Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 4.76445

Milénium 1.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Host

Män som hatar kvinnor, 2005

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

maja2712
13.12.2018

Co mluví za vše - jeden díl zvládnutý za 3 - 5 dní v létě, v době nádherného slunečného počasí, které láká k úplně jiným aktivitám, než je čtení. Skvěle napsaná kniha, strhující děj.

AnnaDewitt
13.12.2018

Pomalý začátek, ale čte se dobře. Jakmile se knížka rozjede, je vynikající!

Barbucha242
12.12.2018

Souhlasím s tím, že začátek je trochu nezáživný ale
potom kniha nabrala spád a bylo to skvělé.
Další dva díly přečteny jedním dechem, nemohl
jsem se odtrhnout. Opravdu výborné !

Sofós
11.12.2018

Vysoké hodnocení bylo příslibem skvělého zážitku. Ale musím přiznat, že začátek nic moc. Snad 200 stran si autor "připravoval půdu" na to, čím hodlal čtenáře ohromit. Ale vydržela jsem, a to co následovalo, opravdu stálo za to. Skvělá zápletka, sympatické hlavní postavy. Lisbeth jsem si doslova zamilovala, je tak úžasně jiná... Už se moc těšim na pokračování :-)

Heli26
09.12.2018

Trvalo mi chvíli než jsem se prokousala začátkem, ale jakmile se začaly dít věci, nedalo se od knihy odtrhnout.

zeleznyjan
05.12.2018

Oprvadu nic moc, zejména Lisbeth Salanderová byla hrdinka, kterou jako bych už někde viděl či četl.

markéta783
04.12.2018

Když člověk překousne poněkud nezáživný začátek, tak zbytek knihy je naprosto skvělý, báječně se čte a rozhodně stojí za přečtení.

Haloon
02.12.2018

Zatím nejlepší severská krimi, co mi padla do ruky. Všechno v ní je tak reálné a přitom mrazivě poutavé, že se kniha čte prakticky sama.
Moc se mi líbilo zpracování vyšetřované velkorodiny Vangerů a stejně tak ostrov na kterém sídlí. Během čtení to ve mě vzbuzovalo pocit, jako bych tam s nimi nějaký ten pátek žil.
Co se týče hlavních postav, smekám klobouk. Blomkvist i Lisbeth mají moje sympatie a já žasnu nad tím, jak uvěřitelně v knize jednají a jak rychle jsem se s nimi “spřátelil”.
Nejlákavější udicí na kterou jsem se lapil byla však samotná záhada Harrietina zmizení a každá další stopa pro mne byla jako magnet táhnoucí mě k další mrazivé záhadě.
Budu rád jestli první Milénium ještě nějaká severská krimi překoná, ale zatím tomu moc nevěřím.

Laky28
02.12.2018

Asi nejpropracovanější detektivka jakou jsem kdy četl. Je vidět, že nad příběhem musel autor strávit opravdu hodně času. A Lysbeth? Na takovou postavu jen tak v nějaké knize nenarazíte!

Mardou19
23.11.2018

Knihu jsem začala číst ze zvědavosti, protože severské detektivky moc nečtu. Začátek jsem musela hodně louskat, ale po 150 stranách se rozjela takovým tempem, že jsem nestačila otáčet strany:-) Chtěla bych se někdy potkat s Lisbeth. Doufám, že nějaká existuje i ve skutečnosti.

Alinore
20.11.2018

Hodně pomalý rozjezd, takže to chce hodně trpělivosti a rozhodně to nečíst jako oddechovku. Za mě ale super.

PohlcenaKnihou
18.11.2018

Nejlepší detektivka, co znám! Drsné, syrové, temné... zápletka ukrytá ve 3 generacích rozvětvené rodiny. Celá trilogie přečtena jedním dechem. 100%

jfialova
12.11.2018

Vynikající, bohužel nedokončená, série detektivek. Já jsem začala ze špatného konce a jako první se mi dostal do roky román Dívka v pavoučí síti od D. Lagercrantze, který mě moc neoslovil, ba naopak hlavní postavy mi znechutil. Originál se mi ani číst nechtělo, ale všichni tvrdili, že celá série je výborná, tak jsem se do toho dala. A dobře jsem udělala. Na styl autora si člověk musí trochu zvyknout, některé pasáže jsou dosti odborné a pro někoho méně záživné. Popis děje je někdy až příliš podrobný, ze začátku mě otravovalo, že autor popisuje, které kusy nábytku z Ikey si hrdinové koupili a jakou značku cereálií snídají, ale pak product placement zafungoval a občas jsem se, přiznám, i díval jak to či ono vypadá. Moc chválím celkovou atmosféru, úplně jsem tu malou chatičku, kde M. Bloomkvist přebýval, viděla.

eliska2669
05.11.2018

Poslouchala jsem to jako audioknihu a nevím, jestli to platí jako že jsem to četla. No nic. Má to dobrou atmosféru, kterou si vybavuju ještě teď, je to inovativní a má to relativně originální rozuzlení i sympatické postavy.

