Maorská princezna

Maorská princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224331/maorska-princezna-FhP-224331.jpg 5 79 22

Maorská princezna Ahorangi žije mezi bílými osadníky. Když se nechá pokřtít na Lucii, její otec pronese krutou kletbu a ta se postupně naplňuje: tragédie, nenávist a intriky provázejí ji i její potomky. Na Nový Zéland přijede vzdálená příbuzná Eva a Lucie doufá, že právě ona zlé kouzlo zlomí. Jenže Eva se zamiluje do jejího vnuka Adriana a prokletí znovu ožívá…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Die Maori - Prinzessin , 2013

daga.ti
24.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Protože jsem NZ navštívila v rámci poznávacího zájezdu a navštívili jsme i maorskou vesnici, tak jsem po této knize bez rozmýšlení sáhla. Již mám přečteny i další 3 knihy této autorky a 2 nachystány ke čtení.

Sany87
19.07.2020 5 z 5

moc hezky příběh...

lucie9998
14.05.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Je to moc pěkný a napínavý příběh. Jsou zde dojemné pasáže, které mě chytly za srdce a byla jsem zklamaná, když kniha skončila.

krevetka79
20.01.2020 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh.
Prolínání minulosti s přítomností bylo skvěle načasované...
Těším se na další knihy této autorky.

broskev28
27.12.2019

Začala jsem číst nedlouho po Tamaře McKinley, a to asi byla chyba. Ve srovnání s jejím popisem domorodých kmenů Austrálie mi tohle opravdu připadalo dětinské a tak nějak střižené na míru dnešním rebelujícím hrdinkám. Takže mě velmi překvapilo zdejší vysoké hodnocení; já ale nemám právo udělovat hvězdy, protože jsem knížku znechuceně odložila.

takana
13.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hezký příběh. Moje první kniha od teto autorky.

Aaaannnn
31.07.2019 5 z 5

Hezký příběh, kniha se mi moc líbila. :-)

sgjoli
27.07.2019 4 z 5

Tento žánr knih není zrovna mým šálkem kávy, proto nedokážu hodnotit plným počtem hvězd, protože mi zde prostě "něco" chybělo. Ale jsem příjemně překvapena tím, že jsem si knihu přesto dokázala vlastně užít. Setkala jsem se s novým prostředím (moje první kniha odehrávající se na Novém Zélandu) a s novou kulturou (Maoři), což bylo pro mne velmi obohacující. Kniha se mi četla dobře, příběh ubíhal velmi plynule. Bavily mne jednotlivé vztahy a jejich propletenost. A také motiv odhalování minulosti jsem si užila. S touto knihou jsem spokojená. :-)

zdehan
11.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila stojí za přečtení kdo má rád oddychové čtení.

iveta3689
05.07.2018 3 z 5

Začátek knihy je psaný jako slohovka nějakého žáka. Ve snaze nacpat do nás všechny informace o příbuzenských poměrech působí autorka velmi nevypsaně. Pak se děj rozběhne. Tento žánr čtu výjimečně, připadá mi trochu naivní. Ale tato knížka je čtivá. Děj je předvídatelný, ale s tím jsem počítala a neberu to jako minus. Mám trochu problém s popisy postav, ale to je asi tím žánrem. Všichni muži jsou udatní, urostlí hrdinové, všechny ženy jsou nadpozemsky krásné. Vše je na úkor děje nebo jakékoliv známky akce. Kniha prostě nebyla pro mne, ale nebyla špatná.

Danago
05.04.2018 5 z 5

Maorská princezna je ze svého kmene unesena . Naštěstí ji zachrání jiný bílý muž a princezna se může vrátit zpět. Ale princezna se rozhodne se zůstat žít se svým zachráncem. Nechá pokřtít na Lucii a její otec pronese krutou kletbu, která se postupně naplňuje. Po letech přijíždí na Nový Zéland vzdálená příbuzná Eva , která se zamiluje do Luciina vnuka Adriana a prokletí znovu ožívá…
Příběh je plný tajemství, která se čtenáři postupně odkrývají. Knížka má opravdu rychlé tempo ani jedno pomalejší místo. Dvě časové linky se zde velice pěkně prolínají a obě jsou velice napínavé. Pro mě je to zatím nejlepší knížka od autorky.

sabca
18.03.2018 5 z 5

Tak další kniha od Laury Walden, které neměla chybu. Nabitá dějem od začátku do konce. Století 19 se prolínalo do začátku dvacátého století a měla jsem problém knihu odložit. Doporučuji k přečtení těm co mají rády příběhy z Nového Zélandu.

amanek
05.01.2018 5 z 5

Příjemná oddechovka.

Lemurka
29.12.2017 4 z 5

Ze začátku trochu zmatek v příbuzenských vztazích, pak se příběh rozeběhl a pěkně se to četlo.

MosKat
20.11.2017 5 z 5

Byla to krásná oddechovka, do které když jsem se začetla, tak jsem jí prostě musela dočíst!

amanda99
28.12.2016 4 z 5

Moc hezky napsaná knížka,oddechovka která se četla sama.

Jaruce
04.04.2016 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, jak jednou začnete nechce se vám přestat. Doporučuji a těším se na další od téhle spisovstelky.

jindrusa
04.03.2016 5 z 5

Prvních 30 stránek jsem byla trochu zmatená , než jsem pochopila, kdo je kdo, pak se ale příběh rozběhl a krásný v závěru vygradoval. Podstatně lepší než předchozí román, který jsem od autorky četla.

alexis818
30.10.2015 5 z 5

Tak to bylo úžasné čtení,po Půlnočním rituálu,nejlepší z jejích románů.

1casper
24.09.2015 5 z 5

Tohle je typ knížky, která by mohla mít 2tisíce stránek a pořád by mi to přišlo málo.

Nový Zéland Maoři společenské romány

Laura Walden