Miluji tě, Jasone Thorne

Miluji tě, Jasone Thorne https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516622/bmid_miluji-te-jasone-thorne-ary-516622.jpg 4 285 70

Miluji a nenávidím série

Každá malá holka sní o princi na bílém koni. Některé touží po tom vzít si svého tatínka, ale Olive… malá Olive se zamilovala do Jasona Thorna, kamaráda svého bratra. Že se dětské sny nevyplní? A že dětská láska je pomíjivá a brzy odezní? Povídejte o tom něco Olive. Dospělá Olive, autorka nového bestselleru, by ráda věřila tomu, že Jason, ze kterého se stala filmová hvězda, jí už dávno je úplně ukradený. Kdo by ale kdy čekal, že je v dospělosti cesty osudu zase svedou dohromady? Když se zdá, že by se jí dětský sen přece jen mohl splnit, přizná si, že je do Jasona stále bezhlavě zamilovaná. Jsou ale její city k Jasonovi opětovány? Nebo ji Jason jen využívá? Napínavý příběh plný romantiky i vášnivého sexu. Kniha pro všechny, kteří stále ještě věří v pohádkové konce. A pokud na ten svůj stále čekáte, není nic lepšího, než vzít do ruky knihu a jeden pohádkový konec prožít.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

To Love Jason Thorn , 2015

pollyn
22.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Mrzí mě, že kniha v knize nebyla víc popsaná. Možná kdyby příběh začal o pár měsíců dříve tak by mě vtáhnul víc. Hvězdičky jsou za Lucy, ta byla skvělá:)))

JaAnička
20.10.2023 3 z 5

Romantická knížka z Hollywoodského prostředí o dvou kamarádech z dětství, které osud svede opět dohromady.

No, hned na začátek musím říct, že minimálně první polovina knihy se četla jedna báseň. Bylo je hezké, roztomilé, příjemné romantické a kupodivu (i přes klasické klišé) nám anotace neprozradí skoro nic důležitého a příběh se tak odvíjí trochu jinak, než se může na první pohled zdát.
No a pak přišla druhá polovina a já jsem na to čučela jak "tele na novy vrata" a vůbec jsem nechápala, co se z takové příjemné pohádkové knihy vyklubalo za zvěrstvo. Já jsem jen čekala, že se z Olive stane Misery a s chudákem Jasonem bude ámen (omlouvám se, já nechci být přehnaně kritická, ale prostě...kdyby to bylo obráceně...a to, co 2x udělala ona mu, by on udělal jí, kniha by byla v žánru Thriller a všichni by se nad tou sexuální manipulací rozčilovali...)

Prostě...podle obálky, anotace a podobně jsem čekala odpočinkovou víkendovou četbu... ale tohle? Tohle mě trochu z poklidného víkendu vytrhlo.

Ketfl
18.10.2023 4 z 5

Když byla Olive malá, zamilovala se do Jasona Thorna, nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jenže víte, jak je to s dětskými láskami. Většinou to prostě není souzeno, nebo snad ano?
Dospělá Olive si myslí, že na Jasona Thorna, který je nyní veleúspěšným hercem, zapomněla. Ona sama si nastartovala kariéru, když se její první román dostal do žebříčku bestsellerů. A právě onen román způsobí to, že se cesty Olive a Jasona znovu protnou. A staré city, dávno hluboko pohřebené, opět vyplují napovrch. Má to však Jason stejně, nebo jen Olive sobecky využívá?

Hned na úvod musím říct, že od knihy jsem neměla žádná očekávání. A možná právě proto mě tak mile překvapila. Ano, rozhodně nečekejte příběh, který jste jinde nečetli. Tohle je příběh plný klišé a ohraných témat, ale musím uznat, že z toho autorka vytřískala maximum.

