Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 652 198

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

Jessica007
16.05.2022 4 z 5

Napínavý thriller, nemohla jsem se odtrhnout. Vyprávěno z pohledu více postav. Překvapivý závěr.

Dandulka
16.05.2022 5 z 5

Opravdu strhující thriller. Zajímavý příběh a moc dobře zpracovaný. Začetla jsem se a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Ještě chvilku. Přečetla jsem už hodně thrillerů, ale tento je opravdu luxusní. Mohu jen doporučit.

lalela
07.05.2022 2 z 5

A opět moje oblíbená nálepka bestseller. Na knížku jsem se těšila, a říkala si, třeba se dočkám toho, že nálepka bude zasloužená. Z příběhu jsem byla zmatená, nejdříve to vypadalo slibně, ale postupně jsem knihu dočítala jen abych ji měla dočtenou. Nadšená jsem nebyla, mnoho věcí v knize bylo opět nevyřčených a čtenář si je musel domýšlet. Postava Jonathana se vůbec nevyvíjela. Celý příběh byl takový povrchní. Takže můj šuplíček neurazí nenadchne je obohacený o další knihu. Velké zklamání

Majulle
26.04.2022 4 z 5

Musím říct že kniha mě velmi bavila a nadchla.. Napínavá a nedala se odložit. Konec mě velice překvapil a epilog také :) určitě doporučuji :)

Antaki_Thorin
15.04.2022 4 z 5

Tak sláva! Snad poprvé zlatá Bestseller nálepka není na naprostém propadáku.

Styl psaní mi seděl. Moc se mi líbil vnitřní monolog Jasmin k Leně. Máme tu krásný příklad toho, že nikdy není svět pouze černobílý. Originální byl i dětský pohled na situaci. Hannah byla dokonalá :-) Kdy můj zájem opadal, to byly Matthiasovy pasáže. Takový kolovrátek dokolečka dokola.
Ale zlatý hřeb je epilog!
Autorka má potenciál. Určitě se poohlédnu po její další tvorbě :-)

krejcovka76
19.03.2022 1 z 5

Přestože nesnáším zlaté nálepky světový bestseller, tak jsem této knížce chtěla dát šanci. Bohužel po přečtení jsem se opět utvrdila, že chceš-li prodat ne moc podařený příběh, nalep tam zlatou nálepku. Příběh jako takový zajímavý byl, bohužel od čtvrtiny knížky jsem většinu hlavních hrdinů nesnášela a bylo těžké dočíst celý příběh. Svým způsobem mi bylo jedno, jak vše dopadne. Za mě nedoporučuji.

martina2540
01.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji ji, ale nebyla z těch pro mě top knih.

KatyM.
17.02.2022 5 z 5

Skvělé vyprávění, plné zvratů, střídání "vypravěčů" dodávalo knize dynamiku. Líbila se mi záměna hrdinek. Mrazivý, tragický a zároveň hluboce dojemný příběh , epilog nemá chybu.

ujira
02.02.2022 5 z 5

Příběh unesené a uvězněné ženy, která díky třem porodům během 14let vytvoří se svým únoscem a věznitelem velmi kontroverzní a úzce spjatou rodinu a posléze je, po smrti, nahrazena dalšími matkami a je neustále hledána vlastním otcem, který si svou ztracenou dceru idealizuje. Zajímavou linkou příběhu je psychologické vykreslení vlivu takové neobvyklé situaci na vývoj dětí. Občas příběh ztrácí kontinuitu, ale v audioknize a díky způsobu vyprávění z pohledu různých postav to tak nevadí. Asi by se to hůř četlo, leč téma je zajímavé.

HanaNov
29.01.2022 3 z 5

Nevím proč, ale mě to opravdu nebavilo.. Příběh je přitom vcelku dobře vystavěný (byť překombinovaný), má zajímavou myšlenku, vyprávění z několika pohledů mám ráda, ale tady to na mě prostě absolutně nefungovalo. Možná je to autorčiným stylem, nedokázala jsem totiž sympatizovat se žádnou postavou, některé (vlastně skoro všechny, ale hlavně Mattias) mě neskutečně rozčilovaly jak myšlením, tak jednáním.
Opravdu mě bavily části, kdy byla vypravěčem Hannah, protože takový nespolehlivý vypravěč je opravdu hodně nosný materiál a dokáže čtenáře dokonale oklamat.

