Meč osudu

Meč osudu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537391/bmid_mec-osudu-662fb3ea19a0c.jpg 5 4988 4988

Zaklínač série

Zaklínač Geralt z Rivie putuje světem, aby bojoval proti nestvůrám, temným bytostem, upírům a vlkodlakům a chránil obyčejné lidi. Je obdařen vlastnostmi, o nichž se běžným smrtelníkům ani nesní. Dráha zaklínače však není volbou, ale osudem. A výjimečné dovednosti bývají draze vykoupeny vyhnanstvím na okraji vrtošivé lidské společnosti. Život Zaklínače je proto někdy tesknou bojovou písní, kterou však stojí za to dozpívat až do samého konce. Výbor napínavých povídek Andrzeje Sapkowského obsahuje Prolog z knihy Zaklínač I. Poslední přání a kompletní povídky Zaklínač II. Meč osudu.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Miecz przeznaczenia , 1992

Fuksinka
20.12.2012 5 z 5

Úžasné, vtipné, napínavé a hlavně moudré. Poslední povídku důrazně nedoporučuji číst nikomu, kdo nečetl celou ságu!!! Mimochodem, ta povídka mi trochu připomínala telenovelu - takže malinké smítečko na jinak dokonalém zážitku.

Otto von Pluto
14.12.2012 5 z 5

Nesmírně originální dílo, jemuž nechybí inteligence, vtip a vyprávěčský kumšt. Andrzej Sapkowski svými povídkami a následnou epickou ságou rozdrtil veškerá známá fantasy klišé na miliony střípků. Knihu jsem přečetl snad stokrát a stále se k ní rád vracím. Ať jste milovníci fantasy nebo ne, VŘELE DOPORUČUJI!

Sajdeman
03.12.2012 5 z 5

Krásné povídky.
Protože se chystám na ságu, nečetl jsem poslední povídku: "Epilog: Něco končí a něco začíná" (Někdo mi poradil, že před přečtením ságy mám tuto povídku vynechat).
Když nepočítám Tolkiena, do fantasy jsem nikdy moc nefušoval, ale teď si v něm asi trošku porochním :o)

kurcatovium
12.11.2012 5 z 5

Další várka vynikajících povídek Geraltovského světa. Snoubí se v nich vše, co je pro Sapkowského typické - od soubojů, intrikánství, humoru, košilatosti až k pořádným pitkám a nejen s nimi spojenému filosofování. Vše do sebe zapadá a vše má hlavu a patu. Zřejmě netřeba nic dalšího dodávat.

OldaB
07.10.2012 5 z 5

"Nikde," zabručel. "Nikde. Tady je Brokilon."
"Cože?"
"Brokilon. Poslední útočiště."
"Nerozumím."
"Nikdo tomu nerozumí. Nikdo tomu nechce rozumět."

Posi
12.08.2012 2 z 5

Mé hodnocení z jedničky platí i tady, ale začlo to na konci trochu někam jinam směřovat a tak to asi zkusím i s 3

lakme
24.01.2012 5 z 5

Meč osudu nejkrásnější příběh.. :)

Nerissa
04.09.2011 5 z 5

Opět výborné povídky. Od Hranice možností a slavného herolda Yarpena Zigrina a jeho: "Hereš ty tam, mrcho draku. Slyš a ušiska našpicuj, co včíl praví herold. To jako já." Njn, hlavně zdvořile a dvorně, pane trpaslíku. :-d... Až po Něco končí a něco začíná. A navíc uraženej Geralt, je prostě zážitek, který bych si nechtěla nechat ujít :-)...

JohnCZ
26.07.2011 5 z 5

První povídky z této sbírky jsou dobré ale ty závěrečné jsou vyloženě bombastické. Všechno do sebe krásně zapadá a kniha si připravuje půdu pro plnohodnotný román. Při čtení jsem se skvěle bavil a bez váhání se vrhám do pokračování. "Něco končí a něco začíná" 4,5*

Vojta
12.07.2011 5 z 5

Není divu, že je Zaklínač v Česku tak oblíbený. Je to dobrodružné, je to přijatelně jímavé, je to mírně erotické, je to vtipné. Je v tom také kus filozofie, ale jenom s mírou, aby se čtenář nezalekl, že čte něco intelektuálního. Velmi dobrý oddech, ovšem na zadek se z toho my, fanoušci Dostojevského, neposadíme.