Hlavní hrdinka Olive je zamilovaná do Jasona od dětství. Ve svých sedmi letech neváhala a hned mu nabídla sňatek. Jason, jako nejlepší kamarád jejího bratra, v ní však viděl jen svou kamarádku a mladší sestřičku, kterou je třeba ochraňovat. Teď, když se jejich cesty po několika letech znovu protnou, je jasné, že Olive Jasona nikdy nepřestala milovat. A on ji chce nadále ochraňovat a hýčkat. A ach! Ta chemie mezi touhle dvojicí mi přišla absolutně dokonalá a výbušná! Autorka se nebála i peprnějších scén, takže se rozhodně máte na co těšit. Jen mi trochu vadilo, že Olive po Jasonovi tak prahla, že občas zapomínala na svůj život a svou sebeúctu. Příběh nabídne i vtipné scény a rozhovory. Třeba taková Lucy, to je kámoška za všechny prachy. Ale kdo by taky takovou kámošku nechtěl? Trochu mě v knize mátl Jason a Jameson, ale oba byli sexy, tak se vlastně nemůžu zlobit. Jak už jsem říkala, kniha nenabídne nic závratného a vývoj příběhu je jasný od začátku, přesto musím říct, že kniha se mi četla příjemně a přišla mi neskutečně milá až roztomilá, takže jsem si čtení opravdu moc užila.

Terez9119
16.10.2023 1 z 5

Bože, tohle bylo špatné. Vůbec nechápu ta vysoká hodnocení, protože nejen, že je příběh tak předvídatelný, že víte, co se stane na další straně, v další kapitole i na začátku uprostřed a na konci knihy, ale navíc je to i vážně špatně napsané. Myšlenky hlavních hrdinů plné hloupých klišé jako by jim bylo patnáct. Anotace zněla fajn a začátek byl slibný. Ale dospělá Olive je pořád mentálně ve svém desetiletém těle, kdy se jí zrychlí dech, jen toho blba vidí. Ta holka nemá absolutně žádnou sebeúctu, Jason ji nemusí nijak dobývat, protože ona je do něj udělaná po celou dobu na sto procent, což je otravné a nudné. Jason taky nemá extra vývoj, prostě najednou ji "uvidí". Erotiky tam zas tolik není, začíná v podstatě až ve třech čtvrtinách knihy a není to nic převratného. A ten konec opět plný klišé. Ach jo, myslela jsem, že si užiju příjemnou oddechovku, ale dostala jsem po stoprvní rozžvýkaný a vyplivnutý příběh bez jakékoli invence.

Zomy
10.10.2023 4 z 5

Je to krásný a příjemný příběh. Ale možná jsem byla až moc natěšená a příliš si od toho slibovala, že jsem teď po přečtení vlastně tak trošku zklamaná.

Motiv s falešnou svatbou mě vždycky baví, to je jistota. Jason i Olive byli fajn. Ale chyběl mi tam humor a trochu větší spád.

Erotiky na mě už zase bylo až moc a na spojení "jeho ztopořený péro" jsem začala být dost alergická.

Ale knížka je rozhodně čtivá a pár romantických chvíli vykouzlí.

barbora5106
10.10.2023 odpad!

Přestože jsem neměla jsem od knihy žádná velká očekávání a čekala jsem nepříliš vybočující oddechovku, která se lehce čte, byla jsem hodně zklamaná.

Hlavní postavy si mě vůbec nezískaly, chovaly se nereálně, směšně (ne v pozitivním slova smyslu) až trapně a dost často mi lezly na nervy. Kniha obecně nebyla dobře napsaná, vadilo mi, jak jsme v každém okamžiku viděli do hrdinčiných neutříděných myšlenek plných výkřiků a výlevů. Celé to působilo amatérsky a nevypsaně - jako něco, co si přečtěte na A3O.com nebo fanfiction.net, kde se to ovšem dá čekat.

Ještě bych vypíchla nezdravé vzorce vzájemného chování, které nám předváděli hlavní hrdinové.

Kapitolou samou o sobě je překlad. Jazyk byl extrémně škrobený, neplynoucí, nelibozvučný a na první pohled bylo zjevné, že si překladatelka, jazyková redaktorka ani editorka nedaly práci, aby text vyplivnutý překladačem (nic proti jeho používání) učesaly a opravily anglikanismy, nepřesnosti v překladu nebo zjevné nesmysly ("plácačky", kniha "o sexu a klepání"??). Bohužel jsem v textu objevila i gramatické chyby, což mě vše vede k domněnce, že to prostě nikdo odpovědný v nakladatelství nečetl. Což na jednu stranu chápu (opravdu to byla jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla), na druhou stranu je to jejich práce.

