Nejkrásnější - Příběh Levany

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2636
Série

Měsíční kroniky

Žánr
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Fairest, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Nejkrásnější - Příběh Levany

Přidat komentář
denniys
04. března

Měsíční kroniky jsem četla téměř před třemi lety, Příběh Levany pro mě byl příjemným návratem do tohoto světa.. Kniha se čte sama, příběh je jednoduchý, ale krásný, autorka píše s lehkostí.. a co se týče Levany samotné, pro mě se nic nezměnilo a rozhodně ji nelituji, zlo je její součástí a dobré úmysly jsou k ničemu, jsou-li z choré mysli..

Murasaki
23. ledna

Po dočtení Winter jsem se pustila i do této jednohubky. Bylo fajn se blíže podívat do života Levany. Ze začátku mi bylo Levany docela líto. Přeci jen neměla jednoduché dětství. Ale postupně co všechno byla schopná udělat. Co jsem taky čekala, vzhledem k tomu z jaké rodiny pocházela. Ale že byla schopna tahle hnusně ublížit člověku, kterého údajně milovala. Běhal mi mráz po zádech. Každopádně příjemné doplnění série.


Keyance
21. ledna

Novela, která jako doplnění série funguje znamenitě, se mi líbila, většina postav byla na zastřelení, ale to byl taky účel. Knihu jsem četla zároveň s první částí Winter a tak jsem si průběžně doplňovala znalosti o lunární minulosti. Akorát, smutná věc u všech prequelů - člověk ví, jak nakonec skončí, bez ohledu na to, jak moc si přejeme, aby tomu bylo jinak.
7/10

ElikaS
14. ledna

Knížka nás nás vrací do období před 17 lety. Jak už název napovídá, dozvíme se zde více o životě Levany a o tom, co předcházelo celé sérii. Mám za to, že autorka trochu chtěla, abychom se Levanu snažili trochu pochopit a snad ji i litovali. Ale to se opravdu nedá. Přišla mi otravná a knížka na ni vrhla pravděpodobně ještě horší světlo než celá sága. Bylo naprosto mimo mé chápání, co všechno zvládla provést a čím si to zvládla ospravedlnit. Každopádně knížka se mi líbila a příjemně doplnila celou sérii. Navíc se mi líbil ten nápad věnovat knihu i Levaně, protože myslím, že si to zasloužila.

Elina_Berg
09. ledna

Velmi dobrý nápad napsat příběh i o Levaně. Teď už ji chápu, proč byla tak krutá. Ale stejně, moc lítosti si Levana ode mne nedostala.

Julinka679
01.11.2020

A to jsem měla pocit, že po dočtení mi Levany bude i líto. Samozřejmě se tak nestalo, leze mi na nervy víc než obvykle, ona je prostě šílená. Sice neměla nejlepší výchovu a už vůbec ne skvělou sestru ale nejsem si jistá, že to mělo na její charakter nějaký velký vliv.
Konec mě překvapil a to, co se stalo Evretovi mě hodně mrzelo ale bohužel jsem to od té "šílenky" očekávala, takže asi žádné překvapení. Očekávala jsem od ní nejhorší a to jsem dostala. Skvělá práce autorky, na to nejde co říct, ona prostě umí psát! :-)
Za mě právoplatných 5* a už se těším na Winter :-)

Fortuna7
25.10.2020

Nádherně zpracovaný příběh "zlé královny" Levany

aquaver
24.09.2020

Tato doplňková kniha k Měsíčním kronikám byla pěkná. I když chvílemi mě nebavila tolik jako ostatní knihy ze série. Vím, že by mi asi mělo být Levany i líto, ale to co provedla Evretovi, tak se mi možná zhnusila ještě víc. Evreta mi bylo velmi líto. Chápu, že to co ji udělala Channary bylo fakt hnusný a celkově byla její sestra příšerná, ale Levana se od ní tedy zase až tak neliší (kromě začátku).

1 ...

Štítky

Měsíc princezny

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer
americká, 1984

všech 13 knih autora

Kniha Nejkrásnější - Příběh Levany je v

Právě čtených12x
Přečtených862x
Čtenářské výzvě73x
Doporučených70x
Knihotéce390x
Chystám se číst518x
Chci si koupit190x
dalších seznamech18x