Manželé odvedle

od:

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.82110
Originální název:

The Couple Next Door (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (747)

Přidat komentář
Leniiis
předevčírem

Tak za mě super. Hodně čtivej příběh. Konec trochu překvapivý a takový otevřený jakoby. Mě by třeba zajímalo, co bylo dál.

velun15
21. května

Ach jooo...tak dlouhý rozjezd, téměř na 100 stránek, kdy se nic neděje, jen rodina podstupuje policejní výslechy. Sice je to poměrně čtivá kniha, ale děj je takový "utahaný". Za mě tedy nic extra :-)

marci137
21. května

Tak tahle kniha bude patřit k oblíbeným.
Děj se rozjede hned na začátku, žádné bláboly kolem. Do toho zápletka s manželem, s nevěrou, závistí.. Za mě hodně čtivá.
Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí, vyšetřovatel už méně, ale naštěstí není kniha stavěná pouze na něm, takže i proto vyšší hodnocení.

postrach
20. května

Udělat kvůli penězům,něco takového vlastnímu dítěti a rodině,je nepochopitelné a neomluvitelné.

NADEI
17. května

Kniha se velmi dobře četla. Nechápu, jak může být někdo něčeho tak šíleného schopný. Bylo to všechno až neuvěřitelné , ale za skvělý závěr, kterému jsem opravdu uvěřila, dávám 4 hvězdičky.

verushka19
16. května

Knihu jsem měla přečtenou již za dva dny, četla se opravdu dobře. Napínavý děj, do poslední chvíle napětí. Jediné co bych vytkla, tak závěr, to už tam být nemuselo. Jinak mohu za mě doporučit.

Ttammarra
15. května

Kniha se mi četla dobře a rychle. Téma bylo zajímavé, ale obecně kde jsou děti tak je to pro mě náročnější čtení. Knihu jsem četla po autorčině druhé vydané knize Někdo cizí v domě a ta se mi líbila více.

Piškotek_123
15. května

Pro mě byla tahle kniha velkým zklamáním. Nechala jsem se zlákat reklamou. Od začátku jsem tušila, jak kniha skončí a dočetla ji jen abych se o tom utvrdila. Zbytečně překombinovaný příběh, který by jinak mohl být celkem zajímavý a čtivější. Bohužel mě to nepřesvědčilo o tom, přečíst si od autorky něco dalšího z její tvorby.

Mergirus
14. května

Knížka byla čtivá od začátku do konce, který skončil velkým překvapením. Moc hezky napsané, těším se na další knížku od této autorky.

CHezunka
14. května

Nejdříve jsem si myslela, že hned znám konec, ale vždycky přišlo nějaké překvapení, kdy jsem si říkala- aha :-) že začátku mi to přišla nuda, ale nakonec to bylo fajn cteni

misa1607
13. května

pro mě bestseller,četla se sama...

Martink@
11. května

Čteno po knize od Deavera, což je prostě jiné kafe, ale neporovnávám nesrovnatelné, chtěla jsem oddechovku, tak přišlo na řadu toto a jsem ráda, že jsem ji nekupovala, když jsem původně chtěla. Nebylo to ono... četla se sama, to ano. Ale jedna věta psaná v jednom odstavci třemi různými způsoby, to snad ani není nutné, ne? :-) Jednoduchý styl psaní, příběh s docela dobrou myšlenkou, napsaný zbytečně zdlouhavě a ne moc zajímavě. Dala by se smrsknout na polovinu a člověk by o nic nepřišel... dvě a půl hvězdy...

SuperMum
11. května

Díky četnosti přímé řeči se knížka četla lehce. První půlka byla dost napínavá, ale pak jsem se začala trochu nudit, i když dočíst jsem chtěla knížku až do konce. V roce 2018 vyšel v češtině druhý thriller této spisovatelky "Někdo cizí v domě", a i když bych Sahari Lapenu nezařadila na seznam nejoblíbenějších spisovatelů, na knížku se těším a nepochybuji, že mě svou zápletkou zaujme.

Lunitka
10. května

Kniha celkove nic moc. Zacatek jeste by usel, ale pak zbytecne zdlouhave. Jsem se premahala ji docist.

Mandlevest
09. května

Čekala jsem, dle komentářů a hodnocení, že kniha bude nic moc, ale nakonec se četla výborně. Začátek mi silně připomínal jinou knihu, a to Zmizení Samanthy Shipleyové od Joy Fielding, ale potom se děj odvíjel jinak. Souhlasím s tím, že konec překombinovaný a poslední kapitola s otevřeným koncem? V tom si Lapena libuje, stejně je to i ve druhé knize Někdo cizí v domě. Ale čtivé a napínavé to bylo, takže čtyři hvězdy.

zuziiiiik
08. května

Knížka super,krásně se četla... Ke konci už mi to přišlo maličko zdlouhavé,ale zajímavý konec velmi překvapil...
Už se těším na další knihu od autorky,která na mě v knihovně čeká...

LucieZvonikova
08. května

Vzhledem k tomu, ze mam dite, tak kniha byla ze začátku az desiva...ale konec mi přišel nic moc nakonec bylo vse doat ocekavane a pro me ne moc zajimave.

vendulaxyz
07. května

Skvěle napsané, přečetla jsem za tři večery, ale konec mě zklamal. Přišlo mi to moc překombinované.

