Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5539 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

jittik
26.08.2018 5 z 5

Pět hvězd za dokonalé dovršení příběhu. Hltala jsem soudní proces a nenáviděla jsem stejné lidi, jako Lizbeth.
Ale i tak pro mě zůstává nejlepší první a druhý díl.
Bylo to sice dokonalé, ale i tak bych knihu zkrátila o 200 stran, které mi připadli zbytečné.

annytheangel
25.08.2018 5 z 5

Skvělá knížka a úžasná trilogie. Určitě doporučuji.

Matita310
25.08.2018 5 z 5

Další skvělé pokračování série Milénium. Konec byl pro mě velice překvapivý. Už teď jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat a jak se mi budou další díly líbit, když v psaní série pokračoval někdo jiný.

malí
23.08.2018 5 z 5

Cetla jsem uz davno, ale hlavni hrdinka mi asi navzdy zustane v pameti.

JulieJames
12.08.2018 5 z 5

Úctyhodné zakončení jedné z nejskvělejších detektivních sérií. Musím uznat, že Larsson si dal neskutečnou práci s vymýšlením všemožných detailů, každé jeho slovo je věrohodné. Ze začátku jsem měla opět malý problém se začíst, ale jakmile se dal děj do pohybu, nešlo se odtrhnout. Nemohla jsem se dočkat konečného soudu s Lisbeth Salanderovou, protože jsem věděla, že to bude pecka. Úplný závěr jsem si představovala jinak, ale nezklamal mě. Jsem naprosto nadšená. Neumím si představit, že Lagercrantz vytvořil plnohodnotné pokračování této trilogie, ale rozhodně mu zkusím šanci dát, protože původní Milénium je jednoduše geniální.

Nomia
29.07.2018 4 z 5

Výborné zakončení skvělé trilogie. Brilantní. Lisbeth sice nikdy nebudu mít ráda, ale je to pro mě jedna z nejzajímavějších a hlavně nejvíc zapamatovatelných postav.

Dominika13
23.07.2018 5 z 5

Precizně vymyšlený soudní proces ohledně Lisbeth je správnou tečkou za touto trilogií, která samozřejmě pokračuje, ale pod hlavičkou jiného autora. Napadá mě jen otázka: "Je zbavení se tíhy minulosti a svobodná budoucnost skutečně to, co si Lisbeth nadevše přeje?" :-)

Na závěr mám jen připomínku k Lisbethině diagnóze. Aspergerův syndrom mi k její charakteristice úplně nesedí. Možná nějaká porucha osobnosti v mírnější formě, asociální chování.. Jen můj TIP. :-))

YA-girl
19.06.2018 4 z 5

Parádní zakončení série, kromě už tradiční napínavosti a skvěle vykreslených hlavních hrdinů hodnotím pozitivně i to, že se vše pěkně uzavřelo, autor nezůstal čtenářům nic dlužný - ani žádné vysvětlení, ani lapení těch správných padouchů :) Za mě bych možná knihu zkrátila o celou vedlejší linku týkající se Eriky, přišlo mi to tam už zbytečné (kniha by byla imho dobrá i bez toho).

p.pavlina
17.06.2018 5 z 5

Tento díl se mi sice líbil o malinko méně než ten předešlý, ale i tak jsem ho přečetla s velkou chutí. Děj plynul o něco pomaleji, ale byl zajímavý.

AnnaNes
16.06.2018 5 z 5

Skvělá knížka, stejně jako předchozí díly. Miluji tuhle sérii. Váhám jestli si přečíst i další dva díly od jiného autora.

Targa Dall
10.06.2018 5 z 5

Opět výborné, vysoká úroveň zachována.
Sem tam poněkud rozvláčné, ale nebylo to na škodu.

ZuzanaHabi
24.05.2018 5 z 5

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci.
Všem vřele doporučuji. Musíte ale přečíst celou sérii od S. L.
Tento díl považuji za nejlepší!!!! Užijte si ho!

