Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 791 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

Domča22
17.11.2015 2 z 5

Myslela jsem, že mě kniha bude bavit víc, ale dočetla jsem ji. Vůbec mi nevadilo, že je kniha tak tenká, protože jsem teď pořád četla samé tlusté. Takže jsem si trochu aji odpočinula:D. Hlavní postava princezna Levana pořád říká jak je její sestra zlá, zákeřná a bezcitná, ale upřímně mezi něma nevidím žádný rozdíl. Sice Levana zažila spoustu škaredých věcí, ale to neomlouvá její hrozné činy hlavně vražda. Jediný koho jsem si oblíbila je Evret. Je na všechny milý, nelže a je upřímný. Bohužel většinou ti hodní lidé dopadnou špatně....

Veeria
14.11.2015 5 z 5

,,A láska začíná důvěrou a důvěra nemůže vzniknout, když si lidé myslí, že něco skrýváš."

Nikuš16
03.11.2015 1 z 5

Krásná knížka...bezvadně se četla...

WexxAr-ka
27.10.2015 3 z 5

Krátká kniha o Levaně, zajíme dovysvětlení pár detailů z ostatních knih :)

Dym
26.10.2015 2 z 5

Od téhle knihy jsem si slibovala trochu víc, ale informace v ní skvěle doplnily příběh Měsíčních kronik. Na Cinder, Scarlet a Cress prostě nemá a už se nemůžu dočkat až vyjde Winter :)

adelaska
14.10.2015 5 z 5

Jak už jsem zmínila u ostatních dílů této série, autorka naprosto skvěle vykresluje a popisuje postavy a každá má svůj neobyčejný charakter. To, že jsou pro mě Měsíční kroniky nejoblíbenější knižní série vůbec, byla pro mě povinnost (s radostí samozřejmě) si přečíst tuhle novelu o Levaně, hlavní záporačce Měsíčních kronik.
Hodně příběhům předchází příběhy o záporácích, kdy byli ještě hodní a postupně, kvůli nějaké tragédii, nebo nějaké jiné události, která je výrazně ovlivnila, se stali zlými. Tohle není případ Levany. Už od začátku byla tak neskutečně sobecká a manipulativní osoba, která ovšem byla přesvědčená o tom, že je naprosto rozumná a hlavně hodná, nevinná chudinka. Její sestra Channary byla, řekněme, ještě horší prohnaná sebestředná mrcha. Byla hodně krutá, ale byla si vědoma toho, co dělá, nebo spíš jako královna, nedělá. Levana nebyla krutá. Byla pouze naivní a neskutečně hloupá. Své činy proti Evretovi (chudák, bylo mi ho neskutečně líto) myslela dobře, avšak neviděla, jak moc mu ubližuje a manipuluje s ním. Ale měla se za hodnou chudinku.
Musím říct teď po přečtení, že příběh o Levaně - ale i o Channary, je nezbytný , pokud člověk chce přečíst celou sérii. Teď se budu na Levanu dívat jinak. V Cinder, Scarlet a Cress jsem z ní měla respekt, ano, byla to kravka, ale chovala jsem k ní určitý respekt. Teď vím, že je to hloupá psychicky narušená osoba a ne tak silná, jak si ostatní hrdinové myslí. Už se těším, až ji prokouknou. Ať už je prosinec a Winter na pultech!!!

Melindaaaa
14.10.2015 3 z 5

Marissa Meyer se pokusila vnést trochu světla do nejtemnějších zákoutí Levaniny kruté povahy a objasnit, z čeho její pozdější činy pramení. Nejkrásnější můj názor na krásnou měsíční královnu nezměnila, ale četla se naprosto pohádkově. Krátká novelka ze světa Měsíčních kronik je povinností pro všechny fanoušky téhle re-tellingové série .
Odkaz na recenzi naleznete v záložkách :)

LilianaFalcon
16.09.2015 4 z 5

Ubírat hvězdičky za to, jak moc mi jsou postavy nesympatické, nebudu :-D
Doufala jsem, že mi to zkrátí čekání na další díl - Winter, bohužel nezkrátilo, ale byl to hezký výlet do minulosti :-) A musím říct, že se mi Levana v tomto podání líbí. Inteligentní ale emocionálně labilní šílenec :-D

