Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1730 1730

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

renefer
10.08.2017 4 z 5

Hezké pokračování i pro nás, co už jim není ....náct. Vlk sice babičku nesežral, ale na Karkulku (Scarlet) zálusk má :-)

Arianne
09.08.2017 5 z 5

Tak to byla celkem jízda, ani jsem si nevšimla, že už je konec... Má slabost pro vlky zůstala neotresena a nezbývá, než se vrhnout na další

TheMelorry
03.08.2017 5 z 5

Stejně jako první díl i druhý byl skvělý. Kromě dobře známých postav se v knize objevuje i několik nových, a tak se Cindeřin příběh postupně prolíná s příběhem červené Karkulky Scarlet. Spojení klasických pohádek a budoucnosti opět nezklamalo a otevřený konec vybízí k dalšímu čtení...

Adelin239
01.08.2017 5 z 5

Nejdříve jsem byla trochu zmatená, protože jsem si myslela, že příběh bude vyprávěn jen z pohledu Scarlet, ale autorka mě překvapila. Jsem ráda, že se kniha odehrávala kolem všech osob, které byly v kronice prozatím zmíněny. Měla jsem tak aspoň přehled, co se s ostatními postavami děje.
A musím říct, že druhý díl opět nezklamal! Bylo v něm vše. Napětí, očekávání, legrace, romantika. Vše, co ke skvělé knize potřebuji.
Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu!

Princezna22
30.07.2017 5 z 5

Kniha je vyprávěna s pohledu více osob, takže se mi příběh líbil o mnohem více než CINDER... Nejvíce se mi líbilo, jak příběh do sebe zapadá a jak se vyvíjí dal.... V knize jsem se dozvěděla odpovědi na pár otázek.. A těch pár kapitol na konci bože to byla jízda!!!! Upřímně nevím proč,ale miluji postavu vlka a postavu kapitána,který je děsně sympatický... Levana je perfektní, líbí se mi její zla povaha (jsem zvědavá co na ní budu říkat až si přečtu nejkrásnější) je to prostě zla "ženská", která musí být v každé "pohádce" ... sakrá strašně se mi ta série líbí!! A teď šup na třetí díl.

ardeas
05.07.2017 5 z 5

Á, pekne sa nám to zamotáva :) lepšie ako prvá kniha, pekne rozvinuté ďalšie dejové línie, som zvedavá ako k tomu pribudne Cress, len dúfam, že to s toľkými postavami autorka neprešvihla a dokáže to ukočírovať.

MartinaF
04.07.2017 4 z 5

Druhý díl k Měsíčním kronikám dopadl u mě na jedničku. Bylo to napínavé, romantické, vtipné. Pomalu dostávám odpovědi na své otázky. těším se na další pokračování.

Bona137
30.06.2017 5 z 5

Tak Scarlet jsem si výloženě zamilovala! Úchvatná, svéhlava a vášnivá. Zcela jiné pojeti "Karkulky". Zcela doporučuju!

planet129
19.06.2017 4 z 5

Kniha byla o trochu slabší než první díl, ale nezklamala. Těším se na pokračování :)

surynas
17.06.2017 5 z 5

Rychle do knihkupectví koupit Cress! Myslím že to mluví za vše.....
Úplně jiná fantasy, spojení mých dětských pohádkových hrdinek a jiného originálního světa! B O Ž E !
A hlavně Levana, ona je perfektní už se těším na Nejkrásnější.

Amica
11.06.2017

Kniha super...ale....Scarlet mi přirostla k srdci ze všech hrdinek nejvíc. Nejspíš proto mi tento příběh přišel tak nějak nedokončený. Všechny scény Scarlet x Vlk byly strašně krátké, kvůli tomu mi vztah těchto postav přišel až moc zrychlený a málo pravděpodobný. Narozdíl scény ve kterých se objevovala Cinder byly pomalé,dlouhé a přistihla jsem se při tom, že je raději přeskakuji. Místy jsem uvažovala o tom, proč se kniha jmenuje Scarlet, třeba název: Cinder 2: Útěk z vězení + pár krátkých s novými hrdinami, by se hodil víc. V celé sérii mi přišla Scar jako člověk navíc. Cinder je strašně mocná a chytrá. Cress je nejlepší hecker. Winter je nejkrásnější a všichni jí mají rádi.
Ták.....teď jsem si vylila svoje srdíčko bolavý a přestanu tuto knihu hanit :-) Marissa Mayerová je sympatická spisovatelka a ví o čem píše. Postavy jsou propracované a tzv se "nemění". Nestane se, že by se z postavy tiché a milé stala na konci příběhu postava drzá a zlá, toho si cením. Měsíční kronika je jedna z mála sérií, která vás chytne a nepustí.A to není jen nějaká slovní hříčka, sérii jsem dočetla za deset dní :-). Knihu vřele doporučuji a těším se na další knížky této téměř dokonalé spisovatelky.:-)

Roselunda 1928
10.06.2017 4 z 5

Myslím, že Scarlet bylo úctyhodné pokračování Cinder, jediné, s čím jsem měla problém, byl až příliš rychle se rozvíjející vztah Scarlet a Vlka...

AelinAshryver
02.06.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila víc než Cinder. Obě knížky jsou napsané moc hezky, ale protože ve Scarlet se kapitoly vyprávějí z pohledu více lidí, přijde mi to zajímavější. Kniha se čte velmi rychle, je stejně jako předchozí díl napsaná čtivě a zábavně.
V prvním dílu jsem zápletku prohlédla hned, ale v této knize je mnohem více zvratů a odhalení. Určitě si přečtu další díl, ale už mě trochu začíná štvát naivita obou hlavních hrdinek. Doufám, že Cress nebude stejná...

BetyN.
07.05.2017 4 z 5

Toto hodnotím mnohem lépe něž první díl. Nebylo to předvídatelné, naopak je zde spoustu zajímavých zvratů. Je to napínavé a místy i akční. Ale stejně jako první díl i čtivé a milé. Doporučuji a těším se na další díl.

Esk
30.04.2017 4 z 5

Popelka a Červená Karkulka..?? Ale opět říkám "proč ne" a hodnotím jako dobře zpracovanou inspiraci z pohádkových dívčích hrdinek. Ve své kategorii něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Protože mě příběh zatím motivuje číst další díl, dávám teď čtyři.

IvankaM
24.04.2017 5 z 5

Já tuto sérii miluju! Naprosto úžasný díl! Lepší jak první.

JajaCZ
24.04.2017 5 z 5

Kniha krásne nadväzuje na prvý diel a necháva otvorený koniec pre plynulý prechod do tretieho, ktorý si rozhodne nenechám újsť. Vadili mi iba chyby v knihe

Pucik13
17.04.2017 4 z 5

Měsíční kroniky si mě získávají čím dál více. I tato parafráze na Červenou Karkulku je podařená. Jsem zvědavá, jak se bude příběh rozvíjet dál. A budu doufat ve šťastný konec:)

natalie2171
10.04.2017 5 z 5

Mám pocit, že není možné se do této série nezamilovat. S každým dalším slovem mám pocit, že bude velmi těžké se s touto sérií loučit. Ale i přes to... Hurá na další díl a sbohem sociální živote!

Percabethka
31.03.2017 5 z 5

První díl byl sice lepší, ale i tak to bylo naprosto dokonalé ❤❤

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984