Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237569/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-237569.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?... celý text

Nelly
30.01.2023 3 z 5

Taková holčičí sladká knížka pro mladší čtenářky ve věku třináct, čtrnáct let. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.

petulkapeta
13.01.2023 4 z 5

Cestu časem jsem si užila, četlo se to pěkně i když se mi začatek trošku tahl, pak se to rozjelo...a ten epiog...no takto zkončit..

evca7271
08.01.2023 3 z 5

Kniha není špatná, ale čekala jsem, že bude lepší.

Amneris
08.12.2022 4 z 5

Cestování v čase je můj oblíbený žánr, takže jsem se na příběh těšila. Od první stránky jsem se okamžitě začetla, až mi bylo líto, že už je konec. Cat jsem pobyt v 16. století záviděla, stejně jako renesanční Florencii. Příběh je velmi pohodový, romantický a pro pochmurné počasí jako stvořený ke čtení :-)

vladka16
28.02.2022 5 z 5

Přes to , že věk 16 let už mám dávno za sebou se mi příběh moc líbil. Těším se na pokračování.

Linda007
29.07.2021 5 z 5

Moc se místo líbilo. Úplně jsem se zamilovala do Lorenza.

TeranosukeUnko
03.04.2021 1 z 5

(SPOILER) Tohle jsem opravdu raději neměla číst po letech znovu...
Nápad dobrý, trochu však nevyužitý. Mrzí mě, jak se četba zaměřena pro mladé dívky zdráhá udělat krok v před a omezuje se pouze na romanci jako hlavní tahač. Ta byla v této knize ještě k tomu naprosto příšerná - pokus o chemii mezi hlavní dvojici sice byl, ale opravdu nefungoval když jediné, co na sobě viděli byl jen vzhled a to, že jsou oba rádoby "umělci". Vždyť se ani pořádně nepoznali, aby k sobě mohli cítit něco kvůli čemu by mi bylo opravdu líto, že ho Cat musí nakonec opustit. Daleko víc mě mrzelo, že se musela rozloučit třeba s Alessandrou, prostě jejich pouto bylo daleko silnější, než mezi Lorenzem a Cat.
Líbilo se mi však, že si Cat ze svého
dobrodružství něco odnesla - když už ne to, že vztah není založen jen na fyzické atrakci, tak aspoň to, že může dát šanci lidem ve svém životě jako je její budoucí nevlastní matka atd.
Jinak, popisování korzetu jako největšího mučičího nástroje a Michelangelo mě velmi pobavilo, bohužel ne tak jak autorka nejspíš zamýšlela.

Knihomollla
23.03.2021 2 z 5

Knížka s chutí Francie a na tom pořádná porce, pořádně sladké šlehačky. Asi takhle bych to popsala. Pokud někdo potřebuje pořádnou dávku cukru , je tato kniha přesně pro něj.

Louisareading
11.03.2021 5 z 5

Naprosty ulet, ale skvely! :-)

anelise
22.02.2021 5 z 5

Tahle knížka byla úžasná. Celkově mám ráda příběhy odehrávající se v jiných stoletích a tohle bylo to pravé ořechové.

Fortuna7
21.01.2021 3 z 5

Tato kniha je určená spíše pro mladší ročníky a já už holt nejsem cílová skupina. Občas mi hlavní hrdinka přišla strašně moc naivní a myslím, že já bych tak snadno neuvěřila tomu, že jsem se ocitla v renesanční Florencii. A ještě mi dost vadilo prapodivné jméno hlavní hrdinky, Pazienza, no kdo to kdy slyšel... Ale i tak se mi kniha líbila a konec mě bavil. Těším se až si přečtu pokračování.

LimedkaMikki
02.01.2021 3 z 5

Kniha mě ve výsledku docela mile překvapila. Začala dobře - líbilo se mi, jak autorka vyřešila problém najednou se objevivší cizího člověka i to, že Cat neuměla italsky. Co mě ale docela dost štvalo, tak je Catiho tvrzení, jak miluje renezanci a přitom má znalosti menší než průměrný deváťák ze základky. Tohle a celkově její chování bylo docela na facku a během celé té četby jsem si musela pořád připomínat, že je jí 16 a je to američanka. Protože takoví mají právo na to být blbé husy.
Kniha je značně předvídatelná a to, co Cat zjišťuje až v posledních stránkách, je čtenářům jasné nejpozději od poloviny knihy, ale na to že se jedná o YA, tak to není tak hrozné dílo.

laura
28.12.2020 5 z 5

Začátek trošku rozpačitý. Chvíli trvalo, než mě příběh pohltil. Ale pak - pak jsem se zamilovala. Do šestnáctého století, do Florencie, do dob, kdy všechno bylo jinak - a přesto láska zůstávala stejná...

Krásné, romantické, něžné. Takové to pohlazení po duši, které cítíte ještě dlouho po dočtení...

SaraB
16.10.2020

Kniha se mi líbila.
Líbí se mi poznávat nove země a kulturu, dozvíte se něco Itálii a Florencii.
Klidně bych si ji přečetla znova.
Od začátku mi sedla ale přijde mi že sedí a je napsaná pro dívky.
Knihu doporučuju.

Ruru
07.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Čte se rychle, svižně a je zajímavá.

