Miláček

Miláček https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230017/bmid_milacek-gjo-230017.jpg 4 1469 181

Román vypráví o závratné kariéře syna venkovského hostinského. Mladý, chytrý, bezohledný muž bez mravních zásad přichází za III. republiky do Paříže, kde proniká do nejvyšších společenských kruhů. Ke svým úspěchům využívá hlavně přízně žen. Román je ostrou kritikou tehdejšího politického, finančnického a kulturního života ve Francii.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bel-Ami , 1885

santafe
07.09.2012 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, přečteno jedním dechem...Nesnášela jsem hlavního hrdinu, milovala jsem Madelaine.

s.macuska
25.08.2012 4 z 5

Každopádně příjemné čtení! Myslím, že každý v nějaké z postav najde sám sebe a v nějakém milostvém vztahu i ten svůj. Pro mě to byla přehlídka lidských charakterů a jejich vzájemných vazeb.

fons
29.07.2012 5 z 5

Tak z téhle knihy jsem unešený. Obdivuju, jak "moderně" je napsaná. Téma knihy je hodně mrazivé a v určitém pohledu je hlavní postava větší spratek, než by se dalo čekat a jeho neukojitelná záliba v ženách mě dost překvapovala. Ale i tak se mi román četl více než skvěle a upřímně lituji, že jsme češtinářku přemluvili, aby do povinné četby zařadila místo Miláčka "pár stránkovou" Kuličku, která mě osobně vůbec nebavila a cestu si k ní jako k Miláčkovi už neutvořím...

Beatrice
13.05.2012 4 z 5

Georges Duroy je jeden márnotratný, namyslený, egoistický a sebecký mladík. Miluje sám seba a chce sa dostať čo najvyššie. Keď to dosiahne, už mu to nestačí a baží po ešte väčšej moci a vyššej sume peňazí. Taká nesympatická postava, taký zhýralec a ignorant k ženským citom , sa tak ľahko nevidí. Kniha má spád, miestami vtipná, svižná... Pri niektorých situáciách som v duchu nadávala na Duroya. Maupassant napísal naozaj čtivé dielo, ktoré zaujme aj v dnešnej dobe.:) A už len to, že dokázal vzbudiť silnú emóciu, hoci to bolo znechutenie nad charakterom hlavnej postavy, si zaslúži rešpekt :D

maryzka
23.04.2012 1 z 5

Tak jsem po mnoha komentářích přečetla tuto populární knihu a myslím, že nebudu daleko od pravdy když si vypujčím komentář od Alix: Učel světí prostředky.Jinak se asi v literatuře objevovali díla o manipulativnosti žen s muži. Guy do Maupassant měl odvahu napsat o chlapovi, který manipuloval se ženami. Stejně bude asi platit heslo: Kariera se dělá bud přes postel nebo přes známosti, nebo zdiskretivaní osob.

Renava
02.04.2012 5 z 5

Klasika, ktorá nestráca na aktuálnosti. Aj keď pomery sa zmenili, ľudí podobných "Miláčkovi" je aj dnes ako maku. Intrigy, cynizmus, kariéra cez intímne známosti - to všetko je stále "in". Veľmi čitateľné dielo, len nesúhlasím so záverom. Nie je mi jasné, prečo Maupassant "dovolil", aby sa tomu krásovcovi úplne, ale úplne všetko prepieklo.. :-( Koniec koncov, aj to sa zhoduje s dnešnou realitou..

sBety
22.03.2012 3 z 5

Krásně vystihnutá postava Miláčka - člověka, který si cestu k lepšímu postavení klestí přez postele svých milenek...a prochází mu to!

Calwen306
08.03.2012 4 z 5

Autor veľmi pútavo popisuje fungovanie francúzskej spoločnosti koncom 19.storočia. I keď sa jedná o knižnú klasiku, je veľmi prístupná a ľahko sa číta. Bolo veľmi zaujímavé čítať ako sa hlavný hrdina púšťa do nemorálnych intríg a autor ho po celý čas necháva nepotrestaného.

terinkaba
24.01.2012 5 z 5

Když jsem ji zkoušela poprvé, nemohla jsem se dostat přes prvních pár stránek dál... tak jsem ji odložila. Po několika letech jsem ji zkusila znovu a byla perfektní!

Vernika
20.01.2012 4 z 5

Dobrá knížka do povinné četby, vcelku čtivá, ale 1. polovina se mi zdála lepší. Nejprve jsem hrdinovi fandila, pak ho ale nesnášela :D

knedlik
30.12.2011 4 z 5

Per aspera ad astra. A jak to jde dobře s trochou bezpáteřnosti, mužského šarmu a čichem na vlivné ženy, které vám budou ležet u nohou. Miláček je stránku po stránce poutavější knihou, přesto mi do pěti hvězd cosi schází. Každopádně to jistě nebylo mé poslední setkání s tímto autorem.

Christo
13.10.2011 2 z 5

Celá kniha je plná cyničnosti, která byla v literatuře té doby jistě průkopnická a zajimavá. A tato bezohlednost je všude kolem a proto se mi kniha nelíbila. Je bohužel překonaná.

Adrianah
23.09.2011 5 z 5

Miláček...aneb,jak se rychle dostat k penězům a vlivnému postavení prostřednictvím vlivných žen.

Slečna L.
07.04.2011 4 z 5

skvělá kniha s hlavním hrdinou, kterého nesnášíte, přejete mu jen to nejhorší a už jen proto chcete dočst do konce.

pajonek
20.03.2011 5 z 5

já jsem knihu dlouhé roky nemohl "sežvejkat" .... pak se stalo viz DF Audioclub u pajonka - a kniha má rázem 100 bodů

Romaine
19.03.2011 4 z 5

Mě se tato kniha moc líbila, dlouho kolovala u mých přátel.

Indr
27.02.2011 2 z 5

Nelíbí se mi moc knihy, kde nesnáším hlavní postavu. A bohužel tato kniha taková byla. Miláčka jsem s jeho bezohledností, pyšností a nestálostí prostě nemohla mít ráda. A tak i když je to dílo, které ukazuje čistý a nefalšovaný realismus (světská spravedlnost neexistuje) nedokázala jsem jej plně ocenit.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Účel světí prostředky.

Teenka
30.11.-0001 3 z 5

Miláček...co k němu říci?Musím uznat, že mě mile překvapilo, jak dobře se Miláček čte...jinak byly chvíle, kdy jsem žasla, co si byl pan Duroya schopen dovolit a ještě více jsem žasla, jak krásně mu to procházelo...abych se přiznala, konec jsem čekala úplně opačný a to takový, že Duroya na svoje intriky dojede ovšem opak byl pravdou. Ale tak si říkám, proč si zbytečně idealizovat svět tím, že existuje spravedlnost:)
Jinak bych řekla, že Miláček je příjemné čtivo po nedělním obědě.

Lithin
30.11.-0001 4 z 5

Miláček mě do poslední chvíle nepřestával překvapovat svou malostí a vypočítavostí. Přese všechny činy si stejně získá sympatie. Jako všechny knížky od Maupassanta je velmi čtivý.