Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 654 199

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

m_martina
13.09.2023 5 z 5

Za mne zajímavá kniha, k tomu napínavá a čtivá. Nemám co dodat, proto dávám pět hvězd a doporučení.

dlabikk
06.09.2023 5 z 5

Tak za mne toto byla pecka. Tak dobře odvyprávěný příběh, že jsem se nemohla odtrhnout, jsem dlouho neslyšela. Opět musím vyzdvihnout interprety, kteří mi knihu přečetli, hlavně Hannah. Ano je to krutý, tragický a hluboce dojemný příběh. Musím souhlasit, že epilog neměl chybu :o)

Termina
13.08.2023 5 z 5

Jedním dechem DÍK!

KnihoSny
28.06.2023 4 z 5

Kniha je čtivá napínavá a čte se rychle jedine doporučuji:)

Kytiii
18.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Opravdu čtivý, napínavý thriller, který zatěžko budete odkládat. Postupně gradované napětí, postupně rozkrývaná děsivá skutečnost. Konec jsem možná rozkryla o trochu dřív, než bylo nutné, ale stejně jsem se zájmem hltala vše až do poslední stránky. Za mě plných 5.
Spoiler: Asi mi nějak uniklo, ale proč "jezdila" Lena na výlety jen s Hannah?

Madi
10.05.2023 4 z 5

Koupeno v Levných knihách za pár korun a jo, nebyla to špatná volba. Dej mě držel v napětí až do konce. Ten už byl teda dost prekombinovany, jak už to u podobných románu bývá.

Veveruška320
02.05.2023 4 z 5

Mě se kniha líbila,četla se svižně,byla napínavá,konec mě tedy překvapil,ten jsem nečekala.Těším se na další knihu od této autorky.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Podle anotace jsem si myslela, že to bude úplně o něčem jiném, ale zklamaná rozhodně nejsem. Přečteno za jeden den. Velice napínavé, zamotané. Kapitoly Hannah z pohledu dítětě byly na knize asi nejvíce psycho, když si člověk uvědomí, v čem celý život žila a nezná nic jiného, pro ni takový standard život a pro ostatní peklo.

čef
28.02.2023 3 z 5

Kniha únosu ženy a jejím dalším životě s dětmi, které vyrůstali v úplné izolaci po mnoho let. Nic nového do této situace kniha nepřináší, možná psychologické snahy o nápravu a zjištění skutečného stavu dotčených, jsou trochu více rozpracovány. Příběh mne však nepohltil, nic nového pod sluncem.

DominaCZ
05.02.2023 1 z 5

Zrecyklovanej Fritzl??
Podle názvu jsem čekala něco jinýho, ona už anotace odrazuje...
Spíš míň než víc.

dagsvob
05.12.2022 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem doslova celou noc. Konec pro mě nečekaný - měla jsem nějaké tipy, ale nevyšly, to se mně dlouho nestalo, takže super.

luckykniznisvet
10.11.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem četla jak úžasné recenze, tak i recenze, které knížku považovaly za úplně průměrnou. No, a tak než jsem se do čtení pouštěla, tak jsem měla strach, abych nebyla zklamaná.
Zklamání se ale vůbec nekonalo. Knížka mě totiž dostala na kolena, jsem z ní úplně nadšená! Rozhodně bude patřit mezi mé nejlepší knížky vůbec. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Celý příběh doprovází temná atmosféra, která knížku ještě nadzdvihne.

TinaBookBlog
10.11.2022 5 z 5

Skvěle napsané a čtivé. Kniha mě chytla první stránkou a pustila až poslední. Nechybí tomu absolutně nic - napětí, lítost, láska, vztek, očekávání... To vše zde je. Pro mě navíc závěr nebyl předvídatelný.
Oceňuji taky to, že je kniha vyprávěna ze 3 různých pohledů a tyto pohledy se každou chvíli střídají, ale vůbec to nenabourává děj ani nezamotává čtenáře. Vše jde velmi přirozeně.

monushka
05.11.2022 4 z 5

Na můj vkus až moc přitažené za vlasy, ale vlastně proč ne? Obracela jsem stránku za stránkou jen abych se dozvěděla, že vše je vlastně úplně jinak, než jak je na první pohled zřejmé. Jsem zvědavá na další autorčiny příběhy.

Anavi8912
24.09.2022 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, která čtenáře udržuje v napětí od začátku až do konce. Příběh je líčen z několik úhlů pohledu, skvěle vykreslené postavy, zajímavé téma, nečekaný závěr knížky. Kniha určitě stojí za přečtení.

ErčaV.
30.08.2022 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla a má opravdu zajímavý děj. Závěr opravdu překvapil.

esty8532
08.08.2022 5 z 5

Originální svým pojetím. Vytváří příběh z mnoha navzájem propletených osudů. Každá postava a její charakter má nezastupitelnou úlohu v celku. Skvělé nahlédnutí do mysli únosce i oběti.
Mrazivé v mnoha ohledech inspirují k zamyšlení kam se může zvrtnout až touha po lásce.
Kniha je plastická a naráží na velmi častou otázku kdo všechno je oběť a kdo je tyran? A jak je od sebe rozeznat?

petrulkaa
08.08.2022 5 z 5

Výborné čtení. I když nerada čtu téma ubližování a týrání, tento děsivý příběh únosu mě zaujal od začátku až do konce, vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, ještě že mám prázdniny. Závěr byl skvělý a velmi překvapivý, vůbec jsem netušila, kdo byl ten zloduch, autorka je opravdu skvělá vypravěčka.

PolBara
07.07.2022 4 z 5

Kniha mě velmi bavila, vtáhla mě do děje, byla jsem zvědavá na rozuzlení. Zajímavé je i vyprávění více postav a vlastně celý námět.

Misoso
21.06.2022 4 z 5

Knihu hodnotím miernym sklamaním. Očakával som temný príbeh z chaty, ktorá je ukrytá v lese. Avšak už od počiatku príbehu sa dostávame z chaty "von", do nemocnice. Rozuzlenie ma prekvapilo, avšak nie nejako výrazne. Odporúčam ako mierne nadpriemerný thriller (určite lepši ako knihy Shari Lappena ale na Sebastiana Fitzka to nemá). Prajem príjemný zvyšok dňa :).