Milénium 1 - 3

Souborné vydání trilogie Milénium, která se stala celosvětovým fenoménem. Stieg Larsson ve svém kriminálním opusu z moderního Švédska zúročil vlastní zkušenosti z investigativní žurnalistiky. Příběh Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky, fascinuje miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmového zpracování. Dárkové balení v krabici v exkluzivní grafické úpravě. Detektivní příběh o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé Lisbeth Salanderové je ale trilogií možná pouze nešťastnou náhodou. Spekuluje se totiž o tom, že autor si již dříve sám pro sebe načrtl několik pokračování „trilogie“. Mělo se jednat až o šest dalších knih. Do své smrti ale stihl napsat jen tyto tři romány, které byly všechny poprvé vydány až po jeho smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47646/milenium-47646.jpg 4.8286
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

ruzer

Je 3:10 a akurát som dočítal posledné slovo poslednej časti. Od prvého slova Mužov mi to trvalo 13 dní a 40 minút. Počas toho obdobia som sa musel venovať odporným veciam ako bolo jedenie, spánok, učenie na skúšku, cestovanie, upratovanie... Nejaké životné pochody koho zaujímate. Dajte mi pokoj, mám tu oveľa podstatnejšiu činnosť.

slunicko1958

Nádhera. Geniální romány. Pokud se prokoušete prvními zhruba sty stránkami prvního dílu, potom už od knížky neodejdete. Doporučuji.

Makus216

Přečteno jedním dechem.

strambm
20.11.2017

Geniální...

emma24
09.10.2017

Myslím, že po přečtení této trilogie, která je sama o sobě vynikající, je obrovskou pomůckou a výhodou při jejím filmovém zpracování. Tam jsi si to pak krásně dokázala poskládat a jen jsem si jí vychutnávala.

SilvieSisinka
14.09.2017

Super trilogie,napínavé od začátku do konce.Škoda jen že není tento geniální spisovatel mezi námi.Mohlo se číst dál :-)

Lady Jane
05.07.2017

Téměř jsem plakala, když jsem zavřela poslední díl a uvědomila si, že autor je již po smrti...jedno z nejlepších počtení v této kategorii v mém dosavadním životě, velký dík ;)

mirka71
22.06.2017

Dokonalé, skutečně bestseller, příběh nadupaný dějem, patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Patří mezi knihy, kdy mě mrzí, že už je konec.Dotažené do detailů, ale ne do nudy, být na světě víc takových lidí, jako je Mikael, hned by se lépe dýchalo a Lisbeth i přes její podivínství způsobené Aspergerovým syndromem člověk do poslední chvíle fandí. Filmové zpracování bylo samozřejmě slabší, hodně osekáno, jinak by to musel být seriál. Trilogii jsem přečetla opakovaně a i odposlechla jako audioknihu ve skvělém podání Martina Stránského. Rozhodně doporučuji, protože kdo nepřečetl Milénium, jako by nebyl. Jen je obrovská škoda, že pan Larsson už nikdy nic nenapíše...

swamp
17.05.2017

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal toto dárkové balení celé série k Vánocům. :) Trilogie Stiega Larssona odstartovala šílenství ohledně "severské krimi". Více méně se dá tento knižní svět rozdělit na "před Larssonem" a "po Larssonovi".

MrKrahujec
23.03.2017

Tohle musím hodnotit jenom jako celek, protože on to taky dost značně srostlý celek je. Snad jen v prvním dílu je trochu osamostatněná zápletka malinko jiné detektivky, ale to je vlastně jen proto, že tam ještě Lisbeth není první hlavní postavou. Jinak lze směle říci, že je to mimořádně zručně vytěžený příběh, dokonale přesně rozvržený, takže to vzniklé monumentální "plátno" tří svazků je až obdivuhodně celistvé. Už stěžejní princip celého románu - tedy naprosto bezohledná a hrozivě temná krutost všech, kteří zneužívají tajnost tajných služeb a beztrestnost tzv. vyšších státních zájmů-je neotřelý a hlavně dosti potřebný. Líbilo se mi postupné rozkrývání celého spletitého příběhu, který se nakonec až tak spletitým nezdá, jen jsem musel prominout několik osamocených přešlapů: Ta Lisbethina "nepopravitelnost" je na konci druhého dílu už přece jen trošičku za hranou, stejně jako to lehce absurdní supermanství jejího nevlastního bratra. Ale od čeho by to jinak byla detektivka, že?

katefris
13.03.2017

Prostě Milenium... Geniální...

dmvr
06.03.2017

Skvělá trilogie. Napínavé, plné zajímavých zápletek. Jen škoda, že jich nebylo více.

