Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113264/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zcI-113264.jpg 5 5535 586

Milénium / Millennium série

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko... Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit. Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

INCOGNITOREADER
08.04.2023 5 z 5

Naprosto parádní zakončení trilogie. I když jsem knihu už četl nic to neubralo na napětí a na tom jak moc jsem chtěl pokračovat. Poslouchání do dvou do noci jen abych knihu dokončil. Ten úžasný pocit, když se příběh dostane k soudu a člověku prostě jen naskočí husí kůže, protože se přesně děje to na co celou dobu čekal. Naprosto brilantní finále. Tohle je trilogie, která je prostě top a jen tak ji něco nepřekoná.

AnetaKor
23.03.2023 5 z 5

Myslim, ze v celé sérii není jediná stránka, která by byla lichá.

nicolettkaa
22.03.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla dát o hvězdu míň, ale výslech Teleboriana mě naprosto rozsekal a za to si pátou hvězdu zaslouží. Nezbývá než litovat, že toho autor nestihl napsat víc.

Mary81
13.03.2023 5 z 5

Skvelá trilógia! Keby som nečítala Šifru mistra bestsellerov, asi by som sa k nej nikdy nedostala, čo by bola veľká škoda. Hoci má táto tretia časť zo začiatku bavila kvôli tomu politickému pozadiu najmenej (úprimne som sa v tom strácala a nudilo ma to), v závere to autor vynahradil. A tak môžem len povedať Wow. Bola to skvelá jazda! Všetko sa vyriešilo, uzavrelo a ja môžem zase pokojne spávať :-D.
Mikaela a Lisbeth som si obľúbila už od prvého dielu a hoci tu opäť, podobne ako v dvojke, nemali priamu interakciu, ako dvojka boli skvelí!

sophi45
11.02.2023 5 z 5

Skvělé! Otáčela jsem stránku po stránce a celou knihu jsem měla přčtenou do týdne i přes její tloušťku. Rozhodně doporučuji.

martiline
07.02.2023 5 z 5

Čtení každé stránky mne neskutečně bavilo. Líbila se mi strategie, rozplétání záhad, odkrývání tajemství ... to vše mělo šmrnc a ani chvíli jsem se nenudila. Trošku mi to připomíná "agenta 007" :-), ale už jsem potřebovala nějaký příběh, který zdárně plynul bez zádrhelů ... Moc doporučuji k přečtení.
Až po přečtení komentářů jsem zjistila, že už další díl od autora není ... a že ... autor už také není mezi námi. Je mi to líto.
Trilogii uzavírám a do dalších dílů se pouštět nebudu ...

Petronelka123
04.02.2023 5 z 5

Dočteno. Lisbeth mi bude chybět. Skvělé a brilantní.

Agatha84
01.02.2023 4 z 5

Ač se stále jedná o velmi, opravdu velmi čtivou knihu, rozhodně už postrádá atmosféru prvního dílu. Předkládaný příběh je vlastně dosti jednoduchý, přímočarý, role hodných a zlých byly rozdány a my jen sledujeme, jak vše zdárně kráčí do sluncem zalitého konce.

Artim
31.01.2023 5 z 5

Tady už všichni všechno napsali...
Není co dodat. Snad jen škoda, že autor už neměl šanci pustit se do nového díla!

Domimátor
17.01.2023 5 z 5

Řadím mezi top spisovatele

ninano
01.01.2023 2 z 5

Z celé trilogie byla tahle část nejslabší. Nejlepší byl první díl, ostatní už postrádaly kvalitu nastavenou prvním dílem.

jana1976
18.11.2022 5 z 5

Film byl jen slabý čajíček.... doporučuji si přečíst. Opravdu jízda...

nevermore3
17.11.2022 5 z 5

Za mě dobré zakončení, dávám za 5*****, stejně jako u prvního dílu. Ano, popis vývoje u bezpečnostní policie, byl i pro mě dlouhý, a ano, nadužívané slovo žabka, mě fakt sralo.
Ale umím se od toho oprostit a nepsat sem takový cancy

kallisto
02.10.2022 5 z 5

Zatraceně nakrmený nášup, dramatické a uvěřitelné zakončení legendární skandinávské série.
Jen jsem se ani po těch třech dílech nedokázala srovnat s těmi "chlebíčky".. Smörgås je prostě obložený chleba, díky překladu jsem se každou chvíli propadla do pražských pasáží kolem Václaváku, holt jsem prostě neurotik, co se týká překladů..

jes09
16.09.2022 5 z 5

Za mě nejlepší díl! Detailní popisy a dějové linky do sebe neskutečně zapadají, čtenář ani nezaregistruje, že mu pod rukou sviští jedna stránka za druhou.
Teď bude těžké najít podobně kvalitní zpracování příběhu.
Milénium je TOP!!

Jerry H
20.08.2022 5 z 5

No tak vosí hnízdo jsem tam zrovna nenašel :-), ale zato tam bylo hnízdo jiných lumpů a podvodníků (těžce mi připomínalo naší politickou scénu). Jinak výborně zpracované, možná trochu více postav, ale vůbec ne na škodu. Vygradované až do konce, Lisbeth a spol to dotáhli do zdárného konce. Jestli se autor převtělí do jiné osoby, budu její knihy číst dále. Čest jeho památce. RIP.

Romanka89
18.08.2022 4 z 5

Za mě nejslabší ze série díky detailním popisům bezpečnostní police a jak tam co funguje, to mi přišlo zdlouhavé. Avšak závěrečný soud s Lisbeth byl naprosto skvělý a četl se jedním dechem a negativní pocity z knihy vyrovnal.

GeRaltzRiVie01
08.08.2022 5 z 5

Spousta detailů a postav (hlavně nekonečný popis právního systému a Švédské policie), ale tolik to nevadilo. Kniha má spád a vyšetřování krásně graduje na všech frontách (i když mi přišlo, že Mikael měl již od začátku nedostižný náskok před všemi). Před soudním procesem nešlo přestat se čtením.

jopp
03.08.2022 1 z 5

Bohužel jsem tento díl dočetla jen asi do čtvrtiny. Popis různých frakci policie mě otravoval, objevilo se také mraky dalších - podle mě zbytečných - postav, celé to na mě působilo přeplácaně, zbytečně rozvlekle, půlku bych vynechala. Škoda.

Majto
22.06.2022 5 z 5

Musím sa priznať, že tretia kniha ma dostala najviac z celej trilógie. Perfektný spád, plná akcií a zmien, s pekne vygradovaným záverom... Nedokážem nájsť viac slov ako: Dokonalý zážitok.