Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 654 199

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

Kamilajznik
02.07.2020 3 z 5

Tohle mě bohužel nechytlo. Já nevím, čekala jsem nějaký moment překvapení, zvrat, i když ano, konec překvapil, ale nešokoval.

strippedd
30.06.2020 3 z 5

Já jsem spokojená..je fakt, že pořád za mě vede Karin Slaughter, ta je mistryně, ale tohle bylo zase jiné. Možná jsme se detailněji mohli dozvědět více o životě v chatě a pocitech obou dětí, ale přečteno rychle a závěr na jeden nádech. U mě dobrý :)

romanka26
29.06.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mne velmi bavila..

SilvieSisinka
28.06.2020 5 z 5

Jsem velmi spokojená. Kniha mě naprosto pohltila . Celá od začátku do konce. Naprosto něco jiného, originálního. Jinak přeci v detektivkach je vrah zahradnik:-) Zde to bylo jinak.

KáťaM.
21.06.2020 3 z 5

Nebylo to PAMMP, jako když spadne meloun, jen jako když spadne mandarinka. Trh z thrillery je přesycený, a právě proto Milé dítě už tolik čtenáře žánru nenadchne. Na začátku všeho je autonehoda, při které je nalezena zraněná žena Lena a její dcera Hannah. Vychází najevo, že byly vězněny v chatě, kde se Hannah a Jonathan, její mladší bratr, narodili. Děti tak nikdy nepoznaly svět venku. Nález Leny vzbudí naději v Matyasovi a jeho ženě, kteří Lenu pohřešují už čtrnáct let. Zmizela jako mladá žena. Ukáže se, že ženou, která z chaty utekla, není jejich Lena, svou Lenu ale nešťastní rodiče vidí v malé Hanně. Začíná strhující rozplétání, kdy se střídá vyprávění Hannah, traumatizované Leny a truchlícího otce. Jak to, že je Hannah Leně tak podobná,a kde je Lena? To už prozrazovat nebudu a popravdě nejsem si jistá, jestli stojí za to se do knížky pouštět, je to tuctový thriller. Co se týká audioknihy, byla ale geniálně namluvená, takové zvukové efekty jsem ještě nikde nepotkala, zvlášť, když byly čteny novinové články, poslech jsem si vážně užila, příběh už méně.

RADOST
20.06.2020 5 z 5

Naprostá spokojenost s knihou i jejím audio zpracováním. Bojím se, že děj nebyl až tak vybájený. Toto vědomí dodává knize další rozměr, další důvod k zamyšlení. Napínavá četba (poslech) nutící stále poopravovat své vlastní soudy. Nevšední postavy a jejich myšlení. V čem se liší urputná touha po moci a touha po lásce? Lze žít bez empatie? Jaké plody to může přinést?

Ajuszka
19.06.2020 5 z 5

Tak tohle nebylo vůbec špatné. Trošku mi to připomínalo únos Natashy Campush. Ani si nechci představit, co musí oběť prožívat. Každopádně konec vás překvapí, ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá.

petra0050
16.06.2020 2 z 5

docela dobře se to četlo, ale už jsem četla lepší knížky a už bych se k ní nevrátila

niki7763
16.06.2020 2 z 5

(SPOILER) No já nevím. Mě to prostě nebavilo. Postavy mi přišly všechny poblázněné, všechno bylo tak nějak překombinované, někdy jsem se trochu ztrácela v ději, kdy jednou bylo něco realita, něco minulost... Zbytečně moc popisů okolí, pocitů. Pořád jsem od knihy odcházela. Anotace trochu navodí pocit, že si přečtěte něco o kopce, kde vězní bláznivý chlap svoji ženu, ale není tomu tak. Hannah mi vyloženě lezla na nervy, to samé bláznivá Jasmin, která si povídala se svou imaginární dvojnicí, či jak to nazvat.
No v závěru si myslím, že se do ústavu měli zavřít všichni, včetně dědečka.... Až na Karin, ta snad byla jako jediná normální a škoda, že tam měla jen vedlejší roli :)
Za mě dvě hvězdy

Damaj
14.06.2020 4 z 5

Šokující a nepředvídatelný příběh. Vždy když si čtenář myslí, že ví, jak to bylo, přijde nečekaný zvrat.