Pichoval
11.02.2017

Skvělá trilogie. Četla jsem jedním dechem a bylo těžké přestat. Skvěle napsané i do těch nejmenších detailů

ivzu77
17.08.2016

SUPER severská trilogie ... komentáře mám u jednotlivých knih.
Pocta a můj obdiv zemřelému autorovi Stiegnu Larssonovi.

katekairos
06.03.2016

Naprosto úžasné dílo, celá trilogie je vynikající. Pro mne nejpropracovanější krimi, jakou jsem kdy četla!

MAXA71
25.02.2016

Tak najskôr som nemala tušenie, čo čítam. Prvymi stranami som sa prehryzla, ale potom to malo riadny spád a mala som problém odtrhnúť sa od knihy. Skutočne dobré knihy.

hanka616
16.02.2016

Lisbeth je fakt skvělá, taková novodobá hrdinka, knihy jsou skvěle napsané. Doporučuji.

keri80
14.01.2016

1 TÝDEN a dočteno. Nelze napsat nic jiné, než že by raději člověk ani nespal, jen aby mohl dál hltat slovo za slovem, kapitolu za kapitolou. Skvělé čtení!!!!
Jediné k čemu se přiznám a přikláním se ke komentu Ivabel. Ta švédská jména a názvy - no nechtěla bych to někde číst nahlas :-). Opravdu to člověka, který je zvyklý na všechny ty "Sixsmithse, Langdony, apod." přivádí kapku do chaosu. Doufám, že si časem zvyknu a budu držet palce, aby autorka, která chce v práci Larssona pokračovat, dostala od rodiny zelenou.

kase
22.09.2015

Přečetl jsem to jedním dechem, není moc jiných knih, které by mne takhle pohltily.

Ivabel
08.08.2015

Série se četla jedním dechem. Severský naturalismus nezapře. Pro mě tedy měly knihy sestupnou tendenci, ale spíš tématicky než jazykově, ač tedy v tom třetím díle jsem měla problém se zapamatováním většího množství postav. Ten poslední díl už pro mě byl příliš politický. Nicméně autor to měl promyšlené do absolutního detailu a bylo vidět, že měl hodně odborně načteno zejména z oblasti IT.
Co můžu vytknout: používání "product placement" a chybějící vysvětlivky. Taky bych ocenila, kdyby překladatel napsal do poznámek, jak se čtou švédská jména. Takhle jsem je prolétla jen očima a vyjmenovala bych snad jen hlavní hrdiny a ještě určitě se špatnou výslovností...

Kalina
26.05.2015

Skvělá série. Nejprve jsem se nemohla začíst a později jsem se nemohla odtrhnout. Ovšem zfilmování se dle mého názoru nezdařilo.

bago
15.04.2015

Naprosto dokonalá trilogie. Od knížek jsem se nemohl odtrhnout, četl jsem i za chůze (a to doslova). Myslím, že takhle napínavý příběh zatím nikdo ze severských autorů nenapsal.

Jacobss
21.02.2015

Chvíli mi trvalo prokousat se začátkem první knihy, ale potom už to jelo. Perfektní, napínavé a plné překvapení.

marcela9143
21.01.2015

Moje nejoblíbenější knížky. Klobouk dolů a jen škoda že už nebude pokračování ...

Pivísek
21.07.2014

Občas více popisování politiky než je zdrávo, prvních cca 50 stránek prvního dílu jsem se do čtení nutila, ale pak už perfektní čtení! Určitě dobře postavený základ pro vydávání severské krimi u nás! :o)

Millagros115
21.07.2014

Vyjma dětských knih moje první setkání se Skandinávskou literaturou. První díl je super, líbí se mi rozehraní více dějových linek, ale u dvojky a trojkyjsem měla jen otevřenou pusu a nikdo na mě nesměl mluvit.
Úžasné.
btw: taky milujete Lisbeth?

terpin
28.01.2014

Skvělá trilogie!!! Nemohla jsem se odtrhnout.

roro
25.09.2013

Po dlouhé době kniha u které jsem vydržela do dvou do rána...

Georgine
30.07.2013

Tuto trilogii jsem přečetla během dovolené, protože se od ní dalo jen těžko odtrhnout. Moc se mi líbila :o)))

zuzanazuz
21.06.2013

Zavřela jsem třetí knihu a .... znáte ten pocit? kdy hledíte do blba, úsměv jedním koutkem a pocit lítosti, že něco hodně hezkýho končí?

Fofr čtení, žádné slovní překážky, oči letí ... napínavé, sympatické obsazení, skvělý střih.