TerkaM
19.08.2020 3 z 5

Bylo to fajn čtení, jen trochu moc naivní hlavní hrdinka - a občas mi připadala trochu hloupá. Ale jsem ráda, že jsem knihu četla v knižní štafetě, protože díky tomu jsem si knihu užila o dost víc. :) Druhému dílu bych se také ráda podívala na zoubek, Alessandra mě v této knize bavila asi nejvíc, tak bych ráda zjistila, jestli na mě působit stejně, když dostane víc prostoru. :)

blanka5960
16.08.2020 1 z 5

Za mne to opravdu bylo hodně nenáročné čtení, dopředu odhadnutelný děj. A ač již dávno nespadám do kategorie čtenářů. kterým je určena, ráda sáhnu po young adult literauře např. série Drahokamy byla skvělá, nebo Eliza a její nestvůry, nebo Hledání Aljašky. Kniha má docela vysoké hodnocení, ale já se bohužel u čtení nudila a nebavilo mě to. Zkrátka tohle mně nesedlo, ale každá kniha má své čtenáře....

Julia284
31.07.2020 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala námětem ,,cestování časem”. Byla to vlastně má první kniha na toto téma. Musím říci, že mě příběh pohltil, i když se tam chvilkami vyskytovaly nudnější pasáže.

Cress
12.07.2020 4 z 5

3,75*

Ke knize bych se nebýt knižní štafety nedostala a nakonec jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Začala bych pár věcmi, které mi na knize vadily.
Hlavní hrdinka Cat mi nesedla a už od první strany mě štvala. Ke konci se to zlepšilo, ale stejně nebudeme nejlepší kamarádky. Možná jí trochu uškodilo mé srovnávání s Gwendolyn ze série Drahokamů. Nechtěla jsem ty knihy srovnávat, ale vzhledem k tomu, že je to asi jediná kniha s cestování časem, kterou jsem četla, jsem se tomu prostě neubránila. No a Gwendolyn mi je prostě o něco sympatičtější.
A druhá věc, co se mi moc nelíbila byla romantická linka. Jako jo, nějakým způsobem jsem si ji užila, ale na můj vkus se všechno seběhlo moc rychle. Šestnáct mi ještě nebylo, ale i tak mi chvílemi přišlo, že z téhle knihy jsem už vyrostla.

No a teď k té pozitivní stránce.
Celý děj se odehrává v Itálii a tu já miluji z celého srdce. Autorka sice nezabruslila do úplných detailů, ale i tak se mi ta atmosféra moc líbila.
Příběh byl velké klišé, ale s tím jsem do toho šla. Chtěla jsem něco oddechového, něco nad čím nemusím přemýšlet a to tahle knihy splnila na jedničku.
Konec mě mile překvapil a skvěle nakousl druhý díl, do kterého se určitě pustím.

Celkově je tahle knížka dobrá. Pokud hledáte něco čtivého a oddechového, pak je tahle kniha rozhodně to pravé pro vás.

knihomolka27
06.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Po knížce už jsem nějakou tu dobu toužila, ale v knihovně jí neustále neměli. No a když jsem na ní tak trochu zapomněla tak jsem na ní jak mávnutím kouzelného proutku narazila v knihovně. A to jsem si jí už málem koupila. Jsem ráda, že jsem to neudělala.

Můj dojem z knížky mohlo srazit pár věcí... jako můj věk, který už není kolem sladkých šestnáct, má vysoká očekávávání zdvojnásobená dlouhou dobou čekání, to že už mám za sebou nespočet Young adult knížek a téma cestování v čase je moje topka.....všechny tyhle okolnosti jsou jenom mým problémem a autorka s nimi nemá nic společného, ale ty ostatní co ve mě vyvolali negativní dojmy už autorka na svědomí má..........

hlavní hrdinka......vyloženě neurazí, ale ani nenadchne. Ze začátku jsem si k ní sympatie hledala opravdu těžko, ale pak už to bylo lepší. Nemohla jsem se ubránit srovnání s hrdinkou Série Drahokamy Gwendolyn....asi už chápete komu dávám přednost

Florencie.......trochu mi to navodilo chut cestovat. Sama zbožnuju umění a Florencie je prý její Meka. Autorka si moc nevyhrála s přesnými detaily jak se žilo v 16.století ve Florencii, což knížce taky zrovna moc nepřidalo na hloubce. Bylo by fajn, kdyby tam autorka víc rozvedla rozdíly vdavek v 16. a 21 století. Sice tam zmínila, že v našem století jsou ženy svobodnější a rodiny jim už nediktují koho si mohou vzít, ale přála bych si tam mít víc historických podrobností.

Romantická linka......povrchní, jednoduchá, neuvěřitelná, prvoplánová ničím nápaditá, teda až na konec........pro mě tam byla spíš k vzteku než že bych se nad ní rozplývala. Lorenzo je sice docela fajn, ale nějak mi neučaroval.

Děj.....jednoduchý,lehce nedodělaný, se sem tam zajímavou nebo vtipnou myšlenkou. Nijak zvlášt nápaditý. Ani s vysvětlením pravidel a zákonitostí cestování časem si autorka hlavu moc nelámala. Hlavně u konce...

Do půlky mě čtení vůbec nebavilo, potom už ani nevím přesně jakým momentem se to zlepšilo. Asi jsem si řekla, že se na knížku nebudu dívat tak skepticky, a prostě se zkusím vžít do hlavní hrdinky........ples mě docela bavil a myšlenka, že Cat málem skončila pod čepcem s Nicolem děj rozproudila ....nedívala bych se na Nicolu tak skepticky, evidentně se tak muži jeho doby běžně chovali, a ani mi nepřišel nijak zlý....byl ale dost otravný a nevím proč si jí vlastně chtěl vzít když jí chtěl měnit.