Nel-ly
14.09.2015 4 z 5

Myslím, že skvěle popsaný příběh "zlé královny" tak, že ona z toho v podstatě vychází jako oběť situací a lidí, kteří se k ní chovali tak, jak se chovali. I když to nic neubírá na faktu, že to byla naivní blbka. Na druhou stranu, jestli to mělo přimmět čtenáře s Levanou soucítit, u mě to zabralo. Citově na mě kniha měla mnohem větší dopad než příběhy ostatních "princezen", jen tady samozřejmě naprosto scházel jakýkoli originální děj, ale to jsem od téhle novelky ani nečekala...

A teď už ALE VÁŽNĚ chci tu Winter!

lenča30
13.09.2015 5 z 5

Série Měsíční kroniky se mi moc líbí,tato o Levaně mnohé vysvětluje :-))

Lily79
13.09.2015 5 z 5

Upřímně? Tahle kniha mě dojala více než předchozí tři knihy. Hlavně mi tady připadá, že Levana je o dost přijatelnější a člověk ji "snadněji" pochopí -
zároveň mi to imponuje s hláškou Jacina(v knize Cress) "Levana není tak špatná, když jí lépe poznáš." což mi přijde teď jako naprostá pravda:-)

Anne Leyyd
05.09.2015 5 z 5

Od příběhu Levany jsem čekala opravdu VŠECHNO, jen ne to, co se skutečně stalo. Marissa Meyer napsala nesmírně zajímavý, silný, depresivní, krutý a bolestivý příběh. Svým způsobem mi je Levany tak z 10 % líto, protože nebýt jejích děsných rodičů a zavrženíhodné výchovy + naprosto otřesné sestry, možná by to s ní dopadlo jinak. Zbylých 90 % ale věnuji tomu, že ji fakt nesnáším a to hlavně kvůli KONCI!

Ježkovy oči! Já čekala, že to s chudákem Evretem nedopadne dobře (mimochodem ten chlap si zaslouží poklonu!!!), ale teda že to dopadne TAKHLE! - ne, to jsem opravdu nečekala. Srdce mi pro něj a pro Winter pukalo :-'(

Nicméně jsem si zde oblíbila Jacina :D Trochu napravil svou (budoucí) reputaci z Cress a té jeho nesnesitelné arogance. Tady to vypadalo na fajn kluka :-) Kdo ví? Třeba se z nás ve Winter stanou přátelé :D :-) Uvidíme! Prosííím, ať už je tady Winter! Nemůžu se dočkat! Chybí mi Cinder... a Kai... a Cress... a Vlk... a Thorne... a Scarlet... a Iko... no prostě všichni!

Jinak mám pocit, že by se tento příběh mohl prezentovat spíše jako TRAGÉDIE, za kterou by se nestyděl ani SHAKESPEARE.

ElisR1
16.08.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, nestačila jsem se ani divit, jaká je Levana.

Samira
25.07.2015 5 z 5

Výborně napsané pokračování, ze kterého mrazí. Pro následující díl nezbytné. Podle očekávání žádné lehké a příjemné čtení. Levana mi teď přijde ještě zvrácenější , než jsem si ji představovala. Opravdu moc se těším na Winter, už aby vyšla!

Attia
08.07.2015 4 z 5

Povedené, ale ne tolik jako Měsíční kroniky. Dozvíte se sice mnoho dosud utajovaných informací ze zákulisí a bude se vám to číst také dobře, ale na Cinder, Scarlet a spol. Nejkrásnější prostě nemá. Celou knihu beru spíš jako takový dodatek.

Liana
30.06.2015 4 z 5

Z knihy som mala na začiatku trochu obavy, nakoniec som však bola spokojná. Ozrejmilo to dost veľa vecí zo zákulisia Levany a Mĕsíčňanov.

