Mezihvězdný expres

„Pojď se mnou, Zene Starlingu,“ řekla dívka v červené pláštěnce. Ale odkud znala jeho jméno? Mezihvězdné expresy jsou inteligentní vlaky, které brázdí galaxii prostřednictvím Velké Sítě. Cestuje jimi i Zen Starling, bezvýznamný uličník z planety Klín. Na jednom ze svých výletů na okolní světy se Zen setká s neznámou dívkou v červené pláštěnce. Dívka se jmenuje Nova a vyjde najevo, že ji za Zenem poslal záhadný cizinec jménem Raven. Ten od Zena žádá, aby se společně s Novou vloudil do vlaku samotného vládce Velké Sítě a přinesl odtamtud tajemný umělecký předmět. Zen úkol přijímá a vydává se na cestu. Netuší však, kam až ho jeho cesta zavede ani co všechno ho na ní čeká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289893/big_mezihvezdny-expres-Djv-289893.jpg 4.216

Mezihvězdný expres 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Railhead, 2015

Kniha Mezihvězdný expres

arcs

(+ SPOILER) Úplně jiné než série Smrtelné stroje a za mě vůbec ne tak dobré. Brány, inteligentní vlaky, Broučník, AIčka (ty byly nejlepš, to bych chtěl víc rozvést!), to jsou parádní nápady, ale celé to tak nešlape, je to nějak roztříštěné, úplně jsem měl pocit, že to psal někdo jiný. A ten nelogicky kruťácký atentát - jak pak máte s hrdiny sympatizovat?

broskev28
27.10.2021

Připojuju se k předešlým komentářům.
Autor má neuvěřitelnou fantazii a já jsem nadšená jeho iteligentními vlaky, railheady, motoriky (tak třeba Flex!), ale třeba taky Broučníkem. Chytré, zajímavé, velmi dobře napsané i přeložené. A ta skvělá obálka!
Obávám se jediného: že se nakladatelství Egmont nechystá vydat pokračování . . .

"A tak zavřel oči, semkl pevně rty, zatnul zuby a dělal hořkokyselé obličeje ve snaze nějak zavřít i nosní dírky. A šustící příliv brouků mu zaplavil tělo a pohltil ho.
Nebylo to tak hrozné, jak si představoval.
Bylo to ještě horší."

Hoshi
24.08.2016

Nádherná obálka, která mě uchvátila na první pohled a ještě lepší příběh o railheadovi Zenovi Starlingovi... Příběh mě pohltil a když jsem se začetla, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Za mě určitě tuto knihu doporučuji :)

Attia
24.06.2016

Jakmile jsem se sžila se Zenovým fantastickým světem, nemohla jsem od příběhu odtrhnout oči, naopak jsem nesmírně fascinovaná a okouzlená tím ohromným množstvím fantazie četla stále dál a dál, až najednou nebylo co číst a já se cítila, jako bych kus něčeho ztratila...