Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8122 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

Dolik13
16.10.2020 5 z 5

Jak nemám rád detektivky, tak tahle mi sedla, jak prdel na hrnec. :D

Kdyby mi někdo řekl "Hele, je tu detektivka, která má přes 500 stránek a v první části dostaneš nálož desítek jmen. Navíc mají téměř všechny shodná příjmení, děj skáče od jedné postavy k druhé, a tak dále, přečti si jí". Tak bych si jí určitě nepřečetl.

O knize jsem pouze slyšel, že je velmi oblíbená, tak jsem jí zkusil a nelituju! Bylo by to na dlouho, kdybych měl psát o všem, co se mi líbilo, nicméně charaktery jsou zde skvěle napsané a celkově je vidět, že si autor dokáže pohrát s desítkami postav, aby si o každé z nich čtenář udělal nějakou představu. Jak se děj vyvíjí a tempo narůstá, doslova vás to ke knize přilepí, a to je podle mého to, co z knihy dělá dobrou knihu. Už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

anej
15.10.2020 5 z 5

Narazila jsem na tuto knížku u mamky v knihovně s tím, že vážně stojí za to si trilogii přečíst. Ze začátku mě kniha moc nebavila a spíše jsem ji četla po kapitolách, ale tak nějak mě to k ní pořád táhlo zpět a chtěla jsem vědět, co bude dál. A i když jsem se občas ztrácela v ekonomické hantýrce, tak jakmile na scénu nastoupilo duo Lisbeth s Michaelem, tak bylo jasné, že musím vědět, jak vše dopadne. A to jsem vlastně teprve na začátku...

Evaho73
09.10.2020 5 z 5

Zatiaľ mám za sebou prvý diel a musím konštatovať, že ide naozaj o veľmi kvalitné spracovanie detektíneho románu.
Svojím objektívnym a nenuteným rozprávaním si autor dokázal udržať moju pozornosť od začiatku až do konca a ja som doslova hĺtala stránku za stránkou, aby som sa dozvedela o ďalších počinoch nesúrodej dvojice pátračov, a to investigatívneho novinára a anorektickej asociálky s nadpriemernou inteligenciou.
Práve excelentná charakteristika postáv u mňa posúva toto dielo na vyššiu úroveň, oproti žánrovo podobným dielam.

lencin
19.09.2020 5 z 5

První díl.
"Každý má tajemství,jde jen o to je odhalit." Liz Salanderová
Novinář Mikael Blomkvist a hackerka Liz Salanderová z Milton Security se sejdou při vyšetřování téměř 40 let starého zločinu rodiny Vangerů.
Sonda do společnosti i lidského osudu.
Dechberoucí kniha,měla jsem problém ji odložit.
(2010)

MikeDV3
17.09.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem se pokoušel číst už před dvěma lety, ale začátek mě úplně neoslovil a odložil jsem ji. Jsem hrozně rád, že jsem se k ní rozhodl vrátiti. Nikdy jsem nečetl knihu, jejíchž název by tak přesně vystihoval její obsah. Na rozdíl od většiny detektivek, u kterých většinou po zjištění, kdo je vrah nemám sebemenší důvod je nějak víc zkoumat mě v této knize uchvátily postavy. Kvůli nim budete chtít číst dál a zjišťovat jejich pozadí a motivace. Ze začátku mi dělalo problém zvyknout si na přeskakování mezi vyprávěcími rovinami bez jakéhokoli označení. Postupem času mi ale přišlo, že to knize nabíralo na svižnosti a v akčních scénách jsem byl za tento styl psaní velmi vděčný. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

ivanaci
17.09.2020 4 z 5

Trochu mi trvalo než jsem se začetla a pak jsem se nechtěla odtrhnout. Těším se na další...

RHorse
25.08.2020 5 z 5

Na tuhle sérii jsem se chystala dlouho. Dokonce jsem se musela dost náročně vyhýbat filmům. Musím říct, že to fakt stojí za to. Krásně napsané, není to jen detektivka, jak jsem čekala, má to spoustu vrstev, skvělou psychologii postav. Také jsem se bála, že to bude moc krvavé a násilné, jak občas severské detektivky bývají. Drsné to bylo, ale ne prvoplánově, takže to prostě zapadlo do příběhu. Vraha jsem odhadla záhy, ale to byl prostě jen pocit a rozhodně jsem neodhadla všechny zápletky. Už se těším na další díl, jen si na něj najít čas.

klubickovna
24.08.2020 5 z 5

Moje absolutní top, všem s klidným svědomím doporučuji.
Larsson byl jen jeden, bohužel...

