Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1728 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

První díl nasadil laťku hodně vysoko a musím přiznat, že zpočátku jsem měla s novým příběhem Scarlet, alias Červené karkulky, trochu problém. Přemáhala jsem tendence její dějové linie jen tak laxně přečíst, abych se zase honem rychle dostala k příběhu Cinder. Ale zhruba v prostředku knihy jsem si zvykla i na nové postavy a začala být zvědavá, jak se všechno propojí. Druhý díl se četl stejně dobře, jako první. Autorka dokáže čtenáře výborně vtáhnout do děje. Člověk se dočkal přesně vyměřené dávky napětí, strachu, romantiky, překvapení i rozčílení. Na třetí díl jsem natěšená.

girdi
15.03.2017 4 z 5

Druhý díl nezklamal. Nové postavy i docela dynamický (přestože opět velice předvídatelný) děj udržel můj zájem. Dávám o hvězdičku méně, ne protože by druhý díl byl ve srovnání s prvním slabší, ale zmizelo to prvotní okouzlení novým světem a neotřelým použitím klasické pohádky.

Blaufik
27.02.2017 5 z 5

Celá kniha je opět velice čtivá, plná napětí a oproti prvnímu dílu se můžeme dočkat také více akce. Romantická linka, která na nás v knize rovněž čeká je do děje příjemně zasazena, nemusíte se bát, že díky ní bude kniha sladší než kostka cukru. Vše je krásně v rovině a to se mi moc líbí.

Více v mé recenzi v záložkách.

pink_ivy
21.02.2017 3 z 5

Scarlett byla o hodně lepší než Cinder, nepřišlo mi to už tak přitažené za vlasy a celkově se mi ten svět zdál mnohem sympatičtější. Sled událostí navíc nabral rychlý spád a i když to bylo předvídatelné vzhledem k základu, na kterém je knížka postavená, tak se u toho člověk nenudil.

Chápu, že jsou knížky navazující, ale tak nějak jsem doufala, že jsme Cinder zanechali jejímu osudu a nadále to tam bude rozepsané jen náznakově, když jsem pak zjistila, že to střídá pohledy jak Scarlet tak Cinder, tak mě to nepotěšilo. Nemůžu Cinder přijít na chuť ani po tomto díle, stále je pro mě divná a nezajímavá.

Pořád je to pro mě čistý průměr, ale bylo to o moc lepší než předchozí díl, takže doufám, že bude kvalita stoupat i dál. 3*

Shinju
15.02.2017 5 z 5

Další pokračování série je super. Děj se pěkně rozjel.

Nikoll2
13.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem!
Nové postavy jsem si velice oblíbila (hlavně Vlka!:D) a ty staré ráda o něco více poznala. Jenom by mne zajímalo, jestli budu v posledním díle číst příběh z pohledu třeba 8postav. :D
Už teď mám v rukou třetí díl, takže určitě doporučuji!:)

Lenka40
11.02.2017 5 z 5

Tak po Cinder jsem se vrhla na Scarlet a musím říct , že další díl ze série Měsíčních kronik se velice vydařil . Určitě se mi líbil víc jak první díl. Přibyly tam nové postavy , které se mi velice zamlouvaly hlavně VLK.
Co se týká královny Levany opět mě dokázala rozčílit stejně jako v prvním díle , možná i víc. Velice se těším na Cress a jsem moc zvědavá ,jak celý přběh bude pokračovat.

Kiwi24
07.02.2017 5 z 5

Nejvíc se mi líbil Vlk. Miluju ,,zrůdy'' které se zamilují. (bez urážky, Vlku!)

Kačí137
30.01.2017 4 z 5

Scarlet byla určitě o * lepší než první díl. Ta holka má grády. Občas trochu výbušná, ale zase je to příjemné počtení. Vlk je tady zcela v pořádku.
Jo, tenhle díl se rozhodně povedl. Mělo to hlavu i patu. Příběh všech ostatních se hezky rozvíjí.
Jen tak dál.

