Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.82464

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kamaela
předevčírem

Dle pověsti, kterou kniha předchází jsem čekala NĚCO, to se tedy bohužel neudálo. Kniha se celkem dobře čte, ale děj se dost táhne, až k nesnesení podrobní patlání v nitru a pocitech hlavních hrdinů, od poslední třetiny jsem tak nějak tušila jak to dopadne a ten závěr? No....

Anet2106

Kniha se nevyrovna mym oblibenym severskym detektivkam. Presto se mi to velmi dobre precetlo. Vetsinu knihy mi to prislo velmi jednostranne. Konec me prece jen prekvapil.

ToInfinity.cz

V první polovině knihy jsem si říkala: „Vážně je to ono? To je ten trhák?“. Nic moc se neudálo a stále dokola se opakovaly policejní výslechy. Ovšem abych jen nekritizovala, v druhé polovině kniha dostává spád. Dozvídáme se důležité střípky příběhu, které do sebe pomalu začínají zapadat, a musím se přiznat, že konec pro mě byl překvapivý. Styl psaní byl celkově příjemný a oddychový, přesně ten, u kterého není nutné se moc soustředit. Moc se mi líbilo i psaní z úhlů pohledu téměř všech hlavních postav. Určitě nechci říct, že knížka je celkově špatná. Ale přečetla jsem si ji a to je tak všechno. Nezanechala ve mně ten pocit, o kterém pak ještě nějakou dobu přemýšlíte a knihu máte v hlavě.

Léňa98

Skvělá kniha, která vás vtáhne do svého děje už na začátku. Každou chvíli si myslíte, že už víte co se stalo, ale vždy se něco změní. A na konci se nestačí divit. Rozhodně doporučuji si příběh přečíst. Doufám, že i druhá kniha od této autorky bude tak krásně napsaná.

Dashmo

Bola to celkom fajn kniha..aj ked- zapletka ako sa patri..posplietane vsetko so vsetkym od nevidim do nevidim.najviac ma zamrzel ten koniec...ta posledna udalost.to uz na mna bolo moc.ocividne autorka potrebovala na koniec zošokovať citatelov? Podobne ako to bolo pri,, Cudzinec v dome,, (tu som citala ako prvu).

Evelyn2

Dobrý příběh, ale styl psaní mě úplně neuhranul. V jedné fázi jsem se opravdu musela nutit ke čtení.

Martina1805

velmi napínavé čtení plné zvratů, když už jsem si myslela, že vím tak jsem zjistila, že nevím

MíšaS.

Průměrné čtení. Pozitivum je, že se to čte rychle, ale bestseller bych v tom nehledala.

Minah

Kniha, která je opět pro mě velice nepochopitelně označená nálepkou "bestseller". Autorka se nám snaží naservírovat rádoby thriller s rádoby šokujícím vyvrcholením, které nemá ani hlavu, ani patu. Jedna hvězda za to, že si dala práci knihu napsat a druhá za to, že je venku krásně a tudíž jsem ve výtečné náladě.

Miška.Miška

Od začátku se kniha četla velmi dobře. Teprve asi po 100 stranách se začalo dít něco pořádného a přicházeli zvraty. Motiv činu mě opravdu nenapadl a byl i zajímavý. Rozuzlení příjde až těsně před koncem, což bylo fajn.

Gabcatko

Přidávám se na stranu těch, které detektivka chytla a to hned po pár stránkách - netušila jsem dopředu o čem kniha je, výjimečně jsem nečetla ani recenze, ani obsah, jen jsem prostě sáhla po bestselleru.
Styl vyprávění se mi líbil, přítomný čas, pohledy detektiva, rodičů i ostatních... mělo to rychlý spád, přečetla jsem za dva večery. Jen mi taky trochu vadilo až přílišné kombinování a ten závěr.. no ale i tak vysoké hodnocení, tak 4 hvězdy a kousek ;-)

Orechanda

Velice dobře se četla, k pravdě se člověk posouvá hodně pomalu a pak když to na konci vygradovalo.... fakt mě to ani nenapadlo. Moc hezká knížka, autorka umí psát zvraty velice dobře

zoew

Za pomalý rozjezd (zhruba do poloviny se mi děj docela táhnul) a až přehnaně dramatický konec ubírám jednu *. (Souhlasím s Dankou1975, že ty poslední 4 stránky tam už nemusely být). Jinak hodně čtivé.

skyline

Pribeh je predvidatelny, svym zpusobem clovek vi, kdo co a jak. Ale i tak je potreba pribeh precist, napeti nechybi. Pro me jako mamu, cist knihu nebo videt film kde se neco stalo detem, je katastrofa a byla jsem jak na trni co se s miminkem stane. Kniha se cte dobre, nic narocneho, takova jednohubka pro poskadleni nervu.
Za sebe muzu doporucit.

alena4154

Podle recenzí jsem čekala něco od čeho se nedá odtrhnout. Nebyla špatná, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Ale zřejmě už mám trochu moc vysoké nároky :)

marci137

Tak toto je pecka. Super začátek, super zápletka a úžasný konec. Určitě si knihu ještě někdy přečtu.

