Město snů

Město snů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13523/bmid_mesto-snu-Uj8-13523.jpg 4 102 33

Města (Beverly Swerling) série

Román o Novém Amsterdamu a počátcích New Yorku. Historická románová kronika zachycuje životní osudy jedné newyorské rodiny lékařů a léčitelů v letech 1661–1798. V roce 1661 po dlouhé a vyčerpávající plavbě dorazí k břehům Ameriky mladý lazebník a ranhojič Lucas Turner, vyloučený z anglického cechovního společenství, a jeho sestra bylinářka Sally. V krutých podmínkách holandské osady Nový Amsterdam nacházejí brzy uplatnění, ale jejich dosud blízký vztah se mění v nenávist. Lucas potřebuje značnou finanční částku, aby mohl získat milovanou ženu, a tak zradí důvěru své sestry a prodá ji židovskému lékaři. Tento čin sourozence rozdělí a navždy poznamená osudy jejich potomků. V obou znepřátelených větvích rodu se dědí u mužů převážně povolání lékaře a u žen, usilujících o rovnoprávné postavení, poslání bylinářky a léčitelky. Kromě své soukromé praxe se snaží zmírnit i utrpení pacientů v chudinské nemocnici, zasahují v dobách epidemií a stávají se i odvážnými průkopníky nových léčebných metod navzdory předsudkům a odsouzení svých spoluobčanů. Na pozadí dramatických událostí v rychle se rozvíjejícím New Yorku, útoků bojovných indiánských kmenů, vzpour černých otroků, pogromů a především boje za nezávislost se prolínají životy příslušníků sedmi generací rodiny Turnerů.... celý text

Literatura světová Příběhy Historické romány
Vydáno: , BB art

City of Dreams: A Novel of Early Manhattan , 2001

Alienor
23.07.2017 3 z 5

Rozporuplné pocity. Nezdieľam s autorkou fascináciu nechutnosťami a sexom, ani neoceňujem zameranie skôr na vzťahy ako na históriu. Na druhej strane, praktiky vtedajších lekárov, chirurgov a liečiteľov boli zaujímavé.

Kerberos
26.06.2017 5 z 5

Historický román o lékařství a léčitelství,příběh,který vás chytne a nepustí.

AlenaF
19.06.2017 5 z 5

Poutavý příběh začátků NY. Velmi čtivé, doporučuji.

Vojslava
17.06.2017 5 z 5

Výborně rozehrané příběhy rozvětvené "medicínské" rodiny - ani nevím, jestli mne bavila víc lékařsko-lékárensko-chirurgická stránka věci nebo historické pozadí raných amerických dějin; obojí bylo zpracováno velmi čtivě a perfektně. Těším se na další pokračování!

Kabalenka
29.04.2017 2 z 5

Knížka se mi vůbec nelíbila. Nejdřív pěkné, i když teda dost drsné. Ale když jsem se začetla do příběhu, který skončil, aniž by dál pokračoval, pak najednou skok o další generaci dopředu, aniž by se člověk dozvěděl, jak předchozí hrdina či hrdinka dopadli, to mě dost štvalo. Do toho příliš drsné a naturalistické popisy vůbec děje a operací, to už bylo moc.

evickakyticka
30.03.2017 5 z 5

Měla jsem chuť na nějakou tlustější knihu a udělala jsem dobře. Plný počet si většinou schovávám pro ty knihy, které mě opravdu zaujmou a jsou oproti jiným pro mě v něčem výjimečné. U této jsem se dozvěděla mnoho nového o vzniku města NY, o začátcích lékařství, o otrocích a trhu s nimi, prostě o spoustě čtivých informacích. Autorka děj krásně zpracovala, moc se mi její vyprávění líbilo. jedině snad, co mě trochu nebavilo, byly ty politické části, kdy se schylovalo k bojím a vystupovali tam postavy loajalistů a vzbouřenců. Jinak paráda, doporučuji.

Dimas
04.01.2016 5 z 5

Krásná kniha s napínavým dějem. Realistické lékařské příběhy, ze kterých běhá mráz po zádech a historie vykreslená nenásilnou formou, pro nefandy historických románů, ke kterým náležím.

Owain
17.03.2015 5 z 5

Báječné čtení, jen mě mrzely ty skoky v čase, ale jinak super =)

tulipa
29.07.2014 4 z 5

Čtivá a zajímavá kniha. Jediné, co mi trošku vadilo, byl popis až příliš mnoha generací. Trošku jsem se v nich později ztrácela, ale i přesto Vás kniha jen tak nepustí.

Ivinka.S
04.04.2014 5 z 5

Po prvním skoku v ději (asi o 60let) jsem byla sice dost naštvaná, ale příběh mě natolik bavil, že ani ne po 3 stránkách, jsem byla znova plně zažraná do děje, takže knížku můžu jen doporučit. Doufám, že i pokračování bude tak dobré.

RADOST
31.12.2013 5 z 5

Nebylo lehké v té době žít, ale bylo nádherné číst tuto strhující ságu. Prostřednictvím skvěle vykreslených postav mě zavedla do počátků budování New Yorku, do světa dávných bojů o živobytí, rovnoprávnost, svébytnost i rozvoj lékařství. Těším se na pokračování v dalších dílech.

aktak1203
03.04.2013 4 z 5

Kniha se dobře čte. Navíc jak hodnotí Paloma jsou zde popsané poutavě počátky lékařství, očkování apod.. Mimojiné v ní najdete postavy snad se všemi kladnými i zápornými lidskými vlastnostmi od laskavosti, inteligenci, ale i krutosti, nezájmu, pomstychtivosti atd...

paloma
31.01.2013 5 z 5

Vzrušující sága zachycující životní osudy newyorské rodiny lékařů a chirurgů mezi kterými vládly spory a nenávist po několik generací. Na jedné straně lékaři, kteří zarputile lpí na starých léčebných metodách, jako např. pouštení žilou, čímž mnohdy pacienta dorazili. Na druhé straně pokrokový lazebník-chirurg, který se nebojí nových léčebných metod a navzdory předsudkům a odsouzení se pouští i do prvních chirurgických operací. Nádherná kniha, skvělé čtení. Cetla jsem již před pár lety a dnes jsem zjistila, že kniha má další díly, tak se mám na co těšit.