Kdo je Mallory?

Kdo je Mallory? https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22141/kdo-je-mallory-22141.jpg 4 20 7

Martin Corridon série

Malá skupina odbojářů z francouzského hnutí odporu po válce přijíždí do Londýna, aby pomstila smrt svého velitele, kterého jeden z členů zradil gestapu. Avšak zrádce, Mallory, se ukáže být nad jejich síly a dva ze skupiny jsou zavražděni. Zbývající trojice se rozhodne přizvat si na pomoc Martina Corridona, bývalého člena jednotky commandos. Corridon přijímá úkol zabít Malloryho za odměnu 1500 liber, ale má v úmyslu po převzetí peněz mstitele podvést a úkol nesplnit. To se mu však nepodaří a je přinucen hledat Malloryho od brlohů v Soho až po osamělý ostrůvek u skotského pobřeží. V celém případu je však cosi podivného a záhadného... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ametyst

Mallory , 1950

mgeisselreiter
14.04.2024 4 z 5

První půlka mě moc nebavila, hlavní hrdina byl chlap, co se mi nelíbil. Pak se ale děj trochu lépe rozjel a už to šlapalo. 70% a 4*, 14. 4. 2024.

Paulmain
15.09.2022 3 z 5

Po dvou knihách od J.H.Ch. jsem se s chutí pustil do další, bohužel jsem nebyl tak spokojený jako u dvou předchozích. Možná to bylo tím, že tato je již staršího data vydání a autor ještě nebyl ve své životní formě. Zápletka nebyla špatná, nicméně se v průběhu knihy z děje stával takový čím dál méně uvěřitelný mišmaš všeho možného, navíc psané (přeložené) místy celkem archaickým jazykem. V kontextu rozuzlení není zcela důvěryhodně vysvětleno, proč vlastně Corridona do akce zapojili a některé dějové linky, které se ze začátku zdály významné, nikam nevedly.

kolacky
06.06.2022 4 z 5

Nějak jsem tušila, že to s Mallorym není tak docela košer. Ale jeho sestra Ann byla skvělá. Kdo by do děvčete řekl, že byla taky v aktivním odboji?

tuldas
24.01.2017 3 z 5

ušlo to

Macek58
22.11.2015 4 z 5

Chase skvělý jako vždycky.

astroweb
30.08.2014 4 z 5

Skvělé, moc se mi líbil tenhle příběh, připomínal mi psaním Folleta.

vitavita
18.03.2012 5 z 5

Mallory je problém, jak ho ti kolem vyřeší ?

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985