Nejkrásnější - Příběh Levany

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/big_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2701

Kniha Nejkrásnější - Příběh Levany

Elsasbooks
28.09.2019

Doplňkový díl mě bavil, hlavně první polovina knížky.

AnDyB
02.09.2019

Kniha mě moc bavila a myslím si že přečíst si život Levany by měl každý kdo četl kroniky aby pochopil i její chování a její postavu. Trošku je mi jí líto ale super příběh ! Jen konec bych trošku prodloužila, byl dost uříznutý oproti zbytku knihy na můj vkus. Jinak díl byl super čtivý stejně jako ostatní knihy :)

Andynka
08.08.2019

Jediné štěstí, že autorka píše tak čtivě. Jinak je to zbytečná kniha . Plno věcí jste si mohli vydedukovat z předešlých knih. Ale ta romantická linka byla trochu zajímavá. Každopádně bych se bez knihy obešla.

katka-kacav3318
18.05.2019

Nebavilo mě to tak, jako ostatní knížky, ale dalo se to. Jsem ráda, že autorka neudělala z Levany zase takovou chudinku, protože by tomu ubralo hodně na kvalitě. A překvapivě pro mě jsem si oblíbila Channary. Protože vystupovala jako největší borka.

DracoMalfoy
13.04.2019

2.5* Tohle mi nesedlo. Jak ztvárnění Levany, tak příběh.... toto pro mně nefungovalo.

laura
19.03.2019

Tak já nevím... Chtěla jsem dát jen jednu hvězdičku, čtivé to bylo, ale dle mého možná zbytečné. Dost toho bylo řečeno už dřív, vlastně to autorka jen rozvinula a nějak nedokážu najít pochopení pro někoho, kdo je svým způsobem zvrácený. Dobře, Channary ji znetvořila, ale každý máme volbu, my volíme, my se rozhodujeme, jací budeme, jak se budeme chovat, co za námi zůstane... Levana si vybrala, a co chtěla, to musela mít - jenže takhle to přece nefunguje. Můžeme toužit po lásce, ale nemůžeme ji získat násilím, manipulací nebo intrikami, můžeme chtít vládnout, ale nemůžeme si myslet, že toho dosáhneme vražděním nevinných dětí. Prostě, nemám pro ni omluvu. Ani ten, na kom je pácháno zlo, přece nemůže své vlastní činy tímhle omlouvat, právě naopak. Stejně jsem to měla s Čachtickou paní, i ona kdysi byla nevinná, mladá dívka, zamilovaná a krutě zrazená - a pak se mstila. Levana mi ji svým způsobem dost připomíná. A to, co se stalo na konci? Jako vážně? Takhle se dokazuje láska, to, že nám na někom záleží? Dávám tři hvězdičky jen proto, že jste všichni tak nadšení, ale já jsem tedy značně rozpačitá. Ano, určitě za to, jací jsme, může i to, odkud pocházíme, ale - vždycky si můžeme vybrat jinou cestu. Můžeme osudu vzdorovat, můžeme bojovat a chtít víc, chtít být lepší. Tak to vidím já. Nic neomlouvá naše činy, ani špatné dětství, ani týrání, ani to, že nám osud podkopává nohy. Protože to my házíme kostkou, my volíme.

Andreanis
04.03.2019

Dřív jsem Levanu opravdu neměla ráda. Teď je mi ji líto. Všechno čím si prošla, co zažila a co všechno jí v životě chybělo. Ačkoliv je mistryní ve vytváření iluzí, sama jedné podlehla. Iluzi o vzájemné lásce.

Kniha je úžasná jako ostatní díly Měsíčních kronik. Čte se úžasně.

Celou dobu ovšem čelíte smutku a zoufalství. Neskutečně silné čtení.

makul
02.03.2019

Pro mě zatím nejlepší díl. Ještě ale nemám přečtenou Winter a Hvězdy nad Hlavou, tak jsem zvědavá, jestli budou lepší než Nejkrásnější.

blonďatá.luc
12.02.2019

Chyběly mi mé milované postavy, ale bylo zajímavé dozvědět se, kde se Levana vlastně vzala - umožnilo mi to lépe pochopit její činy, ale neznamená to, že bych ji začala mít ráda.

8635Izzy
06.02.2019

Tady jde přesně vidět, že velká část povahy pramení z výchovy. Channary neznala lásku a byla rozmazlená, trápila svou sestru, protože mohla. Levana zas toužila být milovaná až moc. Bůhví, jak by dopadla Cinder, vyrůstajíc jako budoucí královna.

martina1199
27.01.2019

Krátký návrat do světa Měsíčních kronik :-) Poznáme princeznu a později královnu Levanu, co ji formovalo i její motivy ke všem jejím činům.
A jestli to někoho zajímá, mě jí tedy nebylo vůbec líto.

