Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44409/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-ahZ-44409.jpg 5 6100 651

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současnýživot Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každýl eden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se StiegLarsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Honzeecheck
27.10.2014 5 z 5

Na muj vkus ze začátku poněkud přesexovaný... zdůrazňovat jak hlavní postavy obtahujou vše od teenagerů po téměř důchodkyně, v poutech, ve trojce, v kostýmech atd. a jak jsou v tom všichni kurevsky báječný, mi prostě u detektivky nepřijde až tak důležitý. Obzvlášť když v kontrastu s tím samotný vyšetřování ilegální prostituce a obchodu s ženama je takový nijaký a pouze na teoretický rovině. Taky mě na knize štve spousta náhod a klasický žánrový klišé jako nedodělání omráčenejch postav nebo nesmrtelnsot hrdinů. Co je to ale platný, když je to celý tak dobře napsaný, že se od toho nedá odtrhnout.Dát cokoli jinýho než 5* by bylo ode mě pokrytectví.

steffinka
23.10.2014 5 z 5

Po prečítaní tejto knihy som ihneď skočila po pokračovaní.

Market = )
21.10.2014 4 z 5

První díl pro mě byl lepší, jak jsem si tam pochvalovala čistě detektivku, tak tady na mě bylo těch akčních scén trochu moc (i když na druhou stranu neříkám, že na úkor zábavnosti čtení, ono hltat boxerské utkání v knížce taky má něco do sebe :-) ). Taky bych byla pro rozdělení takhle obsáhlýho díla na dvě knížky, ať žije skolioza :-(. Ale bylo to bezva a poutavý čtení, kdyby šlo dát 4,5 *, bylo by to ono :-).

Martin1974
04.10.2014 4 z 5

fajn krimi až na tie reklamy na rôzne výrobky, hlavne pre firmu Ikea, z tohto pohľadu som mal pocit, že čítam Kinga...a potom to zázračné zmŕtvychvstanie na konci... Ale konieckoncov, autor má právo hrať sa na Boha, keď už tie postavy vytvoril..

lakme
01.10.2014 5 z 5

Ten konec! nemohla jsem až popadnout dech jak rychle jsem to přečetla :D a opravdu se nedalo přestat číst. Sice začátek byl zdlouhavější, ale myslím, že to byl dobrý úvod s pevnými základy pro příběh. Všechny dílky skládačky do sebe dokonale zapadly. Tleskám a těším se na další díl.

jefff
27.09.2014 5 z 5

Jaké jiné hodnocení dát, než to plné? Larsson je génius v budování příběhu, ve kterém nejsou postavy vepsané, ale žijí, existují, dýchají...a to včetně těch vedlejších a nevýznamných. Rozjezd je, stejně jako u prvního dílu, zdlouhavější, ale ne proto, že by tomu chyběla šťáva nebo autor děj zbytečně natahoval. Důvodem je právě vytváření uvěřitelnosti a pravdivosti příběhu. Následně má pak čtenář možnost pochopit jednání a myšlení každé postavy knihy. To je něco naprosto nevídaného a v tom je síla Larssona.

kaptah
17.09.2014 5 z 5

seversky romany jsou typicky komplikovany a plny neuveritelnejch (bohuzel casto doslova) zvratu...Larsson je ale jedinej ze severskejch autoru ktery dovede udrzet komplikovanost zapletky a dejove obraty presne na te hranici kdy az k ni je to maximalne strhujici a nabite dejem a za ni uz by to byla prekombinovany neuveritelny kyc a to plati pro vsechny tri dily

Laf
09.09.2014 5 z 5

Druhý díl byl akčnější než ten první. Navíc tak dobře napsaný, že dočíst to jinak, než jedním dechem, nešlo.

kasilka
03.09.2014 5 z 5

čteno jedním dechem, všechny díly!!!

klaritkaa
02.09.2014 5 z 5

Jak první díl, tak druhý díl byl opravdu akční. Přečetla jsem obojí jedním nádechem. Už se těším na další díl :)

kokos1
02.09.2014 4 z 5

Po prvním dílu trošku zklamání, není to tak napínavé, ale cekový dojem je dobrý.

