Mezi proudy II

Mezi proudy II https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122184/mezi-proudy-ii-122184.jpg 4 38 6

Mezi proudy série

Vydání 5. Svazek II – Syn ohnivcův Kniha navazuje na předešlý svazek, ale postavy mezitím o několik let zestárly. Zatímco v minulé části byl hlavní postavou student Jan (později bakalář a mistr), synovec královského ohnivce Šípa, tentokrát se děj točí kolem Jeníka, Šípova syna. Ten už je nyní také studentem. Příběh začíná velkým pozdvižením ve městě pražském – žid Šalun hodil kamenem po křesťanském knězi a vyvolal tak bouři nevole...... celý text

Monika1717
28.09.2023 5 z 5

Neshody mezi panovníkem a arcibiskupem pokračují, na stranu arcibiskup a se přidává část vysoké šlechty v čele s Rožmberky.

martin8550
22.12.2021 5 z 5

Pogromy na židy, intriky, magie, léčitelství, vraždy, politika, náboženství, tajemno ..neuvěřitelně dobré

Kuža007
14.07.2018 5 z 5

Krásné vyvrcholení této knižní série. Určitě se řadí mezi autorova nejlepší díla.

astroweb
21.05.2018 4 z 5

Druhý díl série Mezi proudy se mi líbil o jednu hvězdičku méně, je ovšem také možné, že jsem už byl poněkud unavený Jiráskovou češtinou. Na další díl si dám oddych, ale stejně je to krásné čtení !

lampernaqui
25.02.2015 3 z 5

Nejkratší díl trilogie, kde sledujeme další osudy dvou hlavních hrdinů o pár let později. Přidávají se noví, mladší. A já zjišťuji, že už to s tou starou češtinou není tak zlé, kupodivu už čtu stránky stejně rychle jako u normálních knih a mám pocit, že tuto trilogii dočtu celou, jelikož překvapivě nenudí.

Atuin
12.10.2013 5 z 5

Eskalace celé neutěšené situace v Čechách je zřejmá už tady v duhém díle.Páni se snaží Krále otrávit, Hlava nehlava bijí všichni všechny v r. 1339 při bouřích téměř kde koho a prvně jsou zde vyřčena slova o náboženské toleranci, ovšem nemá to sílu, je to jen volání ve větru, ale silné volání ve větru. Rozehrává se štvanice na krále který se dostává z moci pánů do moci svého bratra a vše vyústí ve třetím dílem chaotickou situací kdy všemu takříkajíc dojde dech při snaze urovnat papežské schizma. Krize vyvrcholí.

Alois Jirásek
česká, 1851 - 1930