Januli
07. května

Knížka na dlouhý zimní večer. Mě osobně se knížka četla moc dobře, bavila mě a upoutala mě. Ale poslední kapitola mi přišla zbytečna a zklamala mě. Proto 4*.

StephenKingje
01. května

Velmi milé překvapení. Kniha je neuvěřitelně čtivá, napínavá a docela realistická. Nápad není niják zvlášť originální (hlavně mě často zarážela podobnost téhle knihy a filmem Fargo od bratrů Coenových), ale jak jsem už psal: Zpracování výborné.
9/10

shay
26. dubna

Můžu jen doporučit! Kdo původně stál za únosem mě docela překvapilo, ale kdo za tím vším stál potom už tolik ne. Přesto jsem takový konec nečekala.

LeKal
25. dubna

Dalo se, ale Někdo cizí v domě je lepší.

Chytuš
21. dubna

Manželé odvedle jsou jednou ze dvou knih, na které jsem v knihovně měla rezervaci věčnost, takže jsem čekala, že to bude něco, co mi vyrazí dech... Nevyrazilo. Nevyrazilo to ze mě dokonce ani žádnou pořádnou emoci. Sice jsem hrozně moc chtěla, aby to s maličkou Corou dopadlo dobře, na druhou stranu - chudák dítě s takovými příbuznými... Stručně řečeno - každý lže (nebo něco tají) každému. Postavy všechny veskrze nesympatické, což by třeba ani nevadilo, kdyby jejich charaktery vedly k nějaké katarzi, k něčemu, z čeho se mi čtenáři máme poučit... Takhle ale bylo zjevné, že nejde o čtenářovo poučení, ale pouze o to, aby v knížce bylo co nejvíc "šokujících" zvratů. Jsem zvědavá, kdy se toho ujmou filmaři, protože spíš než knihu mi text připomínal filmový scénář - zaměřeno na efekt a dějové zvraty. Zřejmě nejsem cílová skupina.

ilčidlo
19. dubna

Tato kniha mi nepřišla jako světový bestseller, neni špatná, ale zdá se mi že měla větší reklamu než si zasloužila, nějak mi nesedla

alnahu
18. dubna

Psychologická detektivka, která se čte sama. Kniha je napínavá od začátku ,až do konce. Příběh je plný nečekaných zvratů a dočteme se v něm ,čeho všeho jsou lidi schopni udělat pro peníze v tomto případě i unést vlastní dítě. Kniha se mi líbila a četla dobře ,ale "Někdo cizí v domě" se mi přeci jen líbila víc.

hana8062
17. dubna

Mladý pár zajde na posezení k sousedům a půlroční děťátko nechají spát doma na chůvičce. Po návratu z večírku se jim hroutí svět, najdou totiž jen prázdnou postýlku, šestiměsíční miminko někdo unesl....Tak tedy, četlo se jedna báseň, vypravěčským stylem a dějovým spádem je mi to velmi blízké. Ale! Pokud čtete detektivky často, budete mít jasno cca po padesáti stranách. Tedy víceméně, protože zřejmě ve snaze o světový rekord v dějových zvratech je ke konci už toliko pachatelů, únosců a kompliců, že by zaplnili celé jedno patro věznice Alcatraz :). Závěr je tedy nesmírně překombinovaný, rádoby promyšlený, na efekt hrající chuchvalec motivů. Ale když tohle pominu, čte se to skvěle, o tom žádná, cca 3 hodiny čistého času a máte hotovo. Ideální letní čtení k bazénu... Čistá hlava :)

Kristofela
15. dubna

Bylo to čtivé, zajímavé a plné zvratů. Velmi jsem se těšila, jak to celé dopadne, ale posledních pár stran mi úplně zkazilo celkový dojem z knížky. 80%

Agatha84
14. dubna

Nemohu říci, že to bylo špatné,přesto se mi kniha nelíbila. Ta nepravděpodobnost a překombinovanost jinak slibného námětu. Hlavní postavy děsně nesympatické,četla jsem jen proto,že mě zajímalo,kam až je autorka schopna ve své fantazii zajít. Vlastně i ten styl vyprávění mi nevyhovoval,krátké věty mající zvyšovat napětí tentokrat nefungovaly. Ale za jedno jsem ráda,vím určitě,že do další knihy autorky investovat nemusím.

megan35
13. dubna

Kniha se mě moc líbila a přečetla jsem ji za dva dny,za mě super a dávám plný počet hvědiček.

Lennji
12. dubna

Knihu jsem měla rychle přečtenou, nebylo to úplně špatné, ale asi bych jí nezařadila přímo do světových bestsellerů. Určité napětí tam bylo a pro mě celkem aktuální a zajímavé téma, jako pro rodiče malých dětí. To, kdo je "padouch" jsem začala tušit už tak v půlce knihy, takže konec mě ani nepřekvapil, i když pár jobovek a překvapení se v knize našlo. Přečteno, ale jednou stačilo, pouštím dál :-)