Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278149/mid_mladi-imrvere-v-hajzlu-aneb-geny-ne-aH9-278149.jpg 3 104 27

Mládí v hajzlu série

Deník Nickova syna Nicholase Nickie Davidson si žil svůj obyčejný poklidný život v zapadlém koutě Indiany. A nejspíš by se na tom nic nezměnilo nebýt objevu krevních skupin. Jeho (evidentně ne tak docela vlastní) otec totiž na internetu zjistil, že jeho krevní skupina + krevní skupina jeho manželky dohromady v žádném případě nedávají malého Nickieho. Následuje drsný rozchod, po kterém posadí máma Nicka do auta a frčí s ním směr Las Vegas, kde hodlá obnovit kariéru tanečnice nahoře bez. Svého synka ovšem vysadí v zanedbané čtvrti na okraji Los Angeles před domem obývaným výrazně větším množstvím švábů než lidí. Dveře bytu 22B mu otevře mrzoutský ošuntělý chlápek. A k Nickovu zděšení se z tohohle údajně „nejlepšího žongléra za posledních pět set let“ vyklube jeho pravý otec. Už je to tak, není žádný Davidson, ale Twisp. Nick Twisp. Tímto okamžikem se pro něj roztáčí kolotoč klasických twispovských dobrodružství plných průšvihů, milostných vzplanutí, rodinných intrik a nečekaných zvratů. Zatímco se Nick postupně seznamuje s příslušníky rozsáhlého rodinného klanu, manželství se hroutí, osnují se vražedné plány a na světlo vycházejí temná tajemství. Ani v tomto dalším dílu rodinné ságy není nouze o zábavu a překvapení. Vrací se všichni oblíbení hrdinové včetně Sheeni, Trenta, Scotta, Azury, Jakea, Veevy, Umy, Tylera, „Ochechule“ a zvláštního hosta Leváka.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Jota

Revolt at the Beach: More Twisp Family Chronicles , 2015

Allka
18.09.2016 4 z 5

Nick junior je jen slabý odvar svého otce a Kal není žádná Sheeni. Hlavní postavy postrádají ten správný říz a opravdu vtipných či bizarních situací a pletich takových, až člověku přechází zrak, - tedy hlavní devízy především prvních pěti dílů - se v podstatě nedočkáme.
I tak je ale kniha fajn a nelituju, že jsem si ji přečetla. Líbil se mi nápad se zfilmováním Nickových osudů, díky čemuž si čtenář může zavzpomínat na to, jak to vlastně tenkrát bylo, a leccos si oživit, protože co si budeme povídat, postav a zápletek bylo za ty roky tolik, že si prostě všechno nemůžeme pamatovat. Taky bylo dobré, že Sheeni dostala po dlouhé době větší manévrovací prostor a její vztah s Nickem pomalu, ale jistě povstává z popela. Ti dva mě nakonec zajímali mnohem víc než ústřední pár.
Vzhledem k tomu, jak kniha skončila, očekávám další pokračování. Pokud se v něm Nickie naučí víc od svého tatínka a Valerie - Kalorie získá na eleganci, pak si ho přečtu moc ráda :)

Shui-Xian
23.04.2016 4 z 5

Ráda jsem se dík pokračování zas vrátila do fáze, kdy kvůli Mládí v hajzlu nevylezu z postele, dokud nemám dočteno. :-) Myslím si, že osmička se celkem povedla - terno to není, ale mně osobně se návaznost na předchozí díly líbila. Potěšila mě recyklace postav i z jiných Paynových knih - třeba Brenda do příběhu zapadá velmi sympaticky.
Mimochodem, kvalita překladu a jazyková vytříbenost se sice pořád daleko hrabe za nedostižnou laťkou, kterou nasadila v 1.-5. dílu Tamara Váňová, ale už umí potěšit a vyvolat pobavený úsměšek...

