Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5545 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Sofós
19.01.2019 5 z 5

Opravdu nemám slov! Třetí díl byl opět lepší než ten předchozí. Autor si dal nesmírně záležet, aby čtenáře neustále ohromoval. Děj byl tak napínavý, že mi nejednou hrozila srdeční zástava :-) Takže když to shrnu: KNÍŽKA BYLA ÚŽASNÁ, FANTASTICKÁ, NESKUTEČNÁ!!!

RuzovaPanterka
15.01.2019 5 z 5

Parádní tečka za touhle sérií! Budou mi chybět Pippi i Kalle :)

Petula.N
05.01.2019 5 z 5

Musím říct, že se mi knížka líbila nejvíc z těch tří dílů. Od začátku do konce to bylo neskutečně napínavé ! Doporučuji

MilanCFC
02.01.2019 5 z 5

Napíšu jediné - přál jsem si, aby kniha nikdy neskončila.

sheldon8410
31.12.2018 5 z 5

Ač na detektivky moc nejsem, tak celá série Milénium mě fakt vzala a přečetla jsem jedním dechem.

Stupino
20.12.2018 5 z 5

Tak finito, je to za mnou. Knihy super, ale teď jsem zhlednul film, a je to katastrofa. Film nemá hlavu ani patu. Ani se mi nechce koukat na ty předešlé filmy. Kdo nikdo nečetl takový to žánr, asi krimi nebo triler, tak by měl začít na Milénium. Jen ty jména Lárson, Klakson, Hřebenson to mi dělalo menší problém tak jsem si to počeštil.

Akana
12.12.2018 5 z 5

K množství postav z druhého dílu přibylo hejno dalších, ale tentokrát mi to nijak nepřekáželo. Snad proto, že už jsem byl srozuměný s tím, že se trilogie vyvíjí jiným směrem než jaký nastavila jednička. Nevadí mi ani spousta politických čachrů, které se tu řeší, ani to, že výsledek celého propletence se dá celkem snadno předpovědět a prudké zvraty jsou tu pouze dva nebo tři. Larsson totiž píše tak, že mu to všechno zbaštím a ještě bych chtěl přidat. Paráda.

Mája777
07.12.2018 5 z 5

Super, co víc napsat.

Řihis
19.11.2018 5 z 5

Jooo, tak tohle byla jízda! Ty woe, to bylo drááááma! Neskutečná akce, od začátku, až do konce. Lisbeth a všem okolo ní jsem moc a moc fandil a nebylo to úplně snadné. Tajní agenti, zkorumpovaná tajná policie, krvelační novináři... :-) Dechberoucí příběh, od kterého nešlo odlepit oči. Čtu převážně při večerním uspávání syna, ale tuhle knížku jsem nacpal do všech volných chvilek.
Jen víc podobných knížek a příběhů. Můžu jen a jen doporučit. Za mě opět palec nahoru.
A už čtu další, brzy na počtenou. :-)

jfialova
12.11.2018 4 z 5

Další pokračování série Milénium se opět "čte samo". Škoda, že už je konec. Od autora bych pokračování uvítala.

Alex.rrr
09.11.2018 3 z 5

Pokud bych měla hodnotit celou sérii, tak rozhodně jde o dobré čtení, ale moje nadšení upadalo s dalšími díly. Poslední díl má velké plus, že vše ukončí a vyřeší. Nicméně je tam hodně pasáží, které jsou až neuvěřitelné, některé zbytečné a některé moc zdlouhavé. Nicméně doporučuji přečíst. Lisbeth se mi dostala i tak pod kůži.

IvetaZ
07.11.2018 5 z 5

Přečteno za 3 dny na 4 otevření, jako se všemi díly Milénia v mém případě. Neuvěřitelně propracovaný příběh s miliony detaily, desítky osob a vše do sebe zapadá. Hluboká poklona autorovi!

smajiska
21.10.2018 5 z 5

Poslední díl, není co dodat. Škoda, že jich není víc, protože bych četla dál.

Evda
10.10.2018 4 z 5

První díl skvělý, druhý zajímavý a třetí...strašně moc překombinovaný. Ztrácela jsem se v tom. Nicméně pravděpodobně měl celou trilogii vymyšlenou do posledního detailu...
Párkrát jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem se překonala a tu "bichli" :D dočetla. Možná tomu dám v budoucnu ještě šanci a zkusím to lépe pochopit. Nejlepší je totiž asi přečíst celou sérii za sebou, kdežto já dělala pauzy, které jsem prokládala dalšíma knihama.

Briv
24.09.2018 4 z 5

Tak tuhle trilogii už mám za sebou a bylo to velice příjemné "setkání". Všechny díly se mi četly velmi dobře. Na moje gusto je třetí díl trochu rozvláčnější, ale nevadí.
U knih se nezapře severský původ, jsou syrové, studené, strhující a velice zajímavě napsané. Líbí se mi, že se v knize vyskytuje několik různých dějových linií.
Co se týká postav tak jsem si některé hodně oblíbila - počínaje Lisbeth, která byla neskutečně svá, k srdci mi přirostl Michael i jeho sestra, na Erice bylo fajn, že nebyla "dokonalá" a i mezi policisty bych někoho našla.
Škoda je, že Larsson už nás ničím dalším nemůže oslnit.... Moc díky za tohle.

Vatter83
14.09.2018 2 z 5

Nejméně poutavé z trilogie Milénium. Velice zdlouhavé, nezáživné pasáže, spousta obšírných popisů, které nejsou pro děj nijak podstatné, i bez nich by se čtenář v ději snadno zorientoval.

Němka138
08.09.2018 5 z 5

Brilantně promyšlený příběh od začátku do konce.
Rozhodně doporučuji celou trilogii.

Booky84
30.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, stejně jako ty předešlé, četla se jedním dechem a to, jak na konci vše zapadlo do sebe bylo prostě fantastické!

Tereza99
28.08.2018 5 z 5

Skvělý závěr celé trilogie! Když ke komci knihy začali jednoho člena sekce po druhém zatýkat, měla jsem husí kůži. :-)

Sudin
28.08.2018 5 z 5

Nejde hodnotit jinak než 5*. Všechno krásně zapadlo, dotaženo do konce, na to kolik má kniha stránek se člověk nenudí i když některé pasáže by se daly zkrátit. Teď mám akorát dilema jestli hned navázat pokračováním Lagercrantze a nebo abych se vyhnul srovnávání s Larssonem si dát mezi tím něco jiného...

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 139x
Knihotéce1 993x