O někdy nekvalitních českých překladech by se dalo psát dlouho, bohužel ani v angličtině (četla jsem prvních 10 % jako sample) kniha nebyla o nic lepší.

Vševypovídající asi je, že dospělý hrdina opakovaně oslovoval dospělou hrdinku "maličká", tahal ji za vlasy a všelijak ji lekal třeba tím, že se k ní připlížil a něco jí řekl přímo do ucha. Dost creepy...

@pribehyodjany
09.10.2023 3 z 5

Pro me to bylo takove prijemne feel good cteni, u ktereho jsem si skvele odpocinula. Takova pohadka pro dospele.

astra3
06.10.2023 4 z 5

Takový miloučký příběh, místy vtipný.

Verresa
04.10.2023 5 z 5

Tak tahle kniha byla naprostá bomba. Dostala mě od prvních stránek dokud jsem nebyla na konci. Četla se s naprostou lehkostí, žádné Hluchá místa a hrozně mě bavila. Rozhodně si ji musím pořídit v papírové podobě, protože si ji někdy zase přečtu. Doporučuju k přečtení.

JanickaP
03.10.2023 5 z 5

No teeda. Obalka tak silene klame, nenechte se mili čtenáři zmast, protoze kniha je naproste wow, je zhava a ohňostroj z ni jenom strili. Ja se od ni zrovna kvuli obalce chvili odvracela, ale skoda toho. Urcite si ji zase nekdy prectu, Jason a Olive jsou milacci,kteri k sobe bezesporu patří. Vubec mi nevadilo, ze se cely dej opravdu od hlavnich hrdinu skoro neodlepil (tim myslim,ze se autorka nevěnovala Olive rodine a dalsimu krovi okolo), presto vas knizka dokaze neustale drzet pri cteni a přejete si,aby nikdy neskoncila. Autorce tleskam a stava se moji novou oblibenou tvurkyni.

monika0181
30.09.2023 5 z 5

Za mě naprosté nadšení. Dějovou linku zhruba odhadnete, ale není úplně celá předvídatelná a to se mi líbí. Autorka náš pořád vývojem překvapuje. Za mě milé vtipné romantické počtení, které zahřeje na duši. Moc jsem jim fandila celou knihu. Sexy scény jsem si užila i to koukání na "inspiraci". Lechtivá kniha psána s citem, vkusem, která pobaví a vtáhne do děje. Těším se na další díl s Lucy.

senoritar
30.09.2023 5 z 5

Výborná kniha, která mě od začátku vtáhla do příběhu a nepustila, dokud jsem ji celou neslupla jako malinu. Opravdu se nešlo odtrhnout a stránky mizely pod rukama jako nic. Obě hlavní postavy jsem si zamilovala, byly to opravdu sympatická zlatíčka a vedlejší postava Lucy, o které je další díl, byla také úžasná. Už jen, aby tu byl co nejdříve.

Kudík
28.09.2023 4 z 5

(SPOILER) "Maličká" Olive Taylorová poznává ve svých necelých 7letech kamaráda svého (o čtyři roky staršího) bratra Dylana, a to Jasona Thorna. Z její strany je to zalíbení na první pohled, jak také mohla odolat jeho ďolíčku a pochopení pro její jméno. O sedm let později dojde k pošlapání jejího srdce a se zamilovaností je konec. Následně Jason odjíždí a znovu se setkávají za dalších osm let, kdy se Olive stane vyhledávanou autorkou své prvotiny a Jason, nyní slavná a zlobivá filmová hvězda, je účastníkem konkurzu na postavu z jejího bestselleru. Co obnáší propagace její knihy a záchrana jeho kariéry.... to naleznete zde, vč. totálně trhlé kámošky Lucy, kterou můžete mít rádi, anebo jí naopak nesnášet. Doufám, že se setkáme i s jejím příběhem v "To Hate Adam Connor", i když zde se mi se současným partnerem Jamesonem zamlouvala, jen jsem se v rámci děje trošku prala s jmény, protože se mi pletl s Jasonem.

alexvera
28.09.2023 4 z 5

Roztomile naivní knížečka která způsobuje dobrou náladu!

