Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 791 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

susu12
02.07.2020 4 z 5

smutný

Majka1979
26.06.2020 5 z 5

Veľmi som sa potešila, keď som zistila, že ešte okrem série je aj niečo mimo nej a tak som si knihy hneď kúpila, táto sa mi veľmi páčila, bola som rada, že som sa o kráľovnej Levane dozvedela niečo viac, no a možno tá jej minulosť ju dosť ovplyvnila, ja týmto príbehom Mesíčních kronik žijem, určite si ich ešte rada viackrát prečítam :)

Frida12
16.04.2020 5 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Ostatní díly byli stokrát lepší.

Ailee
14.03.2020 3 z 5

Channary, typická rozmazlená královská čúza, co si myslí, že může všechno, a Levana, holka, co byla vždycky jako druhá, nechtěná, bez lásky. Na jednu stranu vňuká, jaká je chudinka, na druhou si o sobě myslí, jak všechno ví nejlíp a že má vždycky pravdu. Jako postava pro mě nebyla moc uvěřitelná. Na jednu stranu byla fascinující její chladná, pokřivená logika, když si šla za svým. Jako doplněk ke Kronikám ano, jako samostatná kniha nic moc.

andrejci
14.02.2020 5 z 5

Na tenhle díl jsem se hodně těšila. Zajímalo jaká byl Levana vlastně předtím než se z ní stalo ta potvora. Na jednu stranu s ní možná trošku soucítím. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla ale nakonec se to povedlo a já se můžu vrhnout na poslední díl.

misatrix
14.02.2020 2 z 5

Mam rada knihy zabývající se příběhem hlavni záporné postavy, ale bohužel většina je na jedno brdo - sladká nevinná postava je vtahnuta do sletu události, po které ji přepne v mozku a je z ni masový vrah. Doufala jsem, ze se v teto knize dockam něčeho nečekaného, ale nestalo se.

laurentialey
08.01.2020 4 z 5

Kniha, která vám přiblíží temnou minulost královny Levany. Nevyrovná se Měsíčním kronikám samotným, ale je to skvělá třešnička na dortu. Neřekla bych, že se jedná o oddechovou četbu; dech vám spíše vyrazí.
Kniha mě příjemně překvapila a pomohla mi dostat se k ucelenému názoru na Levanu a ostatní postavy.

zuzana4291
01.01.2020 4 z 5

Jako doplněk celé série, je to dobré. Ale pro mě to bylo trochu nudné. Většinu těch věcí již bylo napsáno v celé sérii. Zde to bylo více do podrobna.

DreamerX9
31.12.2019 4 z 5

Když jsem četla kroniky viděla jsem Levanu jako monstrum ale Channary byla snad ještě horší. Díky knize jsem vlastně pochopila Levaniny důvody pro krutost a pro její chování. Naivní, zasněná holka, která chce být šťastná a obdivovaná i když si to co chce bere svým způsobem litovala jsem jí a tenhle nový pohled na zápornou postavu se mi líbil. Kniha byla krutá, smutná ale krásně napsaná stejně jako předešlé díly a rozhodně byla skvělým doplňkem k serii :)

ReziEngli
19.12.2019 4 z 5

Zajímavý pohled na zápornou postavu, jak se vlastně stala tak zlou atd. Útlá knížečka, ale plná informací :)

Elsasbooks
28.09.2019 4 z 5

Doplňkový díl mě bavil, hlavně první polovina knížky.