mischinka
18.04.2016 2 z 5

Taaaaaaaakove zklamaní, jaké uz dlouho nad knihou nepanovalo!!!!!serie mladí v hajzlu mu doprovází již od mých nactin a sérii (1.-4.)díl jsem četla nejmíň 4x. Na poslední díl jsme se diky hodnocení hrozne těšila. Ale co je tohle??? Čekala jsem vic rozvinutí stávajících postav (jak se jim za ti dobu žilo, estli sheeni miluje Nicka , desmond a taková traparna?) proste od c.d.payna nuda, nuda, nuda!! Nic nového, nic šokujího..! Jsem obr fanouškem základní série Nicka, ale to co jsem docetla nyní s touto nemá nic společného :((

gonzikcz
03.04.2016 5 z 5

Po velmi chabém sedmém dílu, přichází tento skvostný restart. A proč? Protože akce, akce, akce (jak před kamerou tak v příběhu)! Zápletky Nicka Twispa II bomba, natáčení filmu skvělý a dokonce dojde i na hlubší návrat ke vztahu Nick-Sheeni. Navíc tak jak ta kniha skončila, předpokládám, že brzy vyjde pokračování! Už se nemůžu dočkat :-)

Channach
17.03.2016 5 z 5

Pokud jste nikdy Mládí v hajzlu nečetli, klidně můžete do již jedoucího vlaku naskočit i tímhle dílem. Bližší recenze v záložkách.

Asenath
14.03.2016 4 z 5

Ani se mi nechce věřit, že už to je dvacet let, co jsem četla první díly Mládí v hajzlu a sama byla v pubertě. Stejně překvapující je, že C.D. Payne stále pokračuje v načatém díle a vychází už osmý díl.

To mě podrž, Nickovi Twispovi už je 53! To by zase tak veselé být nemuselo, ale na scénu nastupuje jeho patnáctiletý synátor (také Nick), který nám názorně předvádí, že „geny nezapřeš“. Po pár stránkách je jasné, že jsme doma – humor je stejného stylu, mladý Nick sype podobné hlášky jako jeho otec zamlada, s rodiči vychází zhruba obdobně (tudíž katastrofa). Rovněž záhy přijde do rány inteligentní krásce Kal, do které se slepě zamiluje. Nepřipomíná vám to náhodou něco? Historie se prostě opakuje, k tomu otec prochází své staré deníky, protože ho finanční nouze dohnala k nápadu je zfilmovat (když už žije v tom Hollywoodu). Hlavní dějovou linkou je tak Nickovo skákání, jak Kal píská a natáčení deníků jeho otce, kterého se Nick účastní jakožto ideální kandidát na hlavní roli. Objeví se i skoro všechny původní postavy, jako Trent Preston, Sheeni, Levák apod. Spolu s rozvětvenou Twispovic familíí z toho vznikne trochu divočina, která ještě nabere na intenzitě, když různé postavy začnou v onom filmu hrát někoho jiného. Opakování pro pokročilé fanoušky!

Bože, sranda je to neskutečná. Smála jsem se nahlas, měla nutkání si fórky vypisovat, nebo je jít někomu říct. Nickovy dialogy s otcem jsou vražedně sarkastické, jeho myšlenky pak z bídné situace vytvoří komentáře k popukání. Opět si zaslouží pochvalu výborný překlad (nepoznala bych, že tento díl překládal někdo jiný, než ty předchozí), na kterém úspěch knihy stojí. I ten název je výstižnější, než původní anglický. K humornému zážitku se přidává element nostalgie (pokud jste tedy četli aspoň první díl), díky kterému Mládí imrvére v hajzlu odpustím trochu slabší děj (měřítkem jsou pro mě jednoznačně stoprocentní první tři díly). Nejvíc si ho asi užijí navracející se čtenáři jako já. A vy neznalí, proboha, vtipnější sérii s ulítlým humorem nenajdete! Mám k této knize velmi osobní vztah, za těch dvacet let jsem s ní dosáhla bezkonkurenčně nejvyššího úspěchu, co se týče doporučování knih známým. Čtení osmičky jsem si užila (na čtyři a půl hvězdičky) a našla motivaci k přečtení těch několika dílů, které mi utekly, zatímco mě zdržoval vlastní dospělý život. Miluju ho, jmenuje se Twisp!

DariDerek
11.03.2016 5 z 5

Pan Payne nezklamal. Opět je to skvělý příběh, kterému nechybí humor, šmrc, důvtip... Prostě nic! Dokonalé. :) Kdo bude chtít, má recenze je v záložkách :)

Kniha Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš je v