Yustina
25.11.2018

Poutavé čtení o Levaně.. Kolikrát jsem přemýšlela z čeho její zloba pramenila..chvílemi mi jí bylo i líto... Přesto jsem si záporačku Levanu neoblíbila..

Tucaka
19.09.2018

Při čtení měsíčních kronik mě Levana, ať už si převaluji její jméno na jazyku připadala velmi nesympatická, zkrátka typický záporák. Po přečtení Nejkrásnější jsem částečně změnila názor, stále ji beru jako tu ''zlou'', avšak po vykreslení jejího příběhu je mi ji spíš líto. Velmi napínavý příběh

roman9276
11.09.2018

Nejkrásnější je takovej spin off k celý sérii měsíčních kronik. Byl jsem docela zvědavej, na mládí tý čůzy Levany, která všem tak ničila život. Sice to holka neměla jednoduchý, ale dozvíte se o tom, jak vznikl tenhle psychopat, a co všemu tomu předcházelo.

IrennCasman
24.08.2018

Musím se přiznat, že zpočátku se mi do knihy vůbec nechtělo. Měla jsem z ní trochu strach, ale teď vím, že jsem se neměla čeho bát. Moc se mi líbil příběh Levany, psychopatky, vražedkyně a královny, přesně v tomto pořadí. Popravdě to vůbec nebylo špatné. Velice mě zajímal důvod, proč je Levana taková zahořklá "čůza". A teď už to vím, takže má zvědavost byla uspokojena...

Ajda300
09.08.2018

Nemohla jsem si pomoct a Levanu jsem trošku musela litovat. Channary mě dost štvala. Nechápu že Cinder může být její dcera

Ticiana
07.08.2018

Tahle vysla v pravej cas. Myslim ze kazdej se pta, proc je tak zla Levana. Autorka davkuje napeti a informace postupne. A ja uz jedu do finale

Belisima
26.07.2018

Jako doplnění komplet příběhu výborné, ale Levanu si nešlo oblíbit, proto mě to tolik neoslovilo i když příběh byl poutavý.

planet129
13.07.2018

Tohle je přesně ten typ knihy, kdy je příběh skvěle napsaný, ale hlavní hrdinka je k**** a to vám zkazí celé čtení.. Proto nechci hodnotit
PS: že to všechno Levana dělala z lásky? Ta ženská je cvok...

Audrina
02.07.2018

Ze začátku mi trvalo déle než jsem se do knihy začetla, ale pak už se příběh četl jedním dechem. Novelka krásně vysvětlí původ některých postav a připraví čtenáře na závěrečný díl. A hlavně přiblíží Levanu, kterou jsem si skoro oblíbila a hlavně díky tomuto příběhu spíše dokážu pochopit její jednání

ajla5
28.06.2018

Spoiler: Levana je psychopat.
Občas jsem k ní pocítila záchvěv lítosti, ale její další čin ho zadusil. A to se několikrát opakovalo. Za stěžejní považuji větu: "Jak se zabíjejí děti?" A to co udělala s Evretem, byla jen další exploze v jejím ohňostroji marnosti. Skvělý příběh. Jako ostatně celé Měsíční kroniky.

KateiBookLover
24.06.2018

Jsem ráda, že tento bonusový díl vyšel. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které mi pomohly pochopit příběh dalších dílů.
Ze začátku jsem Levanu měla ráda a soucítila jsem sní, protože to vůbec nebyla taková stvůra a byla týrána svou vlastní sestrou, nešťasně se zamilovala a jednoduše měla smůlu.
JInak krásně napsané a určitě přečíst!!!!! :)

Jostik_21
12.08.2018

V knize jsem musela někdy i Levanu litovat, i když je psychopat. Ale říkám si, co by se stalo, jaká by Levana byla, kdyby se k ní Channary chovala líp, kdyby ji nedonutila pomocí kouzla jít do toho ohně. Třeba by Levana byla lepší. Kdyby si našla muže, který ji bude milovat, jako ona jeho. Ale dost co kdyby, Levana je jaká je. Je psychopatka a to se potvrdilo v mnoho případech. Jak se zabíjejí děti? Proč mě Evret nemiluje? (Spoiler: Fakt ho nechala zabít, kvůli tomu, že miluje svojí ženu Sol, oprava, miloval svojí ženu Sol, která zemřela a ji nemiluje? Jak by ji mohl milovat, když na něj použila tolik magie. A sama Levana použila osobní kouzlo k tomu, aby vypadala jako ona. Vždyť on jí nikdy nemiloval, vždy viděl tu svojí Sol, i když se líbali, tak jí neříkal Levana, ale Sol. Promiňte, ale Levana mě přijde fakt nechutná, hlavně, když na sebe vzala podobu jeho zemřelé manželky. Fuj. A Channary sice bylo horší ze začátku než ona, ale co, ke konci jsou obě stejný. Musí mít to, co chtějí. Vraždí, ne vlastně o Channary se nepsalo, že by někoho zabila. Ale i tak, jedna horší než druhá.)

