Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8103 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

Séboun
27.01.2015 5 z 5

Musím hodnotit nejvyšším možným počtem hvězdiček, protože se mi kniha neskutečně líbila. V českém překladu jsem ale našel drobnou nesrovnalost - v prologu Henrikovi chybí na stěně desátá květina, ale časově to nesedí, když Harriet zmizela v roce 1966 - prázdné mělo být místo pro květinu číslo 9 (anglická verze prologu mi dává za pravdu). :D

5/5

Petra Ďat
26.01.2015

Hlavní příběh knihy zmizení Harriet se mi velice líbil. Bavilo mě s Mikaelem řešit staré tajemství jen pomocí fotek a zápisů, nevadil mi ani okolní příběh o Lisbeth jejim životě a později o jejich vztahu, ale klidně bych vynechala ty ekonomický žvásty a ten konec mohl byt klidně o dost kratší.

Kamcatak
26.01.2015 5 z 5

První půlka knihy se tak trochu vleče, neděje se nic extra šokujícího, ale přesto mě kniha bavila už od začátku a každý večer jsem po ní s touhou hrábla. Druhá polovina je už naprostá bomba, kdy prostě nechcete přestat číst :)

Palele
20.01.2015 5 z 5

Nemám ráda bestsellery. Mám k nim odpor a proto jsem se Stiegu Larssonovi dlouho vyhýbala. Byla to chyba. Možná bych si jeho knihy ani nepřečela, ale zaujal mě fakt, že byly vydány posmrtně. A hodně mě mrzí, že mám tím pádem jistotu, že s Lisbeth se už nesetkám, protože jsem si ji zařadila ke svým nejzajímavějším a nejoblíbenějším literárním postavám. Skvělé knihy, všechny tři a fantasticky napsané postavy, víc nevím co bych dodala. Howgh.

marca_m
20.01.2015 4 z 5

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se k této klasice severské krimi dostala, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná. Zápletka je zajímavá, taky se mi líbilo prolínání několika rovin a spojení s novinářským prostředím. Ani není na škodu, že se nejedná o klasické detektivní vyšetřování. Hlavní postavy Mikaela a Lisbeth jsou tak protikladné, že spolu dohromady skvěle fungují. Charakter Lisbeth považuju za nejzajímavější prvek celé knihy a těším se na další díly, protože jsem fakt zvědavá, co je ta holka zač.

Pidulka
18.01.2015 5 z 5

Bomba! Tak tahle kniha byla vážně super. Čtenář je nucen sympatizovat s osobou, na kterou by se v reálném životě asi díval skrz prsty, příběh je napínavý a do poslední chvíle nevíte, co můžete očekávat. Už se těším, až si přečtu další díl!

ondaboss
15.01.2015 5 z 5

Parádní detektivka a sqěle se četla. Přelouskáno na jeden zátah. Viděno v kině v US verzi i švédské a obě jsou velmi příjemným překvapením.

mystar
13.01.2015 4 z 5

Kniha se mi libila. Zacatek byl pomalejsi, ale pak jsem nemohla knihu odlozit. Musela jsem se co nejdrive dozvedet, jak to vse dopadne. Velmi zajimavy pribeh, ktery me zcela pohltil, az cloveka zamrazi v zadech. Prekvapivy konec. Tesim se na dalsi dil trilogie. Film se mi take celkem libil, ale neni nad knizku!

Nast.a
05.01.2015 5 z 5

Úplně mě to pohltilo. Moc se mi líbila.

hanča34
03.01.2015 5 z 5

Velmi mě oslovil střízlivý novinářský styl i samotný příběh

lea5702
30.12.2014 5 z 5

Knížka, tedy celá trilogie, je úžasná. Poutavě napsáno, vůbec se mi nechtělo ji odložit. Určitě se mi knížka líbila víc než film, ale i ten je skvělý (originál švédský, ne americká verze, ta mě fakt nenadchla)

vendulanovotna
29.12.2014 4 z 5

Prvních 200 stran mě to teda vůbec nebralo a kdyby to nemělo tolik procent, tak pak asi ani nedočtu.. nicméně! Konec napínavý, rozluštění překvapivé, originální! Moc se mi líbila "rodinná" atmosféra knihy.. a stálo to zkrátka za to! Zase trochu jiná detektivka. Za ten zdlouhavý začátek 4*.

