Masožravý lunapark

Masožravý lunapark https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/742/bmid_masozravy-lunapark-Ssh-742.jpg 4 182 10

Výraz masožravý, který se objevuje v názvu této knihy, by vás měl varovat, že tato kniha obsahuje krvelačný děj a že proto není sebemenší důvod, proč byste ji měli číst. V tomto masožravém svazku se skrývá tak skličující příběh, že jakákoliv dávka jeho obsahu může přivodit mnohem větší žaludeční potíže než nevyvážená strava.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Ninth: Carnivorous Carnival , 2002

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Jako dítě jsem tuhle sérii měla moc ráda, byla taková jiná, než ostatní knížky pro děcka. líbilo se mi, že se všechny vědecké vynálezy tváří, že by to fakt mohlo fungovat. Nicméně musím doporučit také film a seriál, obojí se mega povedlo.

Booky84
13.11.2022 5 z 5

Opět čtivý a skvělý díl. Autor čtenářům "háže" náznaky a děj se dle mého názoru zamotává a já mám stále více otázek než odpovědí, ale moc mně to baví a těším se, co se bude dít dál a s čím ještě autor přijde a on určitě překvapí. :-)

anet8843
29.12.2019 5 z 5

Proti předchozím dílům si tento, a po něm následující díly moc nepamatuji, takže si jejich čtení vyloženě užívám. Musím smeknout před autorem, jak dokonale vyváženou knihu dokázal napsat - poučuje nenásilným způsobem (prvek deja vu zde je mistrný!), přitom přináší atraktivní prvky jako jsou zrůdy a násilí, a zároveň se mu v každém díle dokonale podaří předložit kritiku nějakého společenského nešvaru. V tomto díle bylo pro mě málo vodítek k DP a Snicketově minulosti, ale celkově to byl další skvělý díl!

trudoš
18.06.2019 4 z 5

Lemony Snicket se blíží k finále a místo toho, aby začal předkládat odpovědi, natahuje epizodní díly do čím dál většího extrému. A tak zápletka, která by šla shrnout do tří vět má prostor tří stovek stran. Ale nevadí, protože hravá stylistika dělá ze čtení skutečné potěšení a jednotlivé peripetie baví svou samotnou podstatou. Ta nonšalantní atmosféra starořecké tragédie a teatrální vystupování jednotlivých figur jsou prostě neodolatelné. Obzvláště miluji vysvětlování komplikovaných slov, jež by dětskému čtenáři mohla znít třebas jen trošičku cizokrajně. Tohle je zkrátka kniha, která pobaví ty, které bavily i ty předchozí a nezasvěcený bude s největší pravděpodobností jen nevěřícně kroutit hlavou.
Každopádně tentokrát vyprávění nejede úplně dle předepsaných not, takže dojde na pár zajímavých překvapení, včetně napínavého konce, jaký série ještě rozhodně nenabídla. Pročež je další pokračování prakticky nezbytností, druhou možností je už pouze dobrovolný výmaz paměti pomocí elektrošoků.

pink_ivy
04.02.2019 4 z 5

Sourozenci Baudelairovi se po nešťastné příhodě v nemocnici museli schovat do kufru auta jejich nepřátel a nechali se odvést na karneval Caligari, kde se musí lstí vmísit mezi ostatní zaměstnance cirkusu, kde se snaží zjistit víc informací o tajemné organizaci, ve které byli zapleteni jejich rodiče.

Autor opět jede v zajetých kolejích, ani tentokrát to ovšem nekopíruje úplně přesně dějové linky z prvních dílů, čímž trošku naruší zajetý styl vyprávění, což mi rozhodně nevadí a upřednostňuji to. Tahle knížka byla zatím jedna z těch nejzajímavějších a taky nejděsivějších :) . Už mě ovšem irituje, že se stále nedozvídáme žádné odpovědi, ani větší rozuzlení čehokoliv, naopak se to víc zašmodrchává a nedozvíme se opět vůbec nic. Což po deváté knížce v sérii určitě není příliš kýžený výsledek.

Percabethka
30.09.2017 5 z 5

OMG, ten nápad s déjà vu a tou stránkou, která tam byla dvakrát byl naprosto D-O-K-O-N-A-L-Ý!!!!!!! ❤❤❤ Já toho autora prostě miluju :D
Díky těm jeho vtipům, věnováním typu "Beatrice, má láska k tobě je nesmrtelná. Ty jsi však, bohužel, nebyla." nebo "Beatrice, když jsem byl s tebou, ani jsem nedýchal. Teď však nedýcháš ty.", která jsou na začátku každého dílu, a těm jeho mini-příběhům, je tahle série něco mnohem víc než jen obyčejný příběh tří sirotků ❤

bibi.r
17.12.2015 2 z 5

Opět díl, který mě příliš nezaujal a poměrně dlouho mi trvalo, než jsem ho dočetla.

Dinosaur
01.07.2015 4 z 5

(9/10) Čím víc se člověk blíží ke Konci, tím je série napínavější (a také absurdnější, ale to už k ŘNP zkrátka neodmyslitelně patří. (06.08.2013)

Posli
17.03.2013 3 z 5

Už se těším až se dostanu ke Konci. Je to zajímavé a napínavé. Občas ale kroutím hlavou nad tím, jak to je nereálné, ale přitom to podle mě má působit opačně.

studentik
05.10.2011 5 z 5

Konečně jsme zase blíže k rozluštění záhady sourozenců...Už se těším na další díl.

Daniel Handler
americká, 1970