Terry.89
22.05.2018

V této novele se dozvíte hodně o Měsíčňanech a jak to vlastně na Měsíci chodí. A samozřejmě o Levaně, která původně vůbec nebyla taková potvora, jako dnes. Ba právě naopak, byla to obyčejná dívka, kterou týrala její starší sestra, nešťastně se zamilovala a jednoduše měla smůlu, že byla druhorozená.
Novela také prozrazuje něco o závěrečném dílu série Winter, a to přímo o původu samotné princezny Winter. Doporučuji přečíst si nejprve tuto knihu, než se pustíte do Cress, protože já je četla přesně opačně a z původu Winter, která se objevuje už v příběhu Cress, jsem byla malinko zmatená.
I když je kniha napsaná stejně poutavě, jako předchozí díly Měsíčních kronik, nezaujala mě natolik, jako třeba Cinder a Cress. Spíše ji řadím na druhý stupínek ke Scarlet.

Kyta
07.05.2018

Jsem ráda, že nám autorka Měsíčních kronik dala možnost nahlédnout do svého světa i z jiné perspektivy. Královna Levana je tak komplikovaná postava, že si prostě zasloužila, aby se jí věnovala celá kniha.
Pro mě je Levana nejvíc nenáviděná postava celé série. Proto jsem měla před čtením "Nejkrásnější" trochu obavy, zda se mi bude kniha líbit. A brzy se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné. Začetla jsem se snadno a Levanu jsem vůbec nebrala jako tu pozdější zlou královnu, která bude schopná čehokoli, aby dosáhla všeho, po čem touží, ale brala jsem ji jako normální patnáctiletou princeznu, ke které se osud nechoval fér.
O Channary jsme toho zatím moc neslyšeli, ale rozhodně by mě nenapadlo, že bude mít takovou povahu, jakou měla v této knize. Channary jsem už od začátku nenáviděla a nechápala jsem, jak se může chovat tak sobecky a rozmazleně a být na svou mladší sestru tak hrubá. Zajímala se jen o sebe a o své blaho a do pozice královny se vůbec nehodila. Nevěřila bych, že právě Cinder bude mít takovou matku (štěstí, že není jako ona).
Levana byla úplným opakem Channary. Zajímala se o svou zemi a záleželo jí na měsíčním lidu. Měla své sny a za každou cenu se jich snažila dosáhnout, bez ohledu na to, co to stojí. Byla naivní a představovala si věci tak, jak nejsou, ale jak by je chtěla mít. Šla si za svým a neviděla, jakou bolest při tom přináší druhým. Myslela si, že si násilím vydobyje lásku, jenže nechápala, že takhle to prostě nefunguje. Bylo mi jí zpočátku líto, protože se k ní osud choval krutě a nemohla nalézt štěstí, které si tak přála a které celý život neměla. Kroutila jsem hlavu nad tím, že je schopná jít přes mrtvoly, aby dosáhla "štěstí" a uznání. Po tom, co se dopustila u Evreta, mé mínění o ní začalo klesat. Začala se projevovat povaha té zlé královny, kterou známě ze série... Pochopit celou její povahu a činy není lehké, přesto jsem ráda, že jsem dostala šanci přečíst si její příběh, který je jistě důležitý pro čtvrtý díl série. Konečně jsem pochopila, proč se tolik bojí zrcadel, nebo proč cítí tak neskutečnou averzi vůči Cinder.
Evreta jsem litovala, nebylo spravedlivé, co s ním Levana provedla, neměl se ani šanci bránit. Obdivovala jsem ale jeho trpělivost a vůli.
Líbilo se mi prostředí Měsíce, konečně jsme měli možnost poznat, jaké to tam je; je to asi taková menší ochutnávka pro "Winter", kde se bude nejspíš odehrávat většina děje.
Kniha se četla sama, jako všechny knihy od Marissy Meyer. Dávám krásné 4*.