Rainbow_Owl
21.08.2020 5 z 5

Moje prvé stretnutie so severskou krimi. Výborne, kniha sa čítala sama. Lisbeth je skvelá postava, veľmi som si ju obľúbila. Pri čítaní som si postupne uvedomovala názov knihy...
"Ženy miznú stále. Nikomu nechýbajú. Prisťahovalci. Ruské ku*vy. Každý rok prejdu Švédskom tisíce ľudí."

helusa2
20.08.2020 4 z 5

Když jsem tuto knihu četla poprvé, velmi jsem se s ní trápila. Kostrbaté věty, neustálý popis činností, vyjmenovávání značek přístrojů, o počtu káv nemluvě... Zápletka skvělá, ale způsob psaní mě uváděl v šílenství. Nešlo mi do hlavy, co na tom všichni vidí, proč tak dobré hodnocení...
Rozhodla jsem se dát Miléniu šanci. Mám teď audioknihy a poslouchám při všech možných domácích činnostech. První díl mi opět přišel zkrátka nedobře napsaný a dojem se oproti prvnímu čtení nezměnil. Přesto se pouštím do dalšího pokračování a čekám, kdy přijde ten zázrak :-)

Renca.ch
06.08.2020 2 z 5

Zajímavá kniha, ale čekala jsem něco víc..Začátek knihy byl tak nudný a zmatený, že jsem chtěla knihu přestat číst, což se mi nikdy nestalo..překonala jsem se a knihu nakonec celou dočetla..po velmi nudném začatku se to konečně rozjelo a díky Lisbeth mě to bavilo..ale nektere pasaže zbytečně rozvlekle, také neustalý seznam a popis Mikaelovych milenek se opakoval pořád dokola, všichni byli krásní a neodolatelní (teda kromě vraha ????..) Konec mě zklamal, opět velmi nudnych poslednich 100 stran příběhu..nechapu proč se z toho udelal takovy bestseller,ale mozna pred par lety to bylo neotřelé téma, ted bych to ohodnotila jako prumernou detektivku

Mrs.Depp
02.08.2020 4 z 5

Na poprvé jsem tuhle knihu odložila, ale brácha mi ji doporučoval, tak jsem se k ní vrátila a řekla si, že jí dám ještě jednu šanci, ale pokud mě nevtáhne do děje prvních sto stran, tak ji definitivně odložím. Začetla jsem se u přibližně 90 strany a příběh Harriet jsem si opravdu užila. Trochu mě zklamalo, že rozuzlení přišlo nečekaně rychle asi sto stran před koncem, se kterými jsem se pak taky celkem trápila, ale jsem moc ráda, že jsem ji četla, protože Stieg Larsson je díky jeho Miléniu určitě ikona a měl by si ji přečíst každý, kdo se zajímá o moderní literaturu. Jednou se třeba ke trilogii vrátím a přečtu si další díly:)

Erizzani
29.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Film byl docela zklamání. Asi jsem čekala víc po přečtení knihy. Už se těším na další díl :-)

prochajda
26.07.2020 5 z 5

Pecka! Sice jsem po prvních stránkách byla trochu v rozpacích, ale posledních 100 jsem zhltla během dne.

etell
25.07.2020

Jedna z najlepších kníh, ktoré som čítala. Odporúčam, veľmi napínavé čítanie.

Lena78537
22.07.2020 5 z 5

Moje srdcovka, nejlepší krimi jaké jsem kdy četla.

Lída27
20.07.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila podle velkého hodnocení a nelituji.
Super krimi a už se těším a jsem zvědavá na druhý a třetí díl jaký bude.

Pulp_catastroph
20.07.2020 3 z 5

Nerada to říkám, ale v tomhle případě je film z roku 2011 lepší než kniha, neříkám, že kniha je špatná, ale ve filmu je všechno (většina) důležitého a vysvětleno v pár větách, přičemž v knížce to zabere tuny stránek.

Keika
15.07.2020 4 z 5

Tak prvních cca 250 stran by se dalo shrnout do pár kapitol. Musím se přiznat, že jsem to málem vzdala, nakonec jsem to ale neudělala a jsem za to ráda. Druhá polovina nabyla spád, děj nepředvídatelný, klobouk dolů za opravdu promyšlený děj i postavy, kterých je sice možná až dost, ale zase udrží čtenářovu pozornost. Hvězda dolů za začátek, kvůli kterému mám trochu obavu rozečíst další knihu. Více by jí slušelo běžných 350 stran.

Nisus
11.07.2020 5 z 5

Čo za odhodlanie musí človek mať ak chce dobre a s čistým svedomím robiť svoje novinárske povolanie. Aj táto otázka je obsahom tohto mimoriadneho románu. Kriminálna zápletka je dokonalá, mrazivá a nepredvídateľná a hlavné postavy? Mikael a Lisbeth, mala som pocit, že ich poznám celý život. Milujem túto knihu. Mne sa páčilo aj americké filmové spracovanie, veď však Daniel Craig.. ach... Držím v rukách druhý diel a veľmi sa naň teším, lebo viem, že toto bude moja top krimi séria tohto roka. Bodaj by som sa mýlila a mala toľko šťastia, že by niečo predčilo sériu Millennium.
Od Stiega Larssona by som si prečítala aj návod na obsluhu termostatu a viem, že by som si to užila.
Vrelo odporúčam každému kto chce perfektné krimi, kto sa zaujíma o novinárčinu alebo hocikomu, kto hľadá kvalitu a Millennium ešte nečítal.