Manželky

Manželky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17503/bmid_manzelky-DcN-17503.jpg 4 317 91

Iva, Diana, Michaela a Martina sú nerozlučné priateľky zo školských lavíc, ktoré okrem spoločných zážitkov spájajú problémy mnohých súčasných žien okolo tridsiatky: partnerské vzťahy, deti, práca, nenaplnené sny a nádeje, neočakávané životné situácie, s ktorými sa musí každý vyrovnať po svojom. Iva po skončení materskej dovolenky úporne hľadá plnohodnotné uplatnenie v živote, Michaela uprednostnila kariéru pred rodinou a svoj omyl pochopí až po tragickej strate. Diana v mnohodetnej rodine stráca pôdu pod nohami v každodennom stereotype a krásna, stále slobodná Martina sa rozhodne rázne skoncovať so samotou, ale čoskoro zistí, že ani jej nevychádza všetko tak, akosi naplánovala...... celý text

loudomar
11.02.2018 3 z 5

Opět odpočinková četba. Ale tentokrát bych řekla, že až přeslazená. Chvílemi mi přišlo že jednotlivé povahy postav úplně splývají a jejich názory se mění jako na houpačce. Naprosto šílená mi přišla třeba Iva, které se nálada a přesvědčení měnily častěji než počasí. Mám ho ráda, nemám ho ráda, rozčiluje mě, nerozčiluje. Chvílemi mě to až nebavilo. Kniha končí hrozně idealisticky. Právě tak, jak autorka v knize prostřednictvím jedné hrdinky zmínila, jak by ženy neměli uvažovat :) Občas jsem si musela myslet, že jestli jsme my ženský fakt takový, tak chudáci chlapi. No za mě maximálně tři hvězdy. Je to tak čtení k vodě ale zaujme a jsou zde hezky vykreslené příběhy hrdinek. Možná, že od autorky ještě něco přečtu, ale rozhodně je třeba to proložit nějakou náročnější literaturou.

Karola050716
10.02.2018 3 z 5

Čtené v rámci výzvy 2018. Ze začátku trochu nuda a deprese, ale postupem času se to rozjelo a bylo to fajn. Ke konci znova trochu úpadek, takže ani dobré ani špatné. Další knihu autorky už asi zkoušet nebudu, ale přečtení nelituju.

Meri47
02.02.2018 4 z 5

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a byla jsem mile překvapena. Čekala jsem, že to bude tak trochu červená knihovna kterou moc nemusím, ale příběh čtyř kamarádek je opravdu moc dobře napsaný a já si ráda od autorky přečtu i jiné knihy.

mariva
09.01.2018 5 z 5

Autorčiny knížky čtu ráda, píše příběhy z obyčejného života, žádné přeslazené románky. Navíc tuto knihu mám do letošní výzvy, protože jedna z postav se jmenuje stejně jako já.

Aleh
20.12.2017 4 z 5

Manželky patří podle mě k tomu lepšímu od Táni Keleové Vasilkové. Nejvíc mě na tom baví ta uvěřitelnost, prostě není to žádná červená knihovna. S mnohými situacemi jsem se také ve svém životě setkala, popř. jsem podobné situace musela řešit i ve svém životě. Četla jsem už více knih o kamarádství dívek či žen a vždy velmi silně vnímám, jak přibývající léta, bohaté životní zkušenosti a současně jejich rozrůstající se rodiny z nich formují silné osobnosti. Iva, Diana, Martina a Michaela se znají už z dob studií na střední škole, každá z nich žije úplně jiný život, ale zároveň jsou schopny si být oporou a podržet jedna druhou, když to potřebují. Je to čtivé, reálné a pravdivé.

sabca
02.06.2017 5 z 5

Zajímavé příběhy 4 kamarádek ze školních let, které se stále stýkají a Jejich přátelství trvá i v dospělosti. Mám knihy Vasilkové ráda a proto mě ani tato nezklamala. Doporučuji

zdenaR
20.04.2017 4 z 5

Autorku jsem objevila díky čtenářské výzvě, její knihy se mi líbí, Manželky jsou velmi příjemné čtení, doporučuji :-)))))))))

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Další kniha, která mě bavila. Super oddychovka.

intelektuálka
30.03.2017 3 z 5

Tuhle autorku čtu ráda, její knihy na mě působí optimisticky

ela1972
17.03.2017 5 z 5

Pěkná oddychová četba a ze života. Doporučuji

Acquenta
17.01.2017 4 z 5

Super, mě se líbilo. V mnohých situacích jsem dokonce poznala sama sebe. Doporučuji

Pajina68
02.01.2017 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Ze života obyčejných ženských. Ráda si zase něco od této autorky přečtu.

radus
26.12.2016 5 z 5

Pěkná odpočinková knížka, jako již několikátá, kterou jsem od Vasilkové četla - ani tato nezklamala. Určitě doporučuji přečíst.

helča5
27.10.2016 5 z 5

Krásný příběh 4 kamarádek z gymplu,každá má svůj život a své starosti,ale stále jsou ve spojení a pomáhají si,dobře se četla,odpočinula jsem si u ní.

Leniiis
26.09.2016 5 z 5

Krásná knížka, která se četla jedním dechem. Chvilkama i smutná a pro mě někdy taky předvídatelná. Určitý věci jsem uhádla a některý mi přišly až moc naivní a neuvěřitelný, ale na čtivosti jí to neubralo. Jen jsem asi ztratila úplně iluze o manželství a zřejmě se nikdy nevdám :-D ale i tak dávám své oblíbené autorce pět hvězdiček.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Krásné čtení které potěší :-) vřele doporučuji

Nelička
08.06.2016 4 z 5

Moc příjemné čtení o běžných lidských osudech. Proč ne?? Nemusí mít každá kniha hluboký filozofický podtext, ne? Myslím, že si kniha získá mnoho obdivovatelek

HŠ
08.04.2016 4 z 5

Jak pravdivé.

1casper
23.01.2016 5 z 5

Další knížka od téhle autorky, kterou jsem přečetla v originále.
Příběhy čtyř kamarádek, každá má své radosti i trápení, taková, která se mohou stát komukoliv z nás. Skvělé čtení!

Awaria
29.10.2015 5 z 5

Kniha, ve které každá žena v každém věku najde něco jiného. Určitě se k ní jednou vrátím.

ženy pro ženy

2011  82%Dva životy