MAU256
26.09.2023 5 z 5

Krásná romantická knížka z filmového prostředí. Malá "Olivka", která se zamilovala do kamaráda svého brášky a snaží se ho dostat. Jenže jedna SMS a srdce je zlomené. Možná, že díky tomuto dokázala napsat svoji knihu, která měla být zfilmována a hlavní postavou nemá být nikdo jiný než Jason, její dětská láska. No a jak to celé dopadne? Určitě doporučuji romantickým dušičkám knížku přečíst.

bosorka382
25.09.2023 3 z 5

tak 2,5 realne by som dala, ak by sa dalo, miestami som musela preskakovat strany...určite to už nie pre starsie rocniky, ktore uz mame co-to precitane...

LenkaNovotna32
24.09.2023 3 z 5

Bolo to romantické, sexi, vtipne a velmi dobre sa to citalo. Je to jednohubka na jednu noc.miestami som prevracala ocami a naslo by sa paru chyb ktore mi vadili, ale nie je to potrebné. Aj taketo knihy potrebujeme...

kristy.books
24.09.2023 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne bola celkom vtipná romantická oddychovka o dvoch kamarátoch z detstva, ktorí si po rokoch k sebe opäť našli cestu.

Olive bola slniečko, z ktorého vyžarovala pozitívna energia. Táto mladá dobrosrdečná žena si dokázala rýchlo získať sympatie ľudí okolo seba. Už v detstve mala veľkú fantáziu, čo jej zostalo i do dospelosti, keďže sa z nej stala spisovateľka. Obľúbila som si aj jej najlepšiu kamarátku Lucy. Bola to taká neriadená strela, ktorá si nedávala servítku pred ústa a svojimi hláškami ma neraz pobavila. Keď sa tieto dve stretli, o zábavu bolo postarané. Vždy sa mohli jedna na druhú spoľahnúť. Lucy bude hlavnou hrdinkou ďalšej časti a už teraz sa na jej príbeh veľmi teším.

Jason to nemal v detstve jednoduché, ani jeden z rodičov sa nesprával tak, ako by sa mal. Našťastie, rodina Olive sa ho ujala a dopriala mu to, čo mu vlastní rodičia neboli schopní zabezpečiť. Teraz z neho bol úspešný herec, no jeho kariéru ohrozovali jeho pomerne početné škandály. Hoci urobil nejaké chyby, bol to sympaťák so zmyslom pre humor a dobrým srdcom. Vďaka nemu sme dostali možnosť pozrieť sa na natáčanie filmu i "užiť" si negatívnu stránku popularity.

Olive bola sestrou Jasonovho najlepšieho kamaráta a ešte k tomu bola od neho o pár rokov mladšia, takže aj keď ona bola doňho už odmala tajne zamilovaná, on ju v tom čase považoval "len" za malé dievča. Keď sa však ich cesty po niekoľkých rokoch bez akéhokoľvek kontaktu opäť stretli, vzájomnú príťažlivosť už nedokázal poprieť ani jeden z nich. Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo sa mi páčilo, všetko medzi nimi dvoma tak pôsobilo prirodzene, uveriteľne.

Hatshepsut
24.09.2023 5 z 5

Ano, není to nijak originální a hodně předvídatelné, ale četlo se to jedna báseň. Ke konci knihy to bylo hodně o sexu, ale přesto si příběh zachoval až takovou něžnou romantickou atmosféru a to se odehrával ve filmovém světě. Rozhodně bylo fajn, že kniha byla psána z pohledu obou hlavních postav. Lechtivá oddechovka na jedno odpoledne!

andrea-juli
23.09.2023 4 z 5

4,5... Na tuhle knihu jsem se šíleně těšila a nezklamala. O hot scény rozhodně nebyla nouze a neskutečně jsem si je užívala... hlavně tedy first kiss! Jediné, co ubralo půl hvězdičky je to, že mi tam chyběla nějaká pomyslná jiskřička... možná něco víc do hloubky nebo více info o rodině "Maličký". Každopádně za přečtení určitě stála a ráda se k ní někdy vrátím.

herci romance spisovatelky

Ella Maise