Setkání s duchem

Setkání s duchem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145153/bmid_setkani-s-duchem-64bbf4e070d6c.jpg 4 245 52

Mezi nebem a zemí série

Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat – spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ghost and the Goth , 2010

muchomurka
12.01.2014 4 z 5

Sladký příběh :-) Líbil se mi nápad i zpracování, povaha Alony a hlavně její prostořekost, celkově prostě ... sladké.

hradilovi.mk
25.12.2013 5 z 5

Kniha se velni dobře četla. Jsem z ní nadšená. Kŕž by bylo více takových knih tohoflr žánru.

andulka1406
16.11.2013 4 z 5

Oddychová kniha u které se i zasmějete. Alona a Will jsou velmi milí hrdinové, které si snadno oblíbíte. Ačkoli jde o duchařinu, i když asi bych to tak nenazvala, knížka je vážně moc fajn.

sushenka
13.10.2013 3 z 5

Pěkná, ale předvídatelná jednohubka. I když jsem zvědavá na pokračování, nemám touhu ho vůbec číst. :)

bibi.r
24.09.2013 2 z 5

Zajímavý námět, ale celkově příběh vyšel tak jaksi nijak...

JajaAP
02.08.2013 3 z 5

Ze začátku jsem byla docela zklamaná, ale jsem ráda, že jsem dočetla do konce. Nakonec to byl celkem zajímavý a pěkný příběh, ale jedno přečtení mi stačilo.

Marcia
27.07.2013 3 z 5

Z anotace a obálky jsem se na knížku těšila, ale vůbec mě nenatchla. Nijak překvapující zápletka a napětí taky žádné, prostě ucházející příběh o Aloně, duchovi, která hledá odpovědi a Will jako outcaider ve škole, kterou chce bez problémů dodělat, ale má jeden háček - duchy, kteří ho pořád obtěžují. Začátek byl nudný (díky Aloně a jejímu 'já jsem víc' nebo fnukání) ale pak se ti dva dají dohromady a děj se pohne.
Pěkné nenáročné čtení (na odreagování), ale moc od něj nečekejte. Prostě čtení pro náctiletý.

TessDragon
06.07.2013 2 z 5

Na knížku jsem se docela těšila, podle obálky i anotace vypadala lákavě. Nakonec se mi líbila, líbila v tom smyslu, že nebyla zas tak špatná, ale znovu bych si ji asi nepřečetla. Taková letní oddychovka na večer. Musím říci, že to byla asi jediná knížka, u které jsem neměla žádného oblíbence - Alonu jsem nemohla vystát od začátku po konec knížky, jedna z těch protivných postav, co opravdu nemusím. Will, no ten kluk opravdu nevěděl co chce, v jednu chvíli obdivuje úžasné nohy Alony a v druhé ji řekne, že by nejraději chtěl, aby odtud vypadla, a takhle to je po celou knížku, jak může někoho tak moc nenávidět a zároven obdivovat její úžasné nohy a co všechno by s nimi mohl dělat? To mi přišlo dost přelétavé a nereálné. Začátkem jsem se sice musela prokousat, ale pak to bylo i dobré, líbila se mi ta zápletka s Lily a knížka byla v zábavném pojetí. Takže neočekávejte nic světoborného, spíše relax na večer.

Anne Leyyd
05.06.2013 3 z 5

Knížka se mi četla DOCELA dobře, chvílemi (hlavně ze začátku) to bylo takové nijaké a musela jsem se nutit pokračovat… ale pak se to začalo zlepšovat, až mě to celkem vtáhlo do děje a byla jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne. Ovšem musím říct, že podle recenzí a dobré obálky jsem čekala MNOHEM VÍC.

Příběh je nenáročný, neurazí ale ani nenadchne (aspoň mě). Sem tam jsem se zasmála i zamyslela. Jedno přečtení mi ale stačilo a necítím potřebu mít tuto knížku jako součást své knihovny.

Nicméně pokud máte rádi lehce duchařsko/romantickou tématiku a nepotřebujete zásadní a NAPROSTO nečekané zvraty, pak si asi přijdete na své ;-)

ciniminisek
22.05.2013 2 z 5

Tak a je to tu zas. Týdny do předu se o té knize ví, barevná a pěkná obálka láká na super počtení. Jedna "vlezdoprdelková" recenze za druhou, jak je příběh skvělí. Člověk se namlsá, knihu nutně potřebuje a no ejhle. Do čtení se nutí, v půlce to chce zavřít a když se to konečně rozjede, tak to uťápnou stylem, že jsem ráda, že jsem si ji nekupovala, já sama. Krom pěkné obálky a sympatií k hl. hrdinovi, mi tato kniha vůbec nic nedala.

Maybee
27.04.2013 4 z 5

Začátek mě, popravdě řečeno, moc nebavil. Trvalo mi delší dobu než jsem Aloně přišla na chuť, ale četla jsem dál a nelituju, protože po prvních několika desítkách stránek příběh opravdu stojí zato, postupně se odkrývá to, jaká Alona ve skutečnosti je, a v konečné fázi spíš ona pomůže Willovi, než aby to bylo naopak. A přesně to se mi líbilo - že v příběhu je něco víc, než se na první pohled zdá. Takže si další díl (když nějaký bude), určitě nenechám ujít. :)

orangerose
19.03.2013 5 z 5

úžasná knížka, občas je dějem dojemná , je taky vtipná, obálka knížky je překrásná, škoda že ji mám dneska dočtenou.
To bude pro mne hodně zdlouhavé čekaní než vyjde 2 díl této série. :D
doporučuji ji přečíst :)

americká literatura pro dospívající mládež (young adult)

Stacey Kade
americká
2013  80%Setkání s duchem
2014  82%Čekání na zázrak
2013  78%Zamilované duše
2023  62%Mrtvé ticho

Kniha Setkání s duchem je v