Mikeš

Mikeš https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3957/mikes-3957.jpg 5 720 129

Nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý, kdo přečte prvních pár stránek. Jen málokdo z vás neslyšel o Mikešovi. Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš, později i roztomilý Nácíček. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem. Kniha obsahuje oba díly Mikeše, tak jak je Lada napsal v roce 1935 a 1936.... celý text

Chesterton
18.12.2017 5 z 5

Kam se hrabe na Mikeše Babička a Božena na Josefa Ladu :)) Moje super dětství!!!

Vidlička
13.12.2017 5 z 5

Jak může někdo nemít rád Nácíčka?! A přitom je to takovej snaženlivej mrňoulínek! Opravdu těžko říct, kterýho kocourka mít radši, oba jsou k zulíbání. Nejvíc mě fascinuje, jak jsou tam na sebe všichni hodní - já vím, je to jenom pohádka, ale člověk na to tak nějak už není dneska zvyklý... SPOILER: A i největší sígr knížky, Franta Kuldanů, je sice kluk pačesatá, ale i ten je nakonec dobrota sama. Přiznám se, že jsem Mikeše poprvé četla až teď, v pokročilém věku, ale naprosto mě nadchla a uchvátila. Jedním slovem KOUZELNÉ.

martas006
29.05.2017 5 z 5

Měli jsme ji jako povinnou četbu ve škole a moc se mi líbila. I Večerníček je pěkný :)

Reona
26.05.2017

Moje dětská láska...

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Srdcovka mého dětství.

frkotik
04.04.2017 4 z 5

Mikeš je klasika všech klasik, kdysi jsem ho četl pro sebe a teď už ho čtu pro svou dceru. Bohužel ovšem nemůžu zůstat nekritický jako před lety. Moc jsem nepochopil tu druhou část, být Ladou, utnul bych to s výstavbou Domova, pak už to bylo malinko wtf. Ta první část je ale naprosto nedostižná.

Taťka Hraboš
30.03.2017 4 z 5

První díl výborný, prostě klasika, kterou si pamatuji z dětství z Večerníčka (knížku jsme doma bůhvíproč neměli). Ale ten druhý je bohužel taková nastavovaná kaše se spoustou podivných, nepatřičných prvků (typicky kouzelná hůl nebo Pohádkový dědeček). Jako kdyby pan Lada potřeboval peníze a hodlal je vydělat dalšími příběhy o populárním kocourkovi, nebo jej do dalších příběhů o Mikešovi tlačil vydavatel nebo rodina či bůhví kdo. Ne že by všechny příběhy z druhé části byly špatné, ale ty dobré by se daly klidně posbírat do jiné knížky, která by se bez Mikeše obešla a nekazila by tak příznivý dojem z prvního dílu.

MinaHawke
27.03.2017 5 z 5

Hezká kniha i večerníček.

Džerkys
01.02.2017 5 z 5

Kniha, kterou mám z dětství nejraději, Mikeš ten nikdy neomrzí.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

Ternem
03.01.2017 5 z 5

Kniha mého dětství a hodlám se k ní vrátit.

sgjoli
21.08.2016 5 z 5

Mikeš mi k srdci přirostl hned od první stránky. To je tak kouzelné vyprávění, že to mohu číst i po letech jako dospělá a baví mne to stejně - jako kdysi před lety, když jsem byla malá a četla to prvně. A to pak člověk chce mít taky takového mluvícího kocourka doma za kamaráda a po večerech si s ním vyprávět pohádky a přes den dělat neškodné rošťárny jako dělal s Pepikem, Pašíkem a Bobešem.
Pokaždé je mi ale líto Nácíčka, jak si z něho dělají Pašík a Bobeš legraci, že je to pořád mrňousek a nic z něj nikdy nebude.
Ale stejně to budu každé léto číst pokaždé dokola. A to nemluvím o těch naprosto úžasných a kouzelných ilustracích pana Lady. To je taková nádhera! :-)

Pajina68
20.07.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Mám ji také ještě doma a četla jsem ji i svým dětem, když byly v TV večerníčky o Mikešovi, dívala jsem se s dětmi. Tuhle postavičku miluji a vůbec všechny ladovské knížky a říkanky. Já i moje dcerky jsme na nich vyrostly.

AllyKumari
20.07.2016 5 z 5

Skutečně nesmrtelná dětská kniha, která, jak jsem si všimla, je dnes většinou neprávem opomíjená. Z jakéhokoliv díla Josefa Lady dýchá úžasná nostalgie, a ani dnes bych se nestyděla vlézt si za pec s touto knížkou, zrovna jako Pepík v Hrusicích.

majík1
05.07.2016 5 z 5

Četla já a četla i dětem a prostě super kniha

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Mikeše mám ráda od malička.Nyní je v mé knihovně vzácným kouskem.Zůstala mi na památku po zemřelém mladém bráškovi :-(

satanlada
21.04.2016 5 z 5

Krasna kniha plna peknych pohádek.Uzasny kocour Mikes...také mame jednoho doma :)

Briv
10.01.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka pro děti. Pro mě to byla výzva poprat se s větším počtem stránek, ale dopadlo to na výbornou a dodnes ji mám ráda.

Malachit
07.01.2016 5 z 5

První skutečná kniha, kterou jsem coby šestiletá přečetla. Úžasné vyprávění, každá stránka mě unášela do Hrusic a když Mikeš rozbil babiččin krajáč, plakala jsem s ním. Nádherné, malebné ilustrace text velmi pěkně doprovázejí. Určitě doporučuji čtenářům malým i větším.

Damato
10.11.2015 5 z 5

Ladovy knihy - Mikeš provázel, provází a provázet bude dětstvím celé generace. Prostě nepotřebují reklamu. Pan Lada je pojem