Skleněná těla

Skleněná těla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277722/bmid_melancholie-sklenena-tela-XbI-277722.jpg 3 423 110

Melancholie / Melanchólia série

Skleněná těla od autorů bestselleru Vraní dívka přinášejí další temný severský thriller, jenž opět zamíří do nejhlubších koutů lidské duše a odkryje její odvrácenou tvář. Švédsko zaplavila vlna sebevražd. Umírají mladí lidé, ze světa scházejí těmi nejděsivějšími způsoby. U všech se našly staré kazety s hudbou z osmdesátých let. Stockholmský detektiv Jens Hurtig zjistí, že všechny patřily jediné ženě. Nedlouho poté začne někdo brutálně zabíjet vlivné osobnosti. Souvislost obou případů je hrozivější, než si kdo vůbec dokáže představit… Skleněná těla vyprávějí napínavý příběh o hudbě, touze a nenávisti – příběh o tom, čeho všeho je člověk schopen kvůli umění a jak extrémní prostředky je ochoten k tomu použít. Skleněná těla jsou návykový román, jehož čtení bolí, ale nejde zastavit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Glaskroppar , 2014

PetraBery
30.04.2016 3 z 5

Nějakou dobu mi trvalo než jsem se zorientovala v zúčastněných osobách. Vyšetřovatel Jens se mi líbil, konec o trochu méně... Kniha o mladých lidech, kteří se hledají a v sebevraždě vidí konečný únik ze svého života. Na můj vkus až dost mrtvých, jinak se to četlo dobře.

M.Hadrbolec
14.04.2016 5 z 5

Erik Axl Sund a mé poprvé s touto autorskou dvojicí.
Překvapivé a zároveň moc dobré poprvé!
První série knih od této dvojice mě příliš nelákala a vlastně i k této knize jsem se dostal spíše náhodou, a nyní musím konstatovat, že šťastnou náhodou. Tato kniha je totiž opravdu výborná!

Styl, kterým je psaná mi naprosto vyhovoval a já se s krátkými kapitolami, vyprávěnými vždy z pohledu jiné postavy rychle sžil. Člověk má při nich pocit, že knihou prostupuje závratnou rychlostí a děj se tak ani trochu nevleče a stále se něco děje.

Děj samotný mě pak úplně pohltil. Ze začátku mě mátla spousta severských názvů a jmen, ale nebylo zas tak těžké, do toho proniknout. Vývoj děje se dal v určitých momentech sice poměrně dobře odhadovat, ale mám trochu pocit, že to bylo schválně, aby velké zvraty byly o to větší a lépe vynikly. Také mně potěšilo, že závěr knihy není žádným megalomanským vyvrcholením, které se snaží překřičet celou knihu, ale spíše nevyhnutelným vyústěním děje a doznívající tečkou za skvěle vypracovaným příběhem plným obnažené lidské psychiky, tělesných tekutin a mého oblíbeného black metalu. :)

4 Hvězdy za knížku, poslední za závěrečné poděkování, které mě rozsekalo. :D

Gracian1964
10.04.2016 4 z 5

Moje prvé stretnutie s touto dvojicou spisovateľov, ktorí vystupujú pod pseudonymom Erik Axl Sund...celkom sa mi to páčilo...áno, tých postáv a mien bolo hodne, snažil som sa v nich nestratiť a niekedy mi dosť dlho trvalo, kým som si spomenul, kto je kto, hm...ale pointa mi napriek tomu neušla...škoda, že to neskončilo úplne šťastne...

Michaela01
04.04.2016 4 z 5

Dobrá kniha. Přečetla jsem ji rychle, i když kvůli množství postav jsem měla trochu problém se začíst. Přesto to byl velmi napínavý příběh,doporučuji.

