Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5548 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Mikako
01.03.2016 3 z 5

O chlup lepší než druhý díl, ale jednička byla pro mě nejlepší. Co mi vadilo, tak to byly na můj vkus příšerně dlouhé popisy minulosti postav a měla jsem opravdu problém se ze začátku v tom množství postav zorientovat. Do poloviny knihy se mi četlo opravdu těžce, ale druhá polovina to zachránila. Je to perfektně vymyšlený a propracovaný příběh do všech detailů. Jen už si vážně neumím představit o čem bude další díl. Někdy se do něj pustím, ale teď potřebuji nějakou oddechovku :-)

PetrzOlomouce
01.03.2016 5 z 5

Výborná kniha, doufal jsem, že neskončí.

Cuprinka
29.02.2016 5 z 5

Skvělé zakončení série, ale souhlasím s tím, že chvílemi byly dlouhé popisy trochu vyčerpávající, ale i tak jsem to hltala a nemohla knížku odložit :)

Janinka1412
26.02.2016 5 z 5

Třetí díl byl nejlepší...

Ni.kk.i
16.02.2016 5 z 5

Tento poslední výtvor božského Stiega Larssona jsem si vychutnávala.
Závěrečná show je velkolepá a na jméno Lisbeth Salanderová určitě jen tak nikdo, kdo tuhle trilogii četl, nezapomene.
Tato dívka totiž kopla do opravdu velkého vosího hnízda. :)

davas
14.02.2016 5 z 5

Pokračování v podobném stylu jako dva předchozí díly.Skvělé se to čte a zápletka je opět originální ...za mne opět 5 hvězd a doporučení všem ,kteří zatím jen uvažují o čtení těchto knih

z1631984
13.02.2016 4 z 5

Další dobré čtení. Až na ty dlouhé popisy.

evis_ka
05.02.2016 5 z 5

Co říct, škoda, že už nenapíše nic dalšího :(

Majkrofon
04.02.2016 5 z 5

Opäť výborné, pútavé a napínavé čítanie s epickými poslednými cca 150timi stranami. Stieg Larsson napísal skvelé knihy, ktoré radím medzi najlepšie diela beletrie, aké som čítal.

Jadavin
02.02.2016 5 z 5

Velice čtivé, propracované, a ---SPOILER--- dopadne to dobře, takže taková krásná kvalitní pohádka pro dospělé, přičemž je velice svůdné věřit tomu, že by se snad někdy někde na světě MOHLO něco podobného skutečně udát. Mám rád pohádky o tom, jak vítězí dobro na zlem. Ale zdaleka nikoli pouze z tohoto důvodu dávám maximální hodnocení.

Carrie..
25.01.2016 5 z 5

Po dočtení trilogie Milénium mám pouze jeden závěr - klaním se Panu spisovateli !!! Opravdu má můj nesmírný obdiv , že dokázal napsat takové knihy ! Tak napínavé , propracované do posledního detailu ,každá postava má skvělý příběh a zápletku, vše dokonale zapadá ! Tyhle knihy opravdu nemají chybu a je to asi to nejlepší a nejnapínavější co jsem kdy četla ! Smekám před Stiegem Larssonem , ať je mu země lehká ..

soukuk
10.01.2016

Stejně jako u druhého dílu byly na můj vkus první 2/3 knihy rozvláčné, ale konec stál za to :-)

Livien
08.01.2016 4 z 5

Poslední díl trilogie dočten a já si svůj komentář šetřila až na samý závěr. Není to úplně správné, protože každá ta kniha byla jiná, přinášela jinou zápletku, jiný vrchol, jiný smysl. Jedno však mají společné - jedná se o knihy plné napětí, skvělého načasování a hlavně nezapomenutelných postav. Všechny tři mě chytily a pohltily. Nedokázala jsem se soustředit na nic jiného a musela jsem pořád číst dál. Ve tři ráno jsem se obvykle násilně donutila jít spát, abych druhý den mohla knihu zase otevřít. Úžasné.

