Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113262/muzi-kteri-nenavidi--113262.jpg 5 8115 1196

Milénium / Millennium série

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. První díl (Muž, který nenáviděl ženy) dostal v roce 2005 cenu za nejlepší skandinávský kriminální román, druhý díl (Dívka, která si hrála s ohněm) byl oceněn jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006, a poslední (Ztracené vzdušné zámky) získal cenu Kniha roku. Larsson není autorem, který by se spokojil s naplněním žánrových konvencí, píše se silným zanícením pro problémy současnosti, uvažuje o vztahu politiky a morálky, klade otázky a hledá zodpovědnost. Šíře jeho znalostí odpovídá hloubce pohledu na věc, což činí příběh velmi věrohodným. Má fantastickou schopnost udržet napětí v mnoha komplikovaných paralelně se odvíjejících zápletkách a současně je brilantně propojovat. Svým bohatým jazykem a stylem navazuje na tu nejlepší severskou vypravěčskou tradici. Globální bestseller / vychází v 35 zemích / dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

LudaS
26.11.2010 5 z 5

Velmi pěkně napsaná Kriminálka od které jsem se v podstatě nedokazal odtrhnout

happy-smile
22.11.2010 5 z 5

Když jsem četla první dvě kapitoly, říkala jsem si, jak mi tohle mohl někdo doporučit a že se mi to určitě nebude líbit (nudné odborné kecy z finančnictví). Když jsem se přes ně překousala, změnila jsem názor o 180 stupňů. Tohle je jedna z těch knížek, které se čtou jedním dechem. Nové, netradiční, zajímavé téma je perfektně zpracované, promyšlené do nejmenších detailů a napsané tak poutavě, že i odběhnutí na záchod se vám zdá jako naprosté mrhání časem.
Larsson sice popisuje rok v životě novináře, přesto mi stylem vyprávění, od kterého se nedá odpoutat dokud člověk nemá knížku přečtenou, připomíná Dana Browna, i když všechny jeho knížky se odehrávají v jediném dni.

Většinou čtu knížky na doporučení známých (tady tomu nebylo jinak) a tyhle všeobecné haló efekty nemám moc ráda. Přesto ale musím podotknout, že to vypadá, že lidi umí opravdu poznat dobrou knížku.

Frakira
30.11.-0001 5 z 5

Dlouho jsem odolávala tomuhle masově propagovanému a vychvalovanému titulu...pořád jsem čekala, kdy už vyjde záporná kritika až nakonec jsem si řekla, že to teda musím zhodnotit sama...Teď už chápu a rozhodně nelituju! Naprosto mě to pohltilo a už se chystám na další díly!

staramatka
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla v rámci celé trilogie Milénium. Knihy jsou velmi napínavé a strhující. Když jsem je četla, byla jsem zrovna nemocná, takže jsem mohla číst klidně v kuse a rychle, což se vyplatilo. Je to moderní psychologický a zároveň zajímavý triler z netrdičního prostředí. Skandinávská literatura se poslední dobou dostává i v ČR do zaslouženého popředí.

Zároveň jsem také shlédla první dva natočené díly podle této trilogie. Musím ale říci, že kniha je mnohem lepší než filmy. Je tam mnoho podrobností a souvislostí, které bych bez přečtení knihy asi nepochopila. Nicméně i tak jsou filmy dobré, protože nejsou natočeny tzv. americkým způsobem. Prý se na to ale v Americe chystají, čehož se dost obávám.

Rustynka
30.11.-0001 4 z 5

Při čtení této knížky se mi snad poprvé stalo, že jsem si dokázala obsah rovnou v hlavě přehrát coby dobrý thriller v televizi. Moc se mi to líbilo. Je pravda, že knížka je trošku roztahaná a je tam semtam moc informací, které člověk nemá šanci vstřebat.... Ale později se autor k těm důležitým věcem vrací a připomíná je, takže se tam člověk neztratí. Je ale pravda, že jsem si na papír vytvořila menší rodokmen a během čtení do něj nakukovala. :-))))

Teď čtu druhý díl, jsem zvědavá, jak moc dobrý bude. :-)))

iwules
30.11.-0001 2 z 5

tak já sem teda asi divná ale mě to nijak nenadchlo. než sem se dostala do půlky tak sem měla dojem že u tý knížky umřu. přišlo mi to nezajímavý, znovu bych si tu knihu nepřečetla. druhá půlka už se celkem dala, ale stejně se podivuju jak mohla kniha dosáhnout tak dobrého hodnocení

luper
30.11.-0001 3 z 5

dobrá kniha ale četl jsem lepší

Satalin
30.11.-0001 4 z 5

Tak asi nevím, není to ani detektivka, ani porno ani thriller a ani nevim co. Bohužel mi některé části knihy připadají nedovyvinuté, je to nacista, šílenec, úchyl, nebo jen magor, co nenávodí ženy????

halkac
30.11.-0001 5 z 5

Poutavá, čtivá, napínavá a v mnohých místech překvapivá kniha...vřele doporučuju.

Titi
30.11.-0001 5 z 5

Skvělé!!! Klasická detektivka to rozhodně není, nevím přesně jak to pojmenovat.

sonihe
30.11.-0001 4 z 5

Čtivé, poutavé..doporučuji přibalit na dovolenku, zaručeně se Vám nestane, že byste ji dovezli jako jiné bichle zpátky nepřečtenou, člověk to zhltne za pár dní..ze stejného důvodu to není čtení na dlouhé zimní večery, ale naštěstí je to trilogie, takže na pár těch večerů to vydrží:)

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Zbývá mi posledních pár stránek, ale už teď můžu říct, že kniha je dokonalá. Strhla mě tak, že jsem kvůli čtení i ráno vstávala před budíkem. Kdybych mohla dát 10 bodů, dám je!!! Nevím, jestli se dočkám tety, která mi půjčí další díl. Ať už přijde!

Skokan44
30.11.-0001 5 z 5

Původně jsem od této knihy očekával něco jiného, ale dočkal jsem se docela příjemného překvapení. Jediné co snad mohu vytknout je neuvěřitelné množství nezapamatovatelných postav stejného příjmení... :)

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

Jo tlustý bestseller :D, tyhle tlusté knížky, které v době vydání čte každý, kam se podíváte, mě vždycky trošku děsily....nerada chodím se stádem :), ale koupila jsem ze zvědavosti, otevřela a začetla se od první stránky, čte se to lehce...
tip pro ty, co nemají rádi tlusté bichle: vydržte prvních dvě stě stránek, které Vám dají možnost se zorientovat v rodě Vangerů - není to tak těžké, během první dvoustovky se seznámíte i s jinými hodně zajímavými bytostmi a pak už se nechte jen unášet vyšetřováním vraha...:)
jenom mě mrzí, že jsem tam objevila pár chyb...:( (dva žijící bratři - jeden starší, jeden mladší, tak jak může tomu staršímu být méně let než mladšímu :) například) a taky: vynechala bych některé nudnější popisové odstavce ;)

pajonek

dvojka ještě lepší!!!!

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.......naprosto fantastický krimi román !!!!!!!!!!!!!!!!!