hellena1523

Napínavý thriller, který na sociálních sítích vyvolal celkem slušný poprask (soudě dle toho, že na mě vykukoval ze všech stran), a tak jsem chtěla zjistit, co na něm všichni mají.
Kniha je velmi čtivá, chytne a do čtení není třeba se nutit (alespoň já to tak měla).
Trochu mi vadil přítomný čas, v němž je příběh vyprávěn, ale chápu, že jinému naopak vyhovuje a umocňuje dojem, že příběh pěkně šlape.
Druhou mou zásadní výtkou by byl konec a s ním spojený motiv v průběhu příběhu - to bylo poněkud překombinované, zcela zbytečné. Jak se říká, méně je někdy více.
Ale jinak velmi dobrý thriller na podzimní podvečer.

Radik74

Průměr, zlatá střední cesta...

Opatov

Desiva medialni masaz. Nadherna obalka. A pak ty znechucene komentare. Uz se to stava pomalu pravidlem. Knizku jsem cetla 2x, libila se mi az napodruhe, zalezi totiz na nalade. Libila se mi. A to plati i o Nekdo cizi v dome, stejne jako i me nasledujici nazory. Text je jednoduchy, strohy, stridaji se postavy, tenhle styl mi vyhovuje. V obou knihach vyuzila beze zbytku propletenec a zradnost lidskych vztahu. A zboznuji knihy, ktere maji takove to necekane prekvapeni na konci, na ktere od zacatku cteni cekam. Kazdy ohodnotil knihu, podle sveho nazoru, ale pokud ma kniha tak nizke hodnoceni a pritom ji cetlo tolik lidi, tak to tleskam.

Misha224

Průměrná detektivka..

veamertl

Nalákaly mne reference, ale přišlo zklamání. Kniha se četla dobře, snadno, nemá žádný zapeklitý jazyk ani těžký sloh. Ale byla pro mě předvídatelná, dokonce rozuzlení jsem předem rozlouskla a to nejsem bůhví jaký detektiv:) Asi se ten motiv už objevil v některé z Kriminálek odkudkoliv, na které občas pro oddych tupě zírám:) Samotný konec překvapil, ale celkovou kvalitu neovlivnil.

P4vlin4

Spíše oddechové čtení. Kniha se čte dobře, ale čekala jsem více. Určitě to nebyl ten typ knihy, kterou nemohu odložit, ale neurazí :)

Nuny

Kniha je o trochu lepší než druhý díl, ale je to hodně podobné.
Moc mě nebaví, když čtu tři stránky z pohledu jedné postavy a pak čtu další tři stránky z pohledu jiné postavy, ale úplně stejné myšlenky. Mohlo to být o to kratší.
Další je pak brzké odhalení o manželovi, poté mi přišlo, že je to už hrozně překroucené a autorka se snaží vymyslet nějakou "velkou pecku", která se bohužel nekoná.

wimim

Nechapu, proc ma kniha tak nizke hodnoceni..me absolutne uchvatila..i kdyz jsem unosce od zacatku tusila..bylo tam dost zapletek, ktere dokazaly zamotat pekne hlavu..styl psani se mi libil..uplne zboznuju, kdyz autorka preskakuje od jednoho k druhemu a ja muzu videt pribeh i jinym pohledem nez jen vypravecovo. Kdo mate rad thrillery vrele doporucuji! Ja uz si koupila dalsi autorcinu knihu..Nekdo cizi v dome

KatkaK13

S knihou jsem se nemohla sžít. Nesedla mi. Prvních 80 stran mi přišlo psaní toho stejného dokola.. už jsem si k tomu neměla co více představovat. 3 hvězdy dávám jen kvůli zajímavému konci. Ale rozuzlovat se to mohlo mnohem dřív. Myslím, že to bude dobrý námět na film, ale popisy a vystupňování napětí se v knize nepovedlo.

tezka_vazka

Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem pocit, že autorka příběh tak překombinovala, až kniha potenciál, co možná měla, úplně ztratila.

Twinny

Od začátku šlo o průměrnou detektivku. Fakta se pořád opakují, vše je řečené několikrát. Ani jedna postava není sympatická.
Knize by stačila forma delší povídky a čtenář by o nic nepřišel. Dala bych tři hvězdičky, ale za ten naprosto nesmyslný konec dávám jen dvě.

Zuzaa

Pokud si tuhle knihu nepřečtete, tak žádnou zásadní újmu neutrpíte.
Trochu béčková, překombinovaná detektivka, která se snaží být strhující a překvapivá. Místy se jí to daří a místy vůbec.

AyaEssa

Prumerna detektivka. Obsah prevysuje literarni kvalitu, ale presto je knizka pomerne ctiva. Az na ten nemozny zaver à la beckovy americky film samozrejme..

svat388

Kniha se četla pěkně, postupně se odhaluje skutečnost. Vadilo mi, že stejné informace se neustále dokola opakují. Souhlasím s esterkucerova - konec přitažený za vlasy.