Didi15
23.03.2016 4 z 5

O něco lepší než předešlá trilogie. Dostalo se mi spoustu melancholických pocitů. Tihle autoři se prostě vymykají . Těším se na další knihu.

happy-smile
19.03.2016 4 z 5

Řekla bych asi starý známý Erik Axl Sund. Pořád se zabývá velice kontroverzními tématy a pořád nás celou dobu tahá za fusekli, aby se nakonec ukázalo, že všechno bylo trochu jinak. Musím říct, že tentokrát mi celkem vadilo, na kolika frontách byl příběh hned na začátku rozehrán, protože jsem se v tom docela dost ztrácela. NIcméně časem jsem se nějak zorientovala a vzhledem k tomu, jak to spisovatelé zaonačili, jsem i přes počáteční lehké rozčarování byla nakonec spokojená.

Kirtans
15.03.2016 4 z 5

První od dvojice autorů, dlouho jsem váhala ale nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ačkoliv jsem doufala/očekávala trochu větší "zlo". Trochu mě rušilo rychlé přebíhání od různých postav - což asi mělo ukázat dynamičnost. Nicméně málokdy se najde tolik mrtvol v jedné knize. Střed knihy je trochu nudný, závěr však příjemně tepe.

Babouš
13.03.2016 4 z 5

Čtivější než Vraní dívka, ale kniha přitom neztrácí nic ze své extrémnosti. Opět jde až na dřeň - s tématy jako sebepoškozování, sebevraždy a deprese to je starý dobrý Erik Axl Sund. Občas to bylo až za hranou. Líbí se mi ten styl autorů, kdy kapitolu začínají nějakým konstatováním, citátem nebo zajímavým faktem. Před psaním si o duševních poruchách a sebevraždách museli udělat úctyhodnou rešerši. Není to ale učebnice - styl je zvláštně poetický, vlastně se k tomu tématu vůbec nehodí, ale proto je tak efektivní. V rámci žánru něco naprosto mimořádného.

hledaseniki
11.03.2016 5 z 5

Skleněná těla jsem vyhlížela zpovzdálí a když se konečně kniha objevila vyrazila jsem pro ní okamžitě, k mé radosti a zároveň smůle jsem jí měla přečtenou během dvou dnů a už teď se těším na další díl.
Švédské duo je opět na scéně a opět čtenáře utvrzuje v tom, že mají stále co říct. Styl psaní je totožný s předchozí sérií a já jsem za to velmi ráda, protože jejich styl mi opravdu sedí. V této sérii je vyšetřujícím detektivem Hurtig, kterého čtenáři série Vraní dívka dobře znají, jenže tentokrát byl povýšen na hlavní postavu. Opět tu máme střídání postav, které se stávají vypravěčem, ale nemusíte se bát, že by šlo o chaos i když těch postav, které dostávají slovo je tam mnohem více než v předchozí sérii. Celý příběh je promyšlen do nejmenších detailů a já jsem knihu hltala a nemohla jsem jí odložit, přece jen lépe se čte o sebevraždách než o týraných a znásilňovaných dětech (ano, řekla jsem to a jsem si vědoma toho, jak to zní, ale Erik Axl Sund jednoznačně boří mýty nejen v literatuře, ale také ve vyjadřování čtenářů, kteří podlehnou jejich knihám).
Hudba je nedílnou součástí této knihy a tak asi nikoho nepřekvapí, že i já jsem byla nucena poslouchat něco při čtení. V knize se objevuje několik zajímavých informací, díky kterým budu muset oprášit Utrpení mladého Werthera (pochopíte až si knihu Skleněná těla přečtete). Závěrečné rozuzlení mi vyrazilo dech a i když se zdá, že je příběh víceméně ukončen, tak není...

Je mi jasné, že do té doby než se objeví druhý díl se ke knize ještě vrátím. Hurtig mi vždycky přišel jako velký sympaťák a jsem ráda, že se stal hlavní hvězdou příběhu.

vorenus
10.03.2016 3 z 5

Kdo měl rád Vraní dívku, tak si určitě zamiluje i další ponurý výlet s touhle povedenou dvojicí. Jejich témata jsou opravdu nevšední a hodně temná. I když já sám osobně jsem čekal trošku víc. Celkové hodnocení 70%, ale určitě je to kniha, kterou stojí za to přečíst.

detektivní a krimi romány thrillery

Erik Axl Sund
švédská