AnDyB
02.09.2019 4 z 5

Kniha mě moc bavila a myslím si že přečíst si život Levany by měl každý kdo četl kroniky aby pochopil i její chování a její postavu. Trošku je mi jí líto ale super příběh ! Jen konec bych trošku prodloužila, byl dost uříznutý oproti zbytku knihy na můj vkus. Jinak díl byl super čtivý stejně jako ostatní knihy :)

Andynka
08.08.2019 3 z 5

Jediné štěstí, že autorka píše tak čtivě. Jinak je to zbytečná kniha . Plno věcí jste si mohli vydedukovat z předešlých knih. Ale ta romantická linka byla trochu zajímavá. Každopádně bych se bez knihy obešla.

katka-kacav3318
18.05.2019 4 z 5

Nebavilo mě to tak, jako ostatní knížky, ale dalo se to. Jsem ráda, že autorka neudělala z Levany zase takovou chudinku, protože by tomu ubralo hodně na kvalitě. A překvapivě pro mě jsem si oblíbila Channary. Protože vystupovala jako největší borka.

DracoMalfoy
13.04.2019 3 z 5

2.5* Tohle mi nesedlo. Jak ztvárnění Levany, tak příběh.... toto pro mně nefungovalo.

laura
19.03.2019 3 z 5

Tak já nevím... Chtěla jsem dát jen jednu hvězdičku, čtivé to bylo, ale dle mého možná zbytečné. Dost toho bylo řečeno už dřív, vlastně to autorka jen rozvinula a nějak nedokážu najít pochopení pro někoho, kdo je svým způsobem zvrácený. Dobře, Channary ji znetvořila, ale každý máme volbu, my volíme, my se rozhodujeme, jací budeme, jak se budeme chovat, co za námi zůstane... Levana si vybrala, a co chtěla, to musela mít - jenže takhle to přece nefunguje. Můžeme toužit po lásce, ale nemůžeme ji získat násilím, manipulací nebo intrikami, můžeme chtít vládnout, ale nemůžeme si myslet, že toho dosáhneme vražděním nevinných dětí. Prostě, nemám pro ni omluvu. Ani ten, na kom je pácháno zlo, přece nemůže své vlastní činy tímhle omlouvat, právě naopak. Stejně jsem to měla s Čachtickou paní, i ona kdysi byla nevinná, mladá dívka, zamilovaná a krutě zrazená - a pak se mstila. Levana mi ji svým způsobem dost připomíná. A to, co se stalo na konci? Jako vážně? Takhle se dokazuje láska, to, že nám na někom záleží? Dávám tři hvězdičky jen proto, že jste všichni tak nadšení, ale já jsem tedy značně rozpačitá. Ano, určitě za to, jací jsme, může i to, odkud pocházíme, ale - vždycky si můžeme vybrat jinou cestu. Můžeme osudu vzdorovat, můžeme bojovat a chtít víc, chtít být lepší. Tak to vidím já. Nic neomlouvá naše činy, ani špatné dětství, ani týrání, ani to, že nám osud podkopává nohy. Protože to my házíme kostkou, my volíme.

Andreanis
04.03.2019 5 z 5

Dřív jsem Levanu opravdu neměla ráda. Teď je mi ji líto. Všechno čím si prošla, co zažila a co všechno jí v životě chybělo. Ačkoliv je mistryní ve vytváření iluzí, sama jedné podlehla. Iluzi o vzájemné lásce.

Kniha je úžasná jako ostatní díly Měsíčních kronik. Čte se úžasně.

Celou dobu ovšem čelíte smutku a zoufalství. Neskutečně silné čtení.

makul
02.03.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Ještě ale nemám přečtenou Winter a Hvězdy nad Hlavou, tak jsem zvědavá, jestli budou lepší než Nejkrásnější.

blonďatá.luc
12.02.2019 4 z 5

Chyběly mi mé milované postavy, ale bylo zajímavé dozvědět se, kde se Levana vlastně vzala - umožnilo mi to lépe pochopit její činy, ale neznamená to, že bych ji začala mít ráda.

martina1199
27.01.2019 5 z 5

Krátký návrat do světa Měsíčních kronik :-) Poznáme princeznu a později královnu Levanu, co ji formovalo i její motivy ke všem jejím činům.
A jestli to někoho zajímá, mě jí tedy nebylo vůbec líto.

Měsíc princezny

Marissa Meyer