Ivulka90
24.08.2014 5 z 5

Je pravdou, že tato kniha má pomalejší rozjezd než první díl trilogie, to jí ovšem neubralo na atraktivnosti a čtivosti.
Opět jsem ji přečetla téměř jedním dechem.
Jádrem je velice zajímavá zápletka. Přestože od začátku víme, že hlavní hrdinka dané vraždy nespáchala, tak téměř dokonce nevíme, kdo je skutečným vrahem. Velice mne zaujaly i spletité vztahy mezi jednotlivými postavami.
Hned se musím pustit do posledního dílu této úžasné krimi trilogie.

matomi
20.08.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila. Nebyla tak napínavá, jako 1.díl, ale přesto jsem se nemohla odtrhnout. Jen ta pasáž, jak se Lisbeth hrabe ze země, je dost přitažená za vlasy a nemusela tm být.

fiona007
13.08.2014 4 z 5

Už ne tak dokonalý jako jednička, ale pořád napínavé a více se to motá kolem Lisbeth, Michael ustoupil do pozadí. Pořád se to dobře čte a rozhodně je to zajímavé, hlavně ke konci

minirock
10.08.2014 5 z 5

Dle mého názoru Larsson již tak vysoko položenou laťku prvním dílem této trilogie minimálně udržel. Je pravda že rozjezd je opět pomalejší a s dalším dějem nemá mnoho společného ale další stovky stran je jedna velká jízda. Blomkvist trošičku ustoupil do pozadí na úkor ostatních postav ale to mi nevadilo. Hon na Salanderovou nemá chybu a hodně jsem jí fandil. Konec je malinko přitažený za vlasy ale zas až tolik mi to nevadilo, bavil jsem se skvěle. Ihned začínám číst třetí díl.

Pihtipudas
04.08.2014 4 z 5

Namlsaná prvním dílem jsem byla asi do 2/3 románu zklamaná. Zdálo se mi, že to autor zbytečně natahuje, bylo to nekonečné a pořád se nic nedělo. Četla jsem to celkem dlouho a už už jsem knihu odložila. Pak jsem se ale dostala k posledním 150 stranám a jela jsem na jeden zátah. Musela jsem to dočíst, i když mě spousta věcí štvala a chtěla bych je jinak. Ale to je můj problém, ne autorův. Po dočtení jsem se dlouho vzpamatovávala. Zapůsobilo to na mě a potřebuju nějaký čas na zotavení z těch hrůz, o kterých Larsson psal. Původně jsem třetí díl zavrhla, ale po nějaké době bych to mohla zvládnout.
P. S. Po prvním dílu mě Lisbeth nijak zvlášť nezaujala. Po druhém dílu té holce fakt fandím!

DejnaDee
29.07.2014 3 z 5

První díl byl skutečně famozní, ten jsem lhtala. Druhý díl se mi také líbil, ale už mnohem méně. Začátek mi přišel pomalejší do půlky knihy se nic moc až tak závratného nedělo. Pak se to rozjelo docela slušně, bylo to napínavé, čtivé, Co mě ale zklamalo, byl konec, kdy Lisbeth s trojnásobným postřelením provádí to co provádí (nebudu prozdrazovat), to mi přišlo hodně přitažené za vlasy. Jinak pro mne celkem zajímavá detektivka a ráda se pustím do třetího dílu.

pobijecmuch
23.07.2014 5 z 5

Pokračování super. Lisbeth v podání Noomi Rapace ve filmovém zpracování je boží.

ritz
23.07.2014 4 z 5

První díl Milénia fantazie, druhý výborný, se třetím jsem už měla problém. Ale určitě stojí za to tuto trilogii přečíst.

vodenka2
14.07.2014

Moc a moc dobře se to četlo, celá serie super, první dva díly lepší.....ráda si ponechávám v knihovně:-)