Na druhou stranu bych však chtěla zapřemýšlet nad něčím trochu jiným. Stieg Larsson velice zajímavým způsobem pracuje s ženskými hrdinkami. Prakticky všechny jsou silné, nezávislé a mnohy i velmi krásné. Jedná se o ženy, které si jdou za svým cílem, nenechají sebou zametat a o svém životě mají jasno. To splňují jak Erika, tak Monika, Sonja, Harriet... Téměř všechny se také setkávají s nenávistí ze strany mužů, kterým se totiž celou svou osobností stávají konkurencí. Připadá mi to jako velmi zajímavý obraz, který jde ruku v ruce s hlavní linií příběhu. Na druhou stranu jsou ale tyto ženské hrdinky trochu jednotvárné, jsou si svými vlastnostmi příliš podobné a jediná, která se tomuto "Larssonově obecnému pojetí ženy" vymyká, je Lisbeth.

Právě postavy mi celkový obraz skvěle vymyšleného příběhu v tomto posledním díle trochu kazily. Je jich zde totiž detailně popsáno obrovské množství, ale jejich role je v celkovém příběhu prakticky zanedbatelná a jak se objeví, tak také zmizí (především v případě všech policistů a gangsterů). Kvůli tomu na mě poslední díl působí trochu roztříštěně.

(SPOILER
Stejně na mě působil třeba i románek Mikaela s Harriet - proč tam byl, když byl jednou dvakrát popsán a pak se na něj úplně zapomnělo, tedy nezačato neukončeno.....beze smyslu....)

Michael90
08.01.2016 5 z 5

Mistrovská detektivka, čtení je to jedna báseň!

mazlak
31.12.2015 5 z 5

Opět úžasná kniha. Není jiné pomoci než li se pustit i do dalšího dílu. A to raději hned. Příběh je perfektně propracován do posledního detailu a zápletka je stále zamotanější. Začátek knihu krásně navazuje na předchozí díl, čímž čtenář nestrácí představu o postavách a ději.

1v8na
25.12.2015 5 z 5

Může obsahovat spoilery:
knihs bxls napínavá od první stránky. Začala přesně tam kde druhý díl skončil. Příběh se mi velmi líbil. Byl propracovaný do všech detailů a u této knihy to bylo velmi důležité. Tentokrát se v příběhu kromě násilí a hackerství jedná i o intriky a politickou šarádu, kdy si tajný odboj bezpečnostní policie chrání svoji pověst.
Mikael Blomkvist je úžasný taktik a stratég. Opravdu má v úmyslu zachránit Lisbeth Salanderovou a dokázat, že je Lisbeth obětí politických intrik.
Příběh se mi velmi líbil. Jediné, co mě naprosto rozčilovalo byla povaha Mikaela Blomkvista, který se po celé tři díly projevoval jako muž, který nemá zájem o trvalý vztah, spí s Erikou Bergerovou, zlomil srdce Lisbeth a najednou se zamiluje do pracovnice tajné služby.

honzik4422
22.12.2015 5 z 5

Supr. Kniha sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale stále patří mezi nejlepší čtení. Jediné, co zklamalo byla situace kolem sekce, která zpočátku působí ostříleně a ke konci zcela amatérsky. I přes to všechno jsem jim celou dobu trochu fandil. ,,, Soudní proces, excelentní. Epilog, excelentní. Celá trilogie, ještě lepší. Doporučuji.

magduska
14.12.2015

Nemá chybu, byla jsem naprosto překvapena. Nečekala jsem tak krásné psaní. Skvělá kniha

Honzeecheck
14.12.2015 4 z 5

Do třetice to samé jen trochu jinak. Na Larssonův styl a vysoký tempo už jsem si v dvou předchozích bichlích docela zvyknul, takže už mě to nevzalo jako předtím, nicméně kvalita je pořád vynikající. Ok, je to zbytečně dlouhý a prostředníé část kniha by si zasloužila zkrátit, závěrečnej soud je pak přímočarej jak z detektivních seriálů ale celkově především díky skvělejm postavám opět parádní zážitek. Epilog pak perfektně uzavírá všechny dějový linie, až jsem si teď googloval, jestli ho vůbec napsal on. Za mě super, vrchol detektivek (i když tenhle díl už ani detektivka není) a čtvrtej díl si rozhodně necham ujít, nebudu si kazit vzpomínky.

Atropos
01.12.2015 5 z 5

Naprosto super je to moc pěkné čtení.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)