se postará o to, abyste se pohybovali ve společnosti dožínkové královny. Prostě všechno, co byste si snad od 5* knihy mohli přát.

Oifa
24.01.2014 4 z 5

Byla opravdu super. Nepobavila jsem jen sebe, ale i lidi v autobusu, kteří se smáli tomu, jaký mám záchvat smíchu. Dokonalost!

Li@
08.01.2014 4 z 5

Ač literatura o "předčasně vyspělých puberťácích" mě nikdy nebavila, tak toto mě naopak pobavilo velmi. Ten trpký konec je teda vážně třešničkou na tom všem. Chudák kluk. :))

BooksLucyKing
03.01.2014 5 z 5

Tak tahle kniha mě vážně pobavila. Bylo to super. Těším se na další díl. :D

olle3
22.08.2013 4 z 5

K této knize jsem se dostal až teď, stejně jako k tomuto žánru. Jsem příjemně překvapen a, i když to není má parketa, mě čtení baví.

black.susi
06.08.2013 4 z 5

Moc jsem nevěděla co od téhle knížky očekávat, snad kromě nějaké té srandy. Úsměvné čtení to je, ale že bych propukala v neovladatelné záchvaty smíchu to určitě ne. Ale dějově to kupodivu není vůbec špatné a mě to celkem zaujalo, za chvilku jsem si zvykla i na ten hovorovy jazyk. Najednou jsem sfoukla dva díly, časem se snad dosanu i k dalším.

KikiEli
18.07.2013 3 z 5

Nějak jsem k ní nenašla zalíbení... Přišla mi až moc nadnesená.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

První a nejlepší, ostatní díly už jí nesahají ani po imaginární kotníky.

hojchna
14.06.2013 5 z 5

Super knížka na dovolenou. Ohromně se pobavíte..