Misery

Misery https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415253/bmid_misery-suo-415253.jpg 5 3034 442

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách. Stephen King dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořil přesvědčivé postavy, text dokořenil suchým sarkasmem a doplnil autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Misery , 1987

wiana82
25.01.2015 4 z 5

"Byl to parfum de Wilkes - vůně psychotické posedlosti."

Je to jedna z těch knih, na které člověk jen tak nezapomene. Při nejbližší příležitosti se podívám na film, který jsem ještě neviděla, ale teď bych ho strašně vidět chtěla.

helmiczka
23.01.2015 3 z 5

Na mieste Paula Sheldona som si predstavoval Stephena Kinga a premýšľal, aké preňho muselo byť to písať. A samozrejme, ten pocit beznádeje a mizérie bol nepríjemný.

martunka
14.01.2015 4 z 5

Tak tohle je opravdu děsivá představa! No obvzlášť když jsem tohle četla v době, kdy jsem měla sama zlomenou nohu a prodělala jsem deset operací. Takže pro mě - nejděsivější Kingova kniha.

veronie
22.12.2014 5 z 5

Jedna z mých neoblíbenějších knížek. Četla se opravdu jedním dechem. Četla jsem ve dne, v noci, zkrátka pořád. Film i kniha mají dokonalé zpracování. Některé pasáže byly dechberoucí, napínavé, šokující..
Takže až budete potřebovat ošetřovatelku, dejte pozor. Mohla by být šílená...

gallovl
27.11.2014 5 z 5

Klasika, King nezklamal - tuhle mám asi nejraději, a to asi hlavně proto, že tady se nevyskytují žádné nadpřirozené jevy - krom "hrdinky" samé;-).
Je to napínavé, má to spád - chvílemi mi tekly nervy, zvlášť, když dotáhla kladivo!

kiki11
01.11.2014 5 z 5

Opravdu obdivuhodně napsaná kniha. Super zážitek!

Janek
27.10.2014 4 z 5

Mé první setkání s Kingem - a stálo za to!
Na samém začátku (když přišel na scénu poprvé kýbl) jsem si říkala, jestli je šílenec jen Misery, nebo i její tvůrce - totiž King. Jako je geniální Murakami zvláštním způsobem posedlý sexem, je King (alespoň v případě tohoto románu) geniálním způsobem posedlý násilím.
Přesto se mi zdá, že v závěru zbytečně moc tlačil na pilu.

Séboun
22.10.2014 4 z 5

Annie je šílenááááááá!!! Jen ta představa, že se člověk může dostat do rukou takového blázna, mi nenechá v noci spát.

4/5

callahanh
18.10.2014 5 z 5

Další z vynikajících Kingových děl. Skvělá atmosféra, kterou spisovatel drží i přesto, že v románu v podstatě vystupují pouze dva lidé! Kniha je naprosto realistická a při čtení mě dost mrazilo při představě, že takoví fanoušci na světě opravdu existují. Celou dobu jsem přemýšlel, co bych dělal, kdby se mi přihodilo to co Paulu Sheldonovi, raději snad nepřemýšlet. SPOILER: Když na konci Paul zabil svou trýznitelku a pečovatelku v jednom, strašně se mi ulevilo, byla to hrozná "baba". KONEC SPOILERU! I když se jí musí nechat její vynalézavost, jak zabila policistu, který se přišel podívat, jestli u ní není Paul, to byla opravdu síla. Rozjet ho sekačkou, no kdo z nás by to vymyslel? Mě by to tedy nenapadlo. Knihu tedy opět vřele doporučuji.....prostě King is the king. 100%

bobulaL
18.10.2014 5 z 5

Kingova klasika, která Vás nemůže zklamat. Poutavý příběh bláznivé Annie, který nesmí chybět ve Vaší knihovně.

ivkalia
05.10.2014 4 z 5

Absolutní klasika, King je genius thrillerů a nikdy mě ještě nezklamal. Stojí za to si toto excelentní dílo přečíst.

lenka.v
22.09.2014 5 z 5

Perfektní ! King se vším všudy . Šílená Annie Wilkesová mě pronásleduje už třetí noc ... snad se probudím vždy celá :-)

Blekí
14.09.2014 5 z 5

Poměrně prostý námět, který by mohl být v rukou jiného spisovatele poněkud nudný. Ale kdepak! Autorem je King, žádná nuda se nekoná. Naopak se připravte na pořádnou jízdu.

Psychologicky naprosto skvěle zpracovaný román. Do hrůzných vod příběhu jsem se ponořila okamžitě a nebyla jsem z nich propuštěna, dokud jsem nepřečetla poslední stránku. Nikdy jsem se při čtení necítila takhle - čtení bylo doprovázeno sžíravými pocity beznaděje a hluboké nenávisti. Annie je rozhodně jedna z nejděsivějším postav, které kdy autor stvořil.

Po dočtení knihy mi zběsile tlouklo srdce a ruce se mi lehce třásly. Nevím, jestli takhle příběh prožívali o statní čtenáři, ale za mě naprostá bomba!

sloninka
14.09.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, rozhodně doporučuji přečíst pokud máte rádi horory a typický Kingův styl. Sice to pro mě není nejlepší Kingova kniha a nenadchla mě natolik abych se k ní ještě někdy vrátila, ale rozhodně jsem s ní strávila pěknou chvilku.

terezsrhapsody
04.08.2014 5 z 5

Příklad příšerně nádherné knihy, která vás dostane. Už jen pomyšlení na to, že byste se mohli dostat do situace hlavního hrdiny, Paula Sheldona, který se ocitne ve spárech psychopatické ženy, od které není úniku, která vás trýzní a týrá, až se vám při čtení knihy udělá občas mdlo...

mailo-s
03.08.2014 5 z 5

kniha je o poznání poutavější vřele doporučuji

Klára90
29.06.2014 5 z 5

Kniha, při jejímž čtení vám běhá mráz po zádech. Děsivé, fascinující, šílené.

raty
20.06.2014 5 z 5

Uf, dočteno. Nevím, za jak dlouho otevřu zase nějakou Kingovu knihu. Na tuhle ale určitě dlouho nezapomenu. Nic podobného jsem snad ještě nečetla. Napětí se od začátku do konce stupňuje a nutí vás sahat po této knize každou volnou chvíli.

Mikisan
19.06.2014 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych si četl do 4 do rána, když mám v 5 vstávat, ale musel jsem prostě číst. Supr kniha!!!

Sheldon
29.05.2014 5 z 5

Moje absolutně nejoblíbenější Kingovka. Děsivý příběh o nešťastné Annie, která žije ve světě své nejoblíbenější románové hrdinky a podlehne svodům svého temného já ovládnout spisovatele, který její hrdinku vymýšlí je autorskou terapií a mistrovskou hrou autora se čtenářem. Úprava knihy, vynechaná písmenka, prolínání časových i tematických rovin je jednoduše majstrštyk.