Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1144 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

TeaPeter
06.07.2018 2 z 5

Nebylo to výslovně špatné, ale děj působil tak nějak slátaně - jakoby autor vzal dvě knihy a promíchal je. Nevidím důvod se někdy ještě k této knize vracet.

honza0876
27.06.2018 5 z 5

Komentáře o tom jestli je tohle důstojné pokračování nebo ne nemají smysl , nikdo
se už nedozví jak by psal dál Milénium dál Stieg L.
To že málokterý autor vzbuzuje potřebu přímo navázat na jeho sérii to je daleko důležitější.
Ale přeci jen i to pokračování se podle mě povedlo .

olle
06.06.2018 3 z 5

Zbytečně překombinované dva příběhy, které spolu vlastně vůbec nesouvisely. Část o Fárii a Benitě tak působila spíše jako vata na vyplnění, aby v knize vůbec něco bylo. Jako oddechovka dobré, ale nic, k čemu by se člověk chtěl vracet.

technolog
06.06.2018 1 z 5

Myslím, že celá série je sice hezká, ale má sestupující tendenci.

Ni.kk.i
05.06.2018 3 z 5

Tohle byl, dle mého názoru, nejslabší díl z celé série Milénia. Příběh není špatný, ale děj se poněkud táhne a i když se Lagercrantz ze všech sil snaží napodobit Larssona, tak Larsson to prostě není a nikdy nebude. Dívkou, která kopla do vosího hnízda měla série Milénia definitivně skončit. Muž, který hledal svůj stín už je pouhý výkřik do tmy.

Skripi
31.05.2018 2 z 5

To bol zasa mišmaš. Človek aj zabudne ako sa volá pri takom galimatiáši. V jednoduchosti je krása podľa mňa a nie toto...

Hanka90
31.05.2018

Trošku nechápu ty vesměs pozitivní komentáře. Mi přišla knížka poněkud táhlá v porovnání s předešlými díly. Bylo tam několik dějových linií, které do sebe ani nijak nezapadaly a kdyby v knize nebyla Lisbeth Salanderová, asi by to ani tak nevadilo. Další příběhy (Dan a Leo, Fária) mě bavily více a zajímalo mě, jak dopadnou, spojitost s Lisbeth ale byla velmi nepatrná a celkově knížka negradovala.

JiříM
25.05.2018 3 z 5

Na jednu postavu je těch akcí co přežije až moc.

Monolit0713
22.05.2018 4 z 5

Naprostý souhlas s Eeli.

Eeli
06.05.2018 3 z 5

Na můj vkus byl příběh příliš překombinovaný. Hodně dějových linek, které zpočátku podněcovaly k zajímavým zvratům, ale postupně se stávaly spíše přítěží. Větší střídmost a zároveň větší propracovanost by tady neškodila. Nevím, zda by byla kniha tolik prodávaná, kdyby se autor nesvezl na vlně popularity původní trilogie. Uvidíme, jak se předvede v plánovaném posledním dílu série.

Vendys80
01.05.2018 4 z 5

Super napinava kniha, vrele doporucuji

princesse
25.04.2018 5 z 5

Skvělá četba. Čtivá a povedená kniha. Doufám, že bude brzy další. Autorovi se velmi povedlo navázat na dílo Stiga Larssona.

Slaďoška
23.04.2018 4 z 5

Knížka měla spád a to se mi líbilo. Mám ráda svižné čtení :o).

misan69
16.04.2018 5 z 5

Myslím že pan Lagerkrantz je důstojným následníkem pana Larssona. Jakoby celou sérii napsal jeden člověk.
Moc se mi kniha líbila.

Hana62
15.04.2018 5 z 5

Protože jsem Milénium hltala, každý díl, i ten od Lagercrantze, chtěla si přečíst, jak Lisbeth pokračuje. Nebyla jsem zklamaná, autor sice po svém, dokresluje tuto rebelku. Jeho pojetí děje mě oslovuje, nevadí mi, že je odlišný od Larssona. Ale myslím si, že by se už neměl k Miléniu vracet. Bylo by to na škodu. Takto je série důstojně ukončena a pokračování by jenom zkazilo celkový dojem.

EmilieJF
14.04.2018 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín ....
Celý děj knihy byl zajímavý a velmi čtivý .... Ale ten konec .... Pro mě docela velké překvapení. Rychlé ukončené a v podstatě nerozepsané, jak ty záporné postavy byly potrestány ...
V podstatě bych čekala, že vzhledem k tomu, že navazují na příběh Stiega Larssona, že to bude do detailu propracované a tomu odpovídající závěr.
Za mě 3 hvězdičky.

LP113
11.04.2018

Já jsem naprosto nadšená z obou knih od David Lagercrantz . Fakt si myslím, že se pokračování velmi vydařilo. Když jsem dočetla chtělo se mi brečet, že už je konec.

asperula
10.04.2018 5 z 5

Dlouho mi trvalo, nez jsem se ke knizce dostala, protoze jsem cetla plno spatnych recenzi. Ale, mozna i proto, ze jsem od ni moc neocekavala, tak jsem z pribehu a zapletek nadsena Knizku jsem cetla jednim dechem jak ostatni knizky v serii a muzu jen doporucit. Opravdu necekany vyvoj udalosti me nadchl.

nicest
10.04.2018 3 z 5

Jednoduše řečeno slabý kousek. Jak já moc chtěla se do toho začíst a prožít to stejné, jako předchozí díly, ale prostě ne a ne. Četla se pomalu, pořádně jsem se nezačetla. Tento díl mě opravdu zklamal a myslím, že už ani neměl vycházet. Tolik stránek ale kde nic, tu nic. Stieg měl všechno tak propracované, do detailu popsané. To mi schází. Nějaká ta akce tam byla, ale nedokázala jsem se do toho vcítit a prožít to. Děkuji Stiegovi za tři úžasné a napínavé knihy a Davidovi za čtvrtý díl, který byl taky dobrý, ale tohle už ne.

mendule
10.04.2018 5 z 5

Tak v téhle knize autor zcela navázal na první tři díly. Dívka v pavoučí síti se mi moc nelíbila, ale v této knize už je zase Lisbeth taková, jak jí známe. Velice povedená kniha, napínavá, zajímavé téma. Doporučuju.

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 767x