Milionová holka

Milionová holka https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/812/milionova-holka-812.jpg 4 279 34

V prvním vydání zajímavé knihy od jednoho z našich nejznámějších spisovatelů máme možnost si přečíst a vlastníma očima posoudit běžný každodenní život čtrnáctiletého děvčete. Hanka Kořínková, žákyně 9.A základní školy v Rybíně, má stejný život jako jiná děvčata v jejím věku. Zamilování, hádky s rodiči, problémy ve škole, nesnášenlivost s kamarády – a to všechno máte možnost se podělit v této knize s její hlavní hrdinkou. Děj začíná Hančiným udělením dvojky z chování za rezignaci na písemnou práci za matematiky . Od té doby se jí vše přestane dařit. Proto ji překvapí seznámení a později i intimnější vztah ke studentovi průmyslové školy, Petrovi. Avšak tento vztah není tak pevný, aby snesl tíhu Hančina náhlého měsíčního pobytu v nemocnici. A tak se pro Petra stává hvězdou číslo jedna plavovlasá kráska, Silva. Teprve později si Hanka uvědomuje, jak nepodstatný je pro ni takový vztah. Vždyť se nikdy nemusí cítit osamělá, má přece sama sebe a také jsou zde její přátelé, rodiče, bráška, …... celý text

Anavi8912
17.11.2023 4 z 5

Vzpomínka na léta dávno minulá. Knihu jsem četla před vice než 40 lety. Pamatovala jsem si jen název knihy a matně krásné ilustrace. Pěkná knížka popisující život dospívajíci dívky, její trápení, první lásku, hledání sama sebe.

Django
22.09.2023 4 z 5

Pohodová oddechová kniha o životě dospívající holky na venkově. Díky ní jsem si opět vzpomněl na spoustu věcí z mého dětství na vesnici a za to jsem byl moc rád. Sama kniha tak trochu začíná a i končí uprostřed ničeho, což je škoda. Dojde na kamarádky, lásky i hledání sama sebe a přesně o tom dospívání je. Já byl spokojen.

Ctirada
01.04.2023 3 z 5

Z dětství jsem si pamatovala akorát obálku a chtěla jsem vědět, zda knihu schovávat pro své dcery...

Dlouho jsem dumala, o čem kniha bude - odehrálo se několik zásadních událostí, a přestože nemám ráda přehnaná dramata dnešních náctiletých, tohle bylo neslané nemastné.

Hvězdičky dávám za to, že děj pro mě nebyl předvídatelný, chtěla jsem vědět, jak to dopadne a "moudro" na závěr. Dost bych však zvažovala, zda ji doporučit nějaké dívce.

janas118
01.02.2023 4 z 5

Pohodová kniha s krásnými ilustracemi. :)

Lena79
15.01.2023 5 z 5

Pěkná kniha o běžných starostech náctiletých. První lásky, zklamání. Odpočinkový příběh o dospívání.

Marki019
11.01.2023 5 z 5

Krásná kniha mého dospívání. Pěkný příběh, který se v dnešní době už stát nemůže.

Merlinit
01.01.2023 2 z 5

Asi bych měla být knihou nadšena (dívčí léta jsem prožívala v době Hančina dospívání), leč nebyla. Příběh kostrbatý, Hanka se chvílemi chovala jako pitomec...

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Nejoblíbenější knížka většiny děvčat, hlavně u naší generace :)

Nofar197
04.04.2022 4 z 5

Další kniha mého dospívání, koncem osmdesátých let jsem se k ní mnohokrát vrátila. Pan Rudolf psal dobře, ale co se týče chlapeckých jmen, neměl právě mnoho fantazie, nezdá se vám?

Kontryhelka
21.01.2022 5 z 5

Krásné a milované čtení mých pubertálních let. Pan Rudolf byl na dospívající mládež opravdu mistr a perfektně dovedl ve svých knihách popsat pocity všech mladých. Ale ta doba taková byla, takové jsme byly my děvčata, toužily jsme být dospělé, chtěly lásku a být zamilované a byly jsme tak krásně pitomé. Měly svoje sny a touhy. Paráda. Protože to k mládí patří a bez toho to není ono. V knihách se každá většinou z hlavní postavou ztotožnila a prožívala příběh naplno s hrdinkou. Krásné knihy, za které panu Rudolfovi děkuji.

knihomolka1197
07.03.2021 5 z 5

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)

Arkagas
07.01.2021 2 z 5

do třetice všeho dobrého, další kniha ze série "povinná četba mé dcery". Tentokrát dívčí román odehrávající se za hluboké totality o Hance, která musí překonávat nástrahy ve škole, doma, ale i ve volném čase. Obyčejná česká rodina, kdy otec je trochu despota, matka má svým způsobem radši mladšího sourozence a hlavně je drbna a vše se srovná a spojí až v momentě, kdy Hanka skončí v nemocnici a na nějaký čas ochrne. Jiná doba, jiná rozhodnutí (např.: že díky dvojce z chování by se Hanka nedostala na SŠ..). Kniha vcelku čtivá, ale nezáživná, nudná a pro dnešní mládež naprosto mimo dle mě. Někdo by měl ty seznamy povinné četby konečně upravit. Já jsem jí projela rychločtením a některé pasáže jsou tak ucourané, že si nedovedu představit, že by bavily 12 holky dnes..
Ale jako oddechové čtení naprosto chápu, že se k ní starší generace vrací.

ArwenAragorn
07.08.2020 5 z 5

Další z mých oblíbených dívčích knih

WendyWriter
25.07.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila,byla plná dobrodružství,napětí i lásky

georginaa
04.07.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám , když mi bylo 13 let. Viděla jsem, jak se život může změnit během jedné chvíle, jednoho rozhodnutí. Knihy mi v té době docela pomáhaly si uvědomit spoustu věcí. Jak mít dobré kamarády, čeho se vyvarovat a co udělat proto, abych byla spokojená. Stanislav Rudolf se nejednou přiblížil k tématice dospívajících dívek. Mám jeho knihy do dnes ráda a v té době opravdu pomohly vidět trochu ten svět jinýma očima.

Allla9
20.04.2020 5 z 5

Příběh je dívčí, i když jsem starší, tak se mi líbil.

ddkk
06.03.2020 5 z 5

Dívčí čtení mého mládí... první lásky, prázdniny a samozřejmě Rybín....Stanislav Rudolf byl spisovatelem (nejen) mého srdce...

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem četla v mládí hodněkrát ...Prostě krásný dívčí románek...

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Stara klasika,super!

moničina
27.01.2019 5 z 5

Stanislav Rudolf mal taký dobrý štýl písania, ktorý mi sadol. A táto kniha nie je výnimkou. Zaujala ma v čase dospievania pred 30 rokmi a aj nedávno som si ju znova prečítala.