Manželky

Manželky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17503/bmid_manzelky-DcN-17503.jpg 4 317 91

Iva, Diana, Michaela a Martina sú nerozlučné priateľky zo školských lavíc, ktoré okrem spoločných zážitkov spájajú problémy mnohých súčasných žien okolo tridsiatky: partnerské vzťahy, deti, práca, nenaplnené sny a nádeje, neočakávané životné situácie, s ktorými sa musí každý vyrovnať po svojom. Iva po skončení materskej dovolenky úporne hľadá plnohodnotné uplatnenie v živote, Michaela uprednostnila kariéru pred rodinou a svoj omyl pochopí až po tragickej strate. Diana v mnohodetnej rodine stráca pôdu pod nohami v každodennom stereotype a krásna, stále slobodná Martina sa rozhodne rázne skoncovať so samotou, ale čoskoro zistí, že ani jej nevychádza všetko tak, akosi naplánovala...... celý text

Peace
22.01.2015 3 z 5

"Láska bez záruky. Každá je taková. A je jedno, co všechno jsi do ní vložila, co obětovala. Nikdy nemáš jistotu, že potrvá navždy."

Opět oddechové čtení, tentokrát psáno z pohledů více postav, což u autorky nebývá tak úplně zvykem. Líbilo se mi, že je kniha uvěřitelná - prostě příběhy ze života žen, bez nějakých extra příkras. Ani závěr mě nezklamal, beru ho jako připomenutí známého a nesmrtelného - naděje umírá poslední ;o)

kika 13
15.01.2015 5 z 5

Mě se román moc líbí.Životy čtyř kamarádek pěkně popsaný. Jejich pocity a vzájemná radost při štěstí jedné z nich.

zuzepka
13.01.2015 5 z 5

Moje první kniha od autorky a hned si mě získala.Přečetla jsem za jeden den.Radosti a strasti čtyř kamarádek je sondou do životů všech nejenom manželek, ale zejména maminek dětí.Věrné zachycení životních momentu mě rozesmálo,ale i rozplakalo.Pokračování po 15 letech by mě určitě zajímalo :-)

VladkaBU
08.01.2015 4 z 5

... příběhy ze života, i tato se mi od autorky líbila. Pro mě odbočení z krimi světa, hezké odpočinkové čtení

Aneleh
07.01.2015 5 z 5

Ani další z knih od této autorky mě nezklamala - je velmi citová a čtivá s pravdivými postřehy ze života. Jen nerada jsem se loučila se všemi postavami a jejich mnoha příběhy a zážitky, z nichž mnohé z nich jsme poznaly na vlastní kůži.

Ankavi
05.01.2015 4 z 5

Čtivá kniha ze současnosti, příběh čtyř kamarádek. V prvních dvou třetinách knihy velmi reálný, člověk se tam místy "vidí", popisuje běžná manželství, vývoj vztahů, které se mění s příchodem dětí. Poslední část knihy mně však už přišla bohužel trochu překombinovaná, proto jednu hvězdičku ubírám. Ale jako celek je tato kniha, podobně jako ostatní od této autorky, velmi pěkné a pohodové čtení.

Šánka
03.01.2015 4 z 5

Pěkná kniha a v příběhu čtyř kamarádek si každá z nás může najít i kousek sebe. Uvěřitelné a pohodové.

Safienka
01.01.2015 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Myslím, že utvrdila mnoho žen/ matek v tom, že na tom nejsou ve světě samy tak bídně :-) Čtyři hrdinky, čtyři životy, čtyři změny a posuny. Opět nalézání sebe sama, což je v tomto díle náročnější, neboť vedlejšími hrdiny jsou nejen muži, ale i děti.

sarkaobstova
11.12.2014 5 z 5

Od autorky jsou Manželky moje druhá kniha, tak jako u první (Druhá) mi i u této chvíli trvalo než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu nemohla odložit a musela číst...

hatuli
21.11.2014 5 z 5

Krásná,škoda že vyšla až teď :-) a není delší :-)Čtivá,pohodová.Nevtíravě Vás přivede k zamyšlení " jak to chodí ve vaší rodině ",citová.Vím co mám od autorky očekávat :-) a vždy Vás to citově zasáhne :-) Doporučuji :-)

Neri
28.10.2014 4 z 5

Vždycky se moc těším na každou autorčinu novinku, i když v podstatě dopředu vím, co mě čeká. I Manželky jsou příběhem z běžného života, kniha je plná situací a životních momentů, které se dějí nám i lidem v našem okolí. Je to pohodové, milé čtení a tak i přesto, že autorka píše pokaždé podle obdobného schématu, vnitřní monology hlavních hrdinek se velmi často opakují - ráda si přečtu každou její další knihu.

ženy pro ženy

2011  82%Dva životy