NikolettaHole
15.05.2018 5 z 5

Třetí díl se od předchozích liší především tím, že jsou všechny karty rozdány víceméně od začátku. Přesto je to perfektní zakončení trilogie. :) Jsem ráda, že to neskončilo klasickým happy endem, i když v koutku duše jsem si ho přála. Rozhodně se to zařadilo mezi mé favority.

kklepkaa
09.05.2018 4 z 5

Třetí díl byl strhující. Bohužel jsem se ale nad některými scénami potutelně usmívala, jelikož mi už vyloženě přišly jako přitažené za vlasy.
Bohužel jsem si ani po třetím díle nedokázala plně oblíbit Lisbeth i když ta holka má něco do sebe. Naopak Blomkvist je pro mě jasnej favorit a líbilo se mi, že valná část příběhu byla podána přes něj.
Série Milénium tímto pro mě končí. Nemíním se pouštět do dalších dílů psaných jiným autorem. Je škoda, že Larsson své dílo nedokončil... zajímalo by mě, co si pro oba protagonisty připravil ve své hlavě.

Jessie26
09.05.2018 5 z 5

Super závěrečný díl skvělé a pouzavé série, místy mi běhal mráz po zádech, protože přesto, že je kniha smyšlená, nikdy nevíme co se vážně může stát, čeho jsou lidé schopní... A kam až zákon dosáhne.
Za mě super trojice knih!

sabulicka
25.04.2018 5 z 5

Krásné zakončení trilogie!!! Miluju Milénium. To, jakým stylem je to napsané, jak rychle se to čte, jak je to napínavé, nepředvidatelné, jak stále přeji Lisbeth jen to nejlepší, aby se vše stalo v dobrém tak, jak má.
Soud - asi nejlepší část z celé knihy, fandila jsem jim nahlas, až jsem ráda, že jsem tu knihu ke konci nečetla někde na veřejném prostranství :D.
TOP TOP!

romca3001
16.04.2018 5 z 5

Krásné zakončení velmi poutavého příběhu a i já patřím k fanouškům, kteří litují, že už si od tohoto autora nepřečtou další pokračování.

Kniha se mi líbila, ale pro mě je TOP první díl. Občas se mi v tomto díle zdály až příliš zdlouhavé pasáže, ale konec byl super. Obdivuji autora, že vymyslel tak brilantní příběh do všech detailů :).

Xoxa
16.04.2018 5 z 5

I keď je tam veľa mien, miest a niektoré časti sú až príliš opisované, tento diel bol pre mňa najzaujímavejší. Topka

Kikina105
10.04.2018 5 z 5

Poslední díl trilogie Milénium - poslední soud, poslední šance na záchranu - Pomsta, je nejsilnější motivace. U Stiega Larssona jsem se naučila jednu zásadní věc - nesnažit se nic předvídat. Neboť ať si myslíme, že jakkoliv je příběh zamotaný, může být ještě víc a ve výsledku dokonce i překvapit. Miluji tuhle sérii, miluji tohle napětí. Jsem člověk, který si na detektivky moc nepotrpí - ale jakmile se mi dostala do rukou tato kniha, nemohla jsem si pomoci - nějaký způsobem se mi dostala pod kůži a nepustila. Doporučuji všem příznivcům detektivek ale i jejím odpůrcům - tato kniha stojí za přečtení, ať už jste milovníkem napětí a dramatu či nikoli. Stejně jako Stieg Larsson, tak i Lisbeth, Mikael, Palmgreen a další postavy, zůstanou po nějakou dobu v mé mysli.

Kaik
08.04.2018 5 z 5

Důstojné zakončení Larssonovy trilogie. První díl zůstává z mého pohledu nejlepší díky svému minimalismu (omezený prostor a lidé). Následující dvě knihy jsou už trochu nastavená kaše, přesto nadprůměrně umixovaná. I přes zamotaný děj a spousty seversky znějících jmen to bylo úžasně přehledně napsáno. Musím říct, že autorův styl psaní mi sedí. Škoda, že už nic dalšího nevytvoří... Uvidíme, jak si s tématem poradí Lagercrantz.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 132x
Knihotéce1 993x