Mája777
03.11.2018

Na tuto knihu, vlastně na celé Milénium, mě upozornila kamarádka. Příběh mě okamžitě chytil a nemohla jsem se odtrhnout.

Alex.rrr
24.10.2018

Této sérii jsem se dlouho vyhýbala a v době nicnečtení se mi připletla do ruky. Zvládla jsem ji za cca 4 dny. Je to jedna z nejlepších detektivek co jsem četla. Příběh z minulosti mě naprosto uchvátil a stránky se otáčely samy. Lisbeth je správně tajemná a jsem zvědavá, jak se více představí v druhém díle. Mikael se mi jednáním líbil a jeho postava vystupuje reálně a uvěřitelně. Není zde nic předimenzovaného – no možná až trochu na ten konec… Ale celkově je kniha skvělá a stojí za přečtení.

smajiska
21.10.2018

Perfektní čtení. Dobře napsáno, má to pointu, vtáhne do děje. Čtení odsejpá a člověk se těší co bude dál. Takhle si představuju dobrou knihu.

LukyK
21.10.2018

Kdo jste ještě nečetl, tak pozor: na tuhle knihu si udělejte čas, protože ji budete MUSET dočíst, pokud vás chytne, už jí neodložíte!!! Nedělám si srandu, vážně je to napínavý jako kšanda a vy po probdělé noci budete mít oči jako tenisáky 8-)
Jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četl, mňamka! Další dva díly jsou taky dobrý, ale je to slabý odvar tohoto (nebo už možná odpadl wow efekt).

Zdenik
14.10.2018

Ze začátku trošku rozvláčné, ale pak rychlý spád. Těším se na další.

Aquagirl
07.10.2018

Před několika lety to byl naprostý trhák, na který se v knihovnách stály doslova fronty. A ano, je to dobré, hodně dobré. Napínavé a seversky mrazivé. Ale vlastně mě bavila jenom hlavní linie příběhu. Některé pasáže (na mě až moc technické) jsem musela přeskakovat, a celkově nemůžu říct, že bych byla z knihy uchvácená tolik, jako jsem třeba z Nesbových románů. Po dalších dvou dílech jsem už nesáhla.

Řihis
01.10.2018

Knihu a vlastně celou sérii jsem považoval za romány psané hlavně pro ženy. Na doporučení manželky jsem ale sáhnul po této knize a musím říct, že jsem byl naprosto pohlcen do děje. Chvílemi jsem si to v klídku užíval, občas mi naskakovala husí kůže, dokonce mě příběh přivedl i k nezadržitelnému smíchu.
Za mě dávám 5 hvězdiček a všechny palce nahoru. Mě se knížka líbila hodně moc a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. JDU NA NĚJ! :-)

Opatov
28.09.2018

Milenium neni treba komentovat. Uspesna serie. A pravem.

spider.rio
26.09.2018

( AudioKniha ) Kniha se mi moc líbila a postava Lisbeth Salanderové je Bomba, boží Michael Blomkvist škoda že nemůžu být jako on :D opravdu jsem si tuto knihu užil.

Viděl jsem i film z roku 2009 též bych doporucil, ale to nové vydání s Danem Craigem už není takoví :(

danielpernik
19.09.2018

Někdy před třemi lety jsem trávil prázdniny po zkouškách u moře v Chorvatsku. Celkem jsem se na pláži nudil a tak jsem se rozhodl udělat něco pro mne absurdního. Sáhl jsem přítelkyni do tašky a vytáhl odrbanou oranžovou knihu. Přiznávám, že jsem do té doby okolo knih chodil velkým obloukem. Ta kniha se jmenovala "Muži, kteří nenávidí ženy". To mi připomnělo film s Danem Craigem, který jsem neviděl. Z názvu jsem odtušil, že to měla být nějaká komedie pro ženy. I tak jsem se ale rozhodl knihu otevřít.
Děj tady rozebírat nebudu. To umějí jiní a lépe. Chtěl jsem se jen podělit o fakt, že pro mne tahle kniha znamenala zásadní zvrat. Jsem moc rád, že tou pomyslnou vstupenkou do světa strhujících příběhů, znalostí, filosofií, představivosti a vůně knižního papíru, byla právě ona. Better late than never. :)

katerina4027
13.09.2018

Knížka, u které mi trvalo opravdu dlouho, než jsem se začetla. O co se bude jednat se dozvíte až na sté straně a dalších sto stran pro mě byly jen zdlouhavé popisy. Pak už se nešlo odtrhnout. Jsem zvědavá na pokračování.

Polámané panenky
Polámané panenky