Za mě kniha, kterou si přečtete, ale za pár dnů už nevíte, o čem to bylo..

Angell328
25.01.2022 5 z 5

Lepší emotivní a napínavý psychologický thriller nenajdete. Ukápnou i slzičky.

Karoley
07.01.2022 5 z 5

On dělá den. A noc. Jako bůh.
14 let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese, v tomto vězení mu porodila dvě děti..

Milé dítě je hodně působivá kniha, moc se mi líbilo vyprávění z pohledu Hannah. Přečteno za dva dny, nemohla jsem knihu odložit, celá napnutá, co se stalo s Lennou. Mrazivý, tragický a zároveň hluboce dojemný příběh. A epilog nemá chybu.

Pepina19
06.01.2022 4 z 5

Slušný debut. Zajímavé, napínavé, asi bych našla nějaká ale....ale to není třeba.

Hakate
04.01.2022 4 z 5

Slušný triller, místy trochu více překombinované, místo naopak poměrně psycho. Dobře vykreslené postavy. Výsledek celkem solidní.

Alexxxka
01.01.2022 5 z 5

V podstatě přečteno za jeden den... Docela slušné psycho, neuhodla jsem únosce ani náhodou, postavy skvěle vykreslené... Z Hannah jsem měla hodně smíšené pocity... Velice zdařilá prvotina.

Atara16
14.12.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře,zarazilo mě že prarodiče nechtěli děti hned k sobě, že je jim pod "odborným" dohledem líp - vytrhli je z místa, které považovali za svůj domov a zase " zavřeli" do místnosti, rozdělili - zvláštní.
Rozuzlení na konci mě překvapilo.

Tess33
08.12.2021 3 z 5

Příběh nebyl špatný! Kniha je psaná v krátkých kapitolách...skoro jako deník což oceňuji. Teď to očekávané ale, postava dědečka mě vrcholně obtěžovala, měla jsem sto chutí části knížky s jeho vyprávěním vytrhat :D

Metla
21.11.2021 4 z 5

Romy Hausmannová bydlí se svou rodinou na samotě v lesích nedaleko Stuttgartu. Pro inspiraci tedy nemusela chodit daleko, stačilo sedět doma s dětmi, čekat, až se manžel vrátí z práce a nechat si izolaci vlézt na mozek.
Jedna ne právě obyčejná dívka, unesená žena a otec, který kope na všechny strany, aby nalezl milovanou dceru, ukončil dlouhá léta trvající nejistotu. Tři různorodé pohledy na jednu mrazivou událost (spíše tedy sled mrazivých událostí), postupné odhalování detailů, otřepané téma dostalo švih díky postřehům dítěte s odlišným vnímáním. Čtenáři se vtírají myšlenky na to, co člověka formuje, jak odchylky ve výchově mohou ovlivnit celý život.
Kniha mě bavila, zajímala a udržovala v napětí, přesto se čtvrtou hvězdou váhám. Už jsem mnohokrát zmiňovala svůj nedostatek pochopení pro výpadky v logice a tady se v poslední třetině několik „WTF?!“ bohužel vyskytlo. S ohledem na spoilery si odpustím jejich výčet… odpustím také autorce, protože mi nasadila pár brouků do hlavy (uvažovat nad vlastními chybami není příjemné, může to však být prospěšné) a navíc mám na prvotiny mírnější měřítka.
70-75%

Shaxx
06.11.2021 3 z 5

Zápletka byla relativně v pohodě, bohužel proti vyššímu hodnocení jsou tu velká ALE.
Zejména to, že téměř všechny postavy byly krajně nesympatické a domnívám se, že to rozhodně nebylo autorčiným úmyslem.
A pokud se člověk důkladněji zamyslí, tak i celá ta zápletka má celkem dost trhlin, které tu nebudu vypisovat z důvodu, že by to byl spoiler, ale prostě tam jsou a to celkem snižuje ten wow efekt, který by měl při rozklíčování nastat. Asi nejlepší na knize byl závěrečný epilog.

FoxFox
27.10.2021 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo, po nějaké době zase pořádně napínavý a překvapivý thriller. Neustále jsem přemýšlela, kdo je "Leniným" únoscem a věznitelem, pravého pachatele jsem ale neodhalila. Milé dítě rozhodně stojí za přečtení či poslech.