Miesto určenia neznáme

Miesto určenia neznáme https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61480/miesto-urcenia-nezname-61480.jpg 4 204 33

Ve světě došlo k několika podivným zmizením mladých vědců. Nikdo neví, co se s nimi stalo ani kam se poděli. Až jednoho dne začne být pohřešován nadějný výzkumník jménem Thomas Betterton a jeho případ dostane na starost inspektor Jessop. Shoda náhod – zřícení letadla do Maroka s Bettertonovou manželkou Olive na palubě a inspektorovo setkání s Hilary Cravenovou, která po rodinné tragédii nemá pro co žít, ale ani co ztratit a která je nápadně podobná Olive Bettertonové – vnukne Jessopovi myšlenku přichystat lest. Společně s Hilary se pouští do riskantní hry, aby se postupně dostali na stopu organizace zapletené do špionáží, nebezpečných výzkumů a snah po ovládnutí lidstva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladé letá

Destination Unknown , 1954

soukroma
09.05.2016 3 z 5

Za příběhem by asi jen málokdo hádal královnu detektivek - žádná detektivka to totiž nebyla, spíš náznakem špionážní až fantaskní příběh. Zřejmě tím autorka reagovala ještě na dozvuk hrůz 2. světové války, protože se hluboce zamýšlí nad zásadními tématy svobody a práva na moc nad lidmi a světem.

Marian27
08.03.2016 4 z 5

Menej známe dieko od královnej detektívneho žánru ponúka originálny a neokukaný príbeh ktorý sa výborne číta a dokonale baví.
Som rád že pani Agatha sa nestratí ani v špionážnom žánri, dokonca mi občas prišlo akoby tvorca Jamesa Bonda sa nechal inšpirovať práve touto knihou. :)

Cella
25.05.2014 5 z 5

Úžasný příběh, snad až trochu scifiózní(-:
Celkem neznámé Agátino dílo, patrně neprávem opomíjené...

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Vůbec by mě nenapadlo, že Agatha napsala něco takového. Hodně se mi to líbilo.

Kubíííína
27.12.2013 3 z 5

Tentokrát přišlo zklamání. Čtivé to sice bylo, ale napínavost tomu zcela chyběla. Dávám 51%.

wooloong
06.10.2013 3 z 5

Myslím, že autorka si je mnohem jistější, když píše o záhadných krádežích nebo vraždách. Špionské romány v jejím podání mi připadají až nezvykle naivní.

LG73
09.06.2013 3 z 5

Nejedná se o úplně klasický detektivní příběh královny detektivek. Kniha v podtextu reaguje na události druhé světové války (byla také napsaná krátce po jejím skončení). Ale samotný příběh je poutavým špionážním románem. I když Christie určitě napsala působnější příběhy, stojí za přečtení.

Pet007
02.04.2013

Agathu mám ráda, ale tahle kniha mne zklamala. Studená válka už je naštěstí za námi.

borknagar
12.03.2013 3 z 5

Zvláštní kniha, která se mi úplně k "Agátě" nehodí. Spíše špionážně laděná s bondovskými prvky a špetkou sci-fi. Divné, ale čtivé. Ale teď radši sáhnu po nějaké klasice s Poirotem v hlavní roli.....

Malin
12.05.2012 5 z 5

Miluju tenhle druh Agathiných knížek. Považuju je za její nejlepší (hlavně Muže v hnědém obleku!).

Sorry - Lazy
25.01.2012 4 z 5

Skvělý příběh, velké očekávání, ale konec se rozpadne a vyšumí... škoda. Jinak by to mohla být výborná kniha.

rm
12.12.2011 5 z 5

Je to trošku jiný žánr, než jsme u Agathy zvyklí (tedy blíž k tomu má Tommy a Pentlička). Přesto je to velmi čtivý a napínavý příběh. Doporučuji!

LenaBil
01.02.2011 3 z 5

Děj této knihy mne příliš neoslovil, spíše proto, že mi nebylo blízké špionážní téma. Jinak příběh je psaný velmi čtivě.