Meluzínka
27.12.2014 3 z 5

Začala jsem číst ale začátek mě nenadchl bylo to moc zdlouhavé tak jsem si stáhla film a byl to strhující příběh.

marketa9356
22.12.2014 5 z 5

Úžasná a opravdu velmi napínavá knížka! Nevím, co více k tomu dodat. Zkrátka detektivka, která uspokojí velmi náročné čtenáře. Druhý díl již nebyl tak napínavý jako ten první, ale i tak jsem ho zhltla a chystám se na třetí. Za mě hvězd bez váhání!

Kattie
19.12.2014 3 z 5

Kniha je napsaná velmi čtivě. Přečetla jsem ji za chvíli, protože jsem samozřejmě byla napnutá, jak to dopadne. Závěr mě ale zklamal, čekala jsem nějaký velký zvrat, ale víceméně mě konec nepřekvapil. Poslední stránky jsem odbyla, protože mě to přestalo bavit.

Jo a dost mě tam štvalo to rozepisování detailů. Je dobré, když člověk ví, jak si má "scénu" představit, ale nepotřebuji vědět životopis muže, který projde kavárnou, a už vůbec mě nezajímá, kterou verzi wordu která postava používá...

Nesečtělý
17.12.2014 5 z 5

Dle mého přesvědčení knize náleží neoddiskutovatelných pět hvězdiček. Žádný detail kontextových návazností se mi nejevil jako zanedbaný, naopak všechno dotažené a krásně do sebe zapadající. Životu hrdinů nechybí vůbec nic. Niternosti, akce, a samozřejmě ani to fyzické vzrůšo. Kvalita celku (jak se domnívám) zasluhuje tím více obdivu, že autor řadu prvků rozpracovává i ve druhém díle trilogie Milénium, který přečítám nyní, a přesto nemám ani náznak pocitu, že by zmíněná skutečnost negativně ovlivňovala dojem, vyvolaný napínavým průběhem a nečekaným rozuzlením dílu prvního. Autorova kreativita mi připadá až neuvěřitelná, když se zpětně zamyslím nad složitostí zápletky a nad komplikovaností onoho klanu, jejž Stieg Larrson vytvořil (viz rodokmen na str. 160). Na začátku jsem sice měl problémy s pomalejším a nenápadným „zakládáním stavby“, ale počínaje první zmínkou o slečně Salanderové (str. 37) přišla odměna za mou vytrvalost. O čtivosti a strhujícím pojetí textu svědčí fakt, že já, kterého většinou trápí samotná čtecí činnost, jsem dychtivě zhltl román o pěti stech čtrnácti stránkách. A v momentech, kdy mne realita donutila četbu přerušit, jsem takřka prodělával bolest. Jedinou drobností, jež by si možná zasloužila vysvětlení, pro mě zůstane otázka, proč Cecílie Vangerová, která původně svedla Mikaela Blomkvista, se k němu po nástupu Henrikových zdravotních problémů začala chovat až tak tristně.. Beztak z díla a jeho přečtení vychutnávám velmi dobrý pocit a často mi přijde na mysl, že snad už jen za tvůrčí brilanci Milénia by si jeho autor zasloužil žít mnohem déle.

estrellka
04.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá až do konce :)

Lenkacz92
29.11.2014 5 z 5

Prvních asi 100 stran jsem měla chuť knihu odložit, ale jsem ráda, že jsem ve čtení pokračovala a dočetla ji až do konce. Příběh novináře Blomkvista a Lisbeth Slanderové mě zcela uchvátil a konečné vyřešení záhadného zmizení mladé Harriet byl nečekaný a dobře promyšlený. Knihu můžu jen doporučit a těším se na další díl.

Klarineta
29.11.2014 5 z 5

Dech beroucí kniha, chvílemi velmi drsné popisy situací (ale to už k detektivkám jednoduše patří). Naprosto skvěle do sebe vše na konci zapadá a nic není opomenuto! Spěchám pro druhý díl.

M.S.
23.11.2014 1 z 5

Asi prvních 100 stran se kniha táhla, bylo těžké si urovnat kdo je kdo, ale potom se příběh rozjel. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, je krásně napsána, příběh utíká, nechybí milostné scénky a akce je tam taky dost. Oprávněně se kniha považuje za nejlepší severskou krimi. Hned po Nesbovi je Larsson nejlepší. :)

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 843x
Čtenářské výzvě1 499x