Mládí furt v hajzlu

Mládí furt v hajzlu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127801/bmid_mladi-furt-v-hajzlu-SEQ-127801.jpg 3 200 31

Mládí v hajzlu série

Jde o o spletité a zábavné osudy rodu Twispů v deníku pubertálního potomka hlavního hrdiny série. Scottovi je patnáct a dosud nepoznal slasti sexuálního života, což je samo o sobě důvodem k depresi. Teď se ale navíc jeho naprosto trapný otec (jinak též nechvalně proslulý rozvraceč pokojných životů Nick Twisp) rozhodne, že se s celou rodinou odstěhuje do Hollywoodu, kde se hodlá stát hvězdou vlastního televizního seriálu. Scott najednou přijde o všechny své kamarády a dostatečnou útěchou mu není ani život v luxusním sídle bratrance Tylera, bývalé hvězdy amerického fotbalu a nyní multimilionáře neustále obklopeného zástupy spoře oděných krasavic. Ke všemu seženou rodiče Scottovi brigádu – má otročit jako produkční v otcově pořadu. A tady objeví světélko v temnotách – krásnou Azuru, dceru filmové hvězdy a otcova dávného soka Trenta Prestona, která se uchází o roli v seriálu. Idylka ovšem vydrží pouze do chvíle, kdy se objeví Nickova velká láska z mládí Sheeni Saundersová se synem, pohledným a neuvěřitelně okouzlujícím Frankem. City rodičů mladých hrdinů se začínají opětovně probouzet a k tomu se ještě na internetu objeví kniha z pera jistého pochybného individua jménem Vijay Joshi, která odkrývá řadu nepříjemných tajemství z jejich minulosti. A že je opravdu co číst. Zkrátka jeden průšvih za druhým. Má-li Scott konečně přijít o panictví, získat ženu svého srdce a dobýt světovou slávu, bude muset nasadit veškerou pověstnou twispovskou vynalézavost. -oficiální anotace distributora... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Jota

Son of Youth in Revolt: Diaries of Scott Twisp , 2011

jarka7671
13.02.2015 4 z 5

Překvapivě - po předposledním dílu překvapivě - zábavné, i když trochu náročné na orientaci v postavách. Nick to není, ten je ostatně jen jeden, ale Scotty je důstojný pokračovatel. Po letech opakovaného čtení předchozích deníků pro mne novinkový a příjemně sentimentální výlet mezi Twispy.

kytikyti
06.11.2013

Teda, čekala jsem průsery. Pořád jsem si říkala, kdy se to konečně zvrtne a ono nic. Spíš taková sentimentalita a dívání se do minulosti. Intriky byly super, ale kde jsou ty časy, kdy se Nick převlíkal za holku.

kolodze
08.10.2013 3 z 5

Já bych to úplně neodsuzoval.Na první díly to sice nemá ale je to o dost lepší než předchozí díl.Ten už fakt težce zaváněl samovykrádáním ale tady byl celkem slušnej příběh a jako tečka to nebylo úplně špatné.

Milan Buršík
07.07.2013 5 z 5

Důstojné zakončení série, jinak asi nic víc. Obecně si myslím, že je to povedenější než šestý díl, ale pro mě prostě Mládí v hajzlu skončilo pátým dílem, kde mě bavil hlavně skvěle napsaný konec knihy.

Hodnotím teď celkovou sérii a prostě si nemůžu pomoct, musím dát plnou!

motoplanet
17.03.2013 4 z 5

Po sérii mládí v hajzlu, kterou miluju a která v podstatě ovlivnila i mé dospívání je tato kniha to co jsem hledal. Děj je dost podobný tomu, na co jsme od Payna zvyklí. Nicméně i tak dokázal vnořit do děje nové prvky intrikářství a rozšířit příběh o mnoho postav. V tomto díle se konečně mluví i o hrdinovi počáteční série, Nicku Twispovi. Ten zde vystupuje jako otec Scotta. Pro mě je to po drobném zklamání s Americkými Kráskami opět kniha, ke které se později znovu vrátím a u které jsem zavzpomínal na časy kdy jsem četl mládí v hajzlu od rána do večera. :)

w3s
10.02.2013 2 z 5

..trochu napínavé, trochu infaltivní...dočetl jsem až do konce :)

Allka
05.02.2013 4 z 5

Takové nostalgické ohlédnutí za úspěšnou sérií, kterou jsem milovala. Celá kniha se nese spíše v sentimentálním než vtipném duchu a první polovina se dost vleče (aby se pak druhá pro změnu hnala do cíle jak splašená kobyla). Přesto mě to docela chytlo :)

mautina7
15.01.2013 3 z 5

Motivy se nám trochu opakují z předchozích dílů, nicméně odpočinkové čtení je to dobré :)

N10Tikky
27.12.2012 2 z 5

Kdyby to byla první kniha a neznal jsem předešlé, tak bude hodnocení asi o * vyšší. Ale takhle mě napadají jen dvě slova... "nuda" a druhé je vlastně otázka... "proč?"

Linnhe
06.09.2012 4 z 5

Jakobych četla o něco nudnější verzi života Nicka Twispa. Místy vtipné, ale první díly u mě zatím jednoznačně vedou. Vyskutuje se tam velké množství postav, ale na začátku je vypsáno kdo je kdo, to se docela cení :-)

Tazz1
11.08.2012

Tuhle sérii jsem hltal jako náctiletý středoškolák...přemýšlím, zda si coby 30ti letý koupit tenhle pokračující díl nebo zda to už pro mě budou vyhozené peníze.

deníky dospívání rodinné vztahy

C. D. Payne
americká, 1949
2005  75%Holubí mambo
2013  80%Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla
2012  69%Mládí furt v hajzlu
1995  85%Mladík v okovech
2015  77%Nestydaté plavky

Kniha Mládí furt v hajzlu je v