Monisek.B
19.06.2015 3 z 5

Knihu jsem četla v angličtině ještě před jejím vydáním u nás.. Musím říct, že se mi to nečetlo zrovna moc dobře, hodněkrát jsem se musela vracet, abych pochopila vůbec smysl věty nebo celého odstavce. S jinými knížkami v originále jsem takový problém neměla. Je to ale jen o tom, jak to autorka napsala a v češtině je to snad lepší. Díky tomu se mi to prostě nečetlo moc dobře a stránky neubíhaly tak rychle, jak jsem zvyklá. Ale jinak je příběh samozřejmě zajímavý a celou sérii skvěle doplňuje, stejně jako další mini povídky. Rozhodně doporučuji.

Mishak
16.06.2015 4 z 5

Musím uznat, že mě kniha (jako každá z téhle série) naprosto dostala! Věděla jsem, že Levana je mrcha, ale že až takováhle? To jsem vážně nečekala... Čím více měla, tím více chtěla!

Pořád jsem si myslela, že je v ní trocha dobra, když se postavila za Evreta, když rodila jeho žena a i ohledně jiných maličkostí - když odsuzovala svou sestru, královnu Channary. Přitom vlastně byla úplně stejná, ne-li horší. Jestli měla kniha vyznít v tom duchu, že Levana není vůbec tak špatná, tak u mě neuspěla. Myslím si, že většina fanoušků této série ji bude brát jako krásný doplněk při čekání na poslední díl Winter! Stejně tak ji beru i já, ale i tak jsem moc ráda za seznámení se životem Levany, kde je krásně vysvětleno, proč se chová tak hrozně, jak se chová... Navíc jsou životy všech hlavních postav tak krásně propojené, až se z toho tají dech. Najdete zde zmíněnou i princeznu Sellene, Winter, ale i dříve vládnoucí dvojici (matku a otce Channary a Levany) - i když o těch se v knize spíše mluví.
A upřímně - obdivuji Evreta za to, jak zůstal neustále zamilovaný jen do Sol! Musela to být skvělá žena. Z téhle knihy byl mojí nejoblíbenější postavou a moc jsem mu držela palce...

Vřele doporučuji všem fanouškům Měsíčních kronik! Ostatně i já jsem si její čtení moc užila a teď už se nemůžu dočkat Winter!!

Knížkařka
14.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a bylo dobré poznat Levanu blíž a tak trochu i její dětství a proč se chová tak, jak se bohužel chová!
Myslím, že Levana narozdíl od své sestry Channary byla inteligentní... Inteligentní ještě neznamená empatická a taky to neznamená, že pochopí trápení jiných! Myslím si, že někde v hloubi mysli byla hodná, ale protože byla ,,znetvořená" schovala se za svou iluzi a byla jiná... Protože prostě podle ní musela.Musela dělat iluzi... To si myslela a nebyla schopna pochopit, že i nehezký člověk může být hodný a laskaví! A to z ní dělalo ještě věčí ,, stvůru" a ještě víc se podle mě(samozřejmě je vidět, že čím byla starší byla, zlejší) stávala zlou! Je vidět, že ji i tak trochu zaslepila láska. Myslím, že Channary byla bez urážky blbá a zlá od narození, ale Levana nemusela být zlá! Spíš si jen dělala starosti se svým vzhledem až se z toho cvokla... Samozřejmě ta neopětovaná láska ji k tomu cvoknutí taky pomohla, ale Evret byl hodný a milý a prostě jí jako jeden řekl věc pravdivě.Že se mu prostě nelíbí a miluje Sol! Myslím, žes věkem se z ní stávala o něco málo méně zlá Channary... Samozřejmě když si uvědomíme, co dělá v Cinder,Scarlet a Cress zjistíme, že je stejná(v průměru) jak Channary...
Samozřejmě knihu doporučuji všem fanouškům měsíčních kronik! Spisovatelka pořád jede ve svém skvělém tempu! Bravo!

esussi
14.06.2015 3 z 5

Nemůžu si pomoct,ale oproti ostatním dílům mi to přišlo slabší. Charakter Levany se dal vykreslit rozhodně plastičtěji. Mám pocit, že jsem se o její povaze a motivech nedozvěděla skoro nic nového, jen se vynořila spousta nezodpovězených otázek. Prostě jako by Levana ani nepřemýšlela nad dopady svých činů. Proč to všechno? Jediným vysvětlením by mohlo být, že její mysl taky někdo ovládá, jinak by to nedávalo smysl.

Měsíc princezny

Marissa Meyer