Milostné dopisy slavných mužů 1

Milostné dopisy slavných mužů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284525/bmid_milostne-dopisy-slavnych-muzu-1-z5a-284525.jpg 3 248 71

Milostné dopisy slavných mužů, díl první, je sbírka romantických milostných dopisů slavných osobností minulosti i současnosti. Když Carrie Bradshaw, hrdinka seriálu a filmu Sex ve městě, z této krásné sbírky předčítala Panu Božskému, miliony žen po celém světě začaly tuto knížku shánět. Nyní máte možnost i Vy přečíst si romantické milostné dopisy, které napsali slavní muži jako Ludwig van Beethoven, Napolean Bonaparte, Robert Browning, Lord Byron, Lord Randolph Churchill, Winston Churchill, Mark Twain, Oliver Cromwell, F. Scott Fitzgerald, Gustave Flaubert, Johann Wolfgang von Goethe, Victor Hugo, James Joyce, Franz Kafka, John Keats, Jack London, Wolfgang Amadeus Mozart, Theodore Roosevelt, Jr., George Bernard Shaw, Lev Nikolajevič Tolstoj, Vincent Van Gogh, Voltaire a další.... celý text

Literatura faktu
Vydáno: , Omega

Love Letters Of Great Men

zaru0878
05.06.2023 2 z 5

Od knížky jsem čekala větší romantiku. Nenadchne, neurazí.

Knihotyna
06.01.2023 3 z 5

Pamatuji si, když jsem viděla poprvé film Sex ve městě a došlo na scénu, kdy Carrie předčítá tuto knihu. Byla jsem nadšená, okamžitě jsem hledala něco podobného u nás. A v roce 2016 jsme se dočkali.
Jenže mám pocit, že Carrie držela v ruce pořádnou bichly a navíc jen jeden svazek z mnoha.
U nás je kniha rozdělena na část s dopisy a část básní.
Je poměrně tenoučká.
Líbila se mi část s dopisy. Ta je opravdu krásná. Myslím, že každá žena by někdy takový dopis chtěla dostat. Je krásné nahlédnout do citů mužů, kteří milovali své ženy a nebáli se jim to napsat!
Části s básněmi jsem nepřišla na chuť a to mám poezii moc ráda!
Doufala jsem, že budu více nadšená :).
Kniha neurazí, nenadchne. Bohužel.

Ešína
25.07.2021 1 z 5

Kniha mě neoslovila tak, jak jsem doufala :(

vera5841
06.06.2021 2 z 5

Čekala jsem milou a romantickou oddechovku, ale bohužel... kniha se mi četla těžce. Část s dopisy byla příjemná, ale u mnohých jsem měla pocit, že mi něco uniká a chybí mi úplný kontext.
Část s poezií mě jen přesvědčila, že básně nejsou nic pro mě a do jiných se pouštět nebudu.

pocketka
22.03.2021 odpad!

Ne, ne, prostě ne. Čekala jsem dojetí, jak se budu rozplývat nad hlubokou láskou významných historických osobností, kdy vše museli dát právě do dopisů. Možná to bylo překladem, ale za mne prostě ne. Zbytečná kniha. Bohužel.

Sova15
16.03.2021 3 z 5

Asi jsem čekala "červenou knihovnu". Některé dopisy ale byly krásné. A kdo z nás, ženy, by nějaký nechtěl v životě dostat? Bylo by to tak romantické, lepší než SMS "Co bude k večeři, lásko ? "

Runinka
30.01.2021 5 z 5

Moc hezká knížka.

Alethea_k
18.01.2021 2 z 5

Za mě takové guilty pleasure pro milovníky seriálu, ale narovinu. Ta kniha je úplně zbytečná.

Anna 13
12.08.2020 4 z 5

Když velikání milují.
Když touží nebo láskou trpí.
Když propadnou ženě.
Když je zcela pohltí nejhlubší cit...

...pak píší dopisy. Takové dopisy, jejímiž adresátkami bychom chtěly být všechny.

Je až magické se jimi "probírat" a snít o příběhu ukrytém v nich.
Kniha, která má kouzlo.

Kristy.Seb
03.08.2020 5 z 5

Láska, touha, oddanost...

uteklazreality
21.06.2020 2 z 5

... láska, přátelství, romantika, oddanost, sny a touhy, odhodlání, víra
Dnes už neumíme psát dopisy, možná tak smsku, která nedokáže pojmout to, co opravdu cítíme. Dopis je prostor, ve kterém můžeme otevřít své srdce a ukázat jací doopravdy jsme a hlavně v co věříme. Dává prostor pro pochopení a respekt k druhým. Ale my se bojíme otevřít svá srdce, abychom nedostali ránu, na kterou nejsme připraveni. Pokud se nenaučíme říkat to, co cítíme, je s námi ámen. Nenajdeme řešení, odeženeme všechny od sebe a smutek nás oslabí. Dříve to pánové uměli, o můj bože, krásně to uměli. Zkuste si přečíst jen jediný dopis a ucítíte tu nekonečnou lásku, pokoru, odhodlání, které hory přenáší. .
*Milostné dopisy slavných mužů* .

