Proč zrovna já?

Proč zrovna já? https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22137/proc-zrovna-ja-22137.jpg 4 18 5

Martin Corridon série

< 2. díl

Bývalý člen jednotky commandos Martin Corridon, s nímž se čtenáři mohli seznámit již v románu Kdo je Mallory?, žije po válce v Londýně a nemá právě nejlepší pověst. Jednoho dne mu jeho známá ukáže bílý nefritový prsten, který si u ní kdosi zapomněl. Zanedlouho je zavražděna a vše nasvědčuje tomu, že se to stalo právě kvůli prstenu. Na Corridona se obrátí plukovník Ritchie, jeho bývalý nadřízený za války, a požádá ho o pomoc. V Anglii totiž působí nebezpečná tajná organizace, která nefritové prsteny používá a snaží se zemi co nejvíce poškodit. Ve hře je také Ritchieho neteř Marien. Corridon se tedy musí rozpomenout na své válečné zkušenosti a pokusí se do organizace proniknout. Nebezpečná hra o život začíná... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ametyst

Why Pick On Me? , 1951

Tatopulos
04.01.2022 4 z 5

Není to jako vynikající Pracka v láhvi nebo trilogie Třikrát ve slepé uličce. Přesto je to napínavé, domyšlené, fandíte Corridonovi a čte se to jedním dechem. Zaujali mě záporáci.
Kniha vhodná třeba na Vánoce, když vás omrzí pohádky.

Paris2000
09.12.2021 4 z 5

Kniha plná děje, dobře se čte.

ijcro
06.12.2019 4 z 5

Zajímavá studie, odehrávající se v britských reáliích na počátku padesátých let. Je po válce a bývalí nacisté se rozplývají ve společenských strukturách Evropy se snahou skrýt své zločiny či sloužit novým pánům. Mnohým z nich se podařilo bez výstřelu zakotvit v zemích vítězů a odsud dál škodit. Na tomto pozadí se rozvíjí příběh špiona Corridona, který infiltroval tajné společenství a pokouší se všemu přijít na kloub. Dobré čtení, pro někoho jen oddechovka do vlaku, pro jiného odrazový můstek k dalším autorovým knihám. Dávám plus.

marwinmh
19.02.2014 4 z 5

Sympaticky kratka kniha, kde se od prvni do posledni stranky neco deje. Clovek nema cas se nudit a nez se nadeje je tady vyvrcholeni a knihu spokojene odklada. Za me urcite dobry :-)

vitavita

1975  82%Pracka v láhvi
1977  90%Třikrát ve slepé uličce
1994  78%Piksla červů
1997  83%Dvojitý pohřeb

Kniha Proč zrovna já? je v