Petronela16
11.06.2020 3 z 5

Nebolo to také najhoršie, ale už som asi náročná, čo sa týka tych moderných thrillerov.Bolo to trošičku iné v tom námete, hlavne čo sa týkalo z pohľadu tých detí, ale tak ako vravím nenadchne ani neurazí.Taky stred.

onyx84
10.06.2020 3 z 5

Za mě zklamání...dělalo mi problém se začíst a pak najednou byl konec...kniha neurazí,ale určitě nedám doporučení...a edici světový bestseller bych tomu teda nedal...

Nikousek9
03.06.2020 5 z 5

Za me nejlepsi kniha, co jsem ted cetla!!! PALEC NAHORU :)

Babouš
02.06.2020 3 z 5

Kdybych to četl před 10 lety, nejspíš bych dal 5 hvězdiček. Jenže během těch 10 let jsem se tolik namlsal thrillerů, psychothrillerů, krimi i detektivek, že Milé dítě mi například oproti vynikající Melancholii Erika Axla Sunda, Vraní dívce nebo Hadrovému panákovi přišlo lehce ošuntělé, pořád jsem si při čtení říkal, že něco takového už jsem četl. Zachraňují to překvapení, kterých má autorka v rukávu pěknou hrstku, ale stejně mi to přišlo trochu psané na efekt.

kalinkacz
31.05.2020 4 z 5

V poslední době vychází celá řada průměrných thrillerů a jen horko těžko člověk najde nějaký, který ho opravdu dostane... Milé dítě má působivou obálku a lákavou anotaci, kterou autorka rozbije hned na začátku, když vás vhodí do rozbouřené vody a vy jen kulíte oči... Musím říct, že když děj začal zpomalovat, tak jsme si jen říkala ach jo, ale pak vždycky autorka přišla s obřím zvratem a mně zůstal rozum stát.... Není to nejlepší thriller, co jsem kdy četla, ale oproti ostatním stojí rozhodně za pozornost...

cleopatra11
30.05.2020 4 z 5

Nebylo to špatné..Od pomalého začátku, kdy si už myslíte, že víte, jak to je, tak vás autorka pomalu přivádí na uplně jiné myšlenky a pocity, které vyvrcholí na závěr.
Za mě dobrý.

mysterygirl
24.05.2020 4 z 5

Také se mě mi to líbilo, četlo se To dobře, bavilo mě to a za mě byl konec překvapivý.

Medovnice
06.04.2020 3 z 5

Zklamání. Nepříliš povedený psychothriller, postavy šablonovité. Rozuzlení bez překvapení a trochu zjednodušené, prostě se to někomu muselo přišít. Pokus o napětí autorce nevyšel, kniha nudí a nepovedený konec to jen potvrzuje. A to přitom anotace vypadala tak slibně...

karol.cadex
03.04.2020 4 z 5

(SPOILER) Dost divočina... Kapku přitažená za vlasy.
Jak jsem pochopila, v knize vlastně vůbec o zmizelou Lenu nejde, což mě zamrzelo, protože jsem popravdě čekala psychologickou hru mezi únoscem a jí. A tu jsem nedostala.
Namísto toho se v knize prolíná vyprávění psycho otce Leny (kdo by ale magor po 14 letech hledání své dcery nebyl, popravdě mě chvílemi velmi obtěžoval a nechala bych ho taky na pár dní někam do temna zavřít, aby se vzpamatoval), dítěte (to, jak mě štvalo???), ženy Leny/Jasmín (jednoduché a sebestředné pasáže).
A to takhle dohromady autor zamíchal a já četla a četla a na konci je najednou ještě ke všemu úplně zbytečná “přestřelka” mezi všemi hlavními aktéry a vyústění situace už jsem se jen smála, fakt.
Myslím, že kniha by měla velký potenciál, jenže je z ní opravdu jen takovej ten moderní thriller. A to mě mrzí. Co do čtivosti dobrý, obsah vázne.