MartinkaSl
17.06.2020 3 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem více. Dopisy byly většinou krásné a zajímavé, což se ale nedá říct o básních. Byly v knize zbytečné.

Dominika13
25.05.2020 2 z 5

Bohužel jsem také čekala více.. Některé básně i dopisy jsou sice krásně či vtipně napsány. Avšak TO je vše, co dokážu ocenit. Zkrátka posbíráte básně a dopisy z historie od slavných mužů a všechno to naskládáte do jedné knihy a vydáte. I když se to pravděpodobně dalo očekávat.

Alex.rrr
22.05.2020 1 z 5

Tohle nee. První část - milostné dopisy...Věřím, že vyjadřování v každé době je jiné a je jiné i dle postavení pisatele.. ale stejně to bylo takové divné. Co mě jako zvědavému čtenáři chybělo, bylo rozuzlení, jak to s jejich milou dopadlo. Vzali se? byli spolu? a googlit si každé jméno se mi vážně nechtělo.
Část druhá - básně. Za mě děs a hrůza. Zde jsem se vyloženě nutila knihu dočíst. Nejsem na básničky a snoubí se to s mojí nechutí k červené knihovně, takže celá kniha o zaslepené lásce a lásce a jen neskonalé lásce mě nezaujala ani byť zpracováním některých z nich.

Mišule_11
05.04.2020 3 z 5

Dopisy i básně měly své kouzlo, to určitě :)
Některé mě oslovily více, některé méně.. (ale to jsem předpokládala už od začátku) a jejich čtení mi celkem rychle i uteklo.
Vyjadřování mužů v některých dopisech mi místy přišlo až takové neomalené vůči ženě a ještě i teď po dočtení přemýšlím, jestli opravdu takoví byli v té "své době nebo jestli to bylo tím, jak byly dopisy přeložené..

ElikaBendova
04.03.2020 4 z 5

škoda, že knize asi ublížil překlad od jednoho překladatele. Přišlo mi, že všechny dopisy a básně psala jedna a tatáž osoba. Ovšem nic nemění na tom, že jsou to nádherné dopisy.

terezarath
06.02.2020 2 z 5

Dopisy, prostě jen obyčejné dopisy. Já nevím, asi jsem od toho čekala trošku víc. Poezie už o něco lepší, ale upřímně, kniha jako taková, celkem propadák.

ddkk
23.01.2020 4 z 5

Nic víc než právě milostné dopisy (nebo jejich úryvky) slavných mužů jejich milým neočekávejte. Mnohdy bez toho, abyste se dověděli, komu že byl dopis určen, což by určitě knize prospělo. I já jsem postrádala o něco více informací - komu, kdy, v jaké situaci anebo proč byl dopis napsán. Jako třeba dopis Ludwiga van Beethovena ze 7. července 1806, o kterém je známo, že se nikdy neoženil. Tak komu asi byla určena tato slova:

...Nikdo jiný nemůže nikdy vlastnit mé srdce - nikdy - nikdy! Bože, proč se člověk musí odloučit od toho, koho tolik miluje? A přece můj život ve V. je nyní ubohý život - Vaše láska je pro mne najednou nejšťastnější a nejnešťastnější zároveň...

Druhá část knihy patří poezii - výběru milostných veršů vybraných básníků.

John Clare: První láska

Dosud nikdy mne nezasáhla láska
tak sladce a znenadání.
Její tvář rozkvetla jako květina sladká,
celé mé srdce pryč ukradla mi...

Škoda, že dnes si už takové romantiky užijeme jen málokdy...

InaPoppy
14.01.2020 5 z 5

Měla jsem obrovské očekávání a taky to mé očekávání splnilo. Ráda si je jen tak otevřu a čtu před spaním. Doporučuji mít v knihovně :) Knihu si otevřete, když chcete odlehčit a nechcete se zaobírat těžkým čtením třeba před spaním.

Anie94
29.12.2019 2 z 5

Měla jsem velký očekávání, ale bohužel se nenaplnila. Originál byl bez pochyby úžasný, takže doufejme, že to, že mě kniha nenaplnila, je vina překladu. Romantiky a lásky tam moc nebylo. A ty básničky se mi taky nelíbili.