Grupis
17.01.2017 5 z 5

Nejlepší kniha z celé serie doporučuji přečíst :3

E.lisabeth
15.01.2017 3 z 5

Prvni pulka me vubec nechytila, pote trochu lepsi, ale nemuzu sdilet vetsinovy nazor, ze je tento dil lepsi nez Cinder. Hodne veci se sice vysvetlilo, ale pribeh Scarlet a Vlka me neoslovil tolik jako Cinder s Kaiem.

nikol2178
02.01.2017 5 z 5

Úžasný další díl, určitě budu v této sérii pokračovat. Hrozně jsem si oblíbila Vlka a Scarlet. Nádherná série.

RosaLucis
31.12.2016 5 z 5

Miluju Měsíční kroniky. Miluju Marissu Meyer a její geniální příběh. Nemůžu jinak, než se se rovnou vrhnout na další díl!

ilovebook2002
30.12.2016

Miluju tuhle sérii. Je prostě nej. A postavy jsou prostě nej, hlavně Scarlet a Vlk.

Edona
25.12.2016 5 z 5

Já se zamilovávám do této série víc a více! Je to úžasné! Nejprve jsem se bála, že každý díl ze série bude vyprávět někdo jiný, ale je skvělé, že přibyly nové postavy a zároveň zůstaly pohledy postav z prvního dílu. Scarlet byla díky tomu střídání pohledů ještě napínavější, než první díl a já mohu Měsíční kroniky jen doporučit! A hurá na pokračování!

sun.from.ibiza
30.11.2016 5 z 5

Celá tato série je srdeční záležitost. Začala jsem číst a najednou nebylo co. Ach, víc takových knih.

Tenebien
22.11.2016 5 z 5

Scarlet byla lepší než Cinder. Mnohem lepší. Až mám pocit, že jsem Cinder se čtyřmi hvězdičkami nadhodnotila. :D
Scarlet a Wolf mi přirostli k srdci a ani nechtěje, abych začala o Thornovi. Ten je s Cinder výbornej! :-)) (čteno v originále)

Kris@
22.11.2016 2 z 5

Asi mám něco s mozkem, protože nechápu, proč jsou z této série všichni tak nadšení. Druhý díl je dějově slabší, ale oceňuji, že autorka přidala více násilí. Scarlet i Vlk jsou nelogicky konající postavy, které přepínají svoji osobnost podle situace. Opět se tu objevuje láska na téměř první pohled a několik dalších nešťastně použitých pohádkových prvků (v tomto ohledu na tom byla kniha Cinder lépe). Iko mě vytáčela ještě víc, než v prvním díle, ale aspoň si u mě polepšila Cinder s Kaiem. Kapitán/kadet je sice sympatický, ale jeho chování rozhodně nesedí k jeho mladému věku.
Děj byl neskutečně pomalý, předvídatelný a při zpětném ohlédnutí se tam v podstatě nic nestalo - schopnější autor by to poutavě napsal na 50 stran.
V textu se několikrát náhodně vyskytlo líčení - působilo to nuceně ...až pateticky. Jako by se snažila dokázat, že jakožto Paní Autorka umí napsat skvělé líčení. Napsat možná, použít rozhodně ne.

Když jsem si v hlavě dala dohromady všechny dojmy z knihy, zápory zcela převyšovaly nad klady. Rozhodla jsem se pro dvě hvězdy, ale opět dávám paní Meyerové šanci okouzlit mě dalším dílem.

andyval
03.11.2016 5 z 5

Že to bude skvělé jako první díl, o tom jsem nepochybovala, ale že bude tak úžasná a vtáhne mě do děje...
Řekněme to takhle: potřebuju další díl!

KateChatt
30.09.2016

O hodně lepší než první díl!! Tolik nečekaných zvratů a Scarlet a Vlk a ....

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984