Manželé odvedle

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.82328

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

buldozer5

Velmi působivý thriller, který jsem zvládl přečíst za dva večery. Nejvíc se na tom asi podílí styl vyprávění autorky, který mi sedl a nedovolil, abych se od příběhu jen tak odtrhl. Námět mi přišel sice trošku slabší, přeci jenom únos malého dítěte není v knihách nic zvláštního, ale autorka si s tím poradila na dobré úrovni a do děje vložila i několik vedlejších linek, takže mi to ani tolik nevadilo.
Postavy mi připadaly sympatické přesně z toho důvodu, že se do příběhu zkrátka každá z nich perfektně hodila.
Jen ten konec se mi zdál trochu přitažený za vlasy, působilo to na mě jako záměr autorky, asi chtěla, aby kniha skončila v nějaké napínavé části, ale moc se jí to podle mě nevyvedlo. Moc to nezapadlo do děje a docela mi to zkazilo celkový dojem z knihy... Takže si myslím, že čtyři hvězdičky jsou tak akorát. :)
Jinak, pokud bych měl srovnávat s druhou knížkou od autorky, řekl bych, že by to vyšlo tak nějak nastejno.

KatkaHutyrová

Přečteno za tři dny! Vím, že tato kniha vyvolává rozporuplné reakce, ale já jsem naprosto nadšená. Velice čtivé a plné zvratů - knížku jsem odkládala jen velmi nerada, nebylo možné se od ní odtrhnout.
Kapitoly jsou krátké a děj velmi svižný. Autorka Vám nedopřeje oddechu a nutí Vás číst stále dál a dál. :-)
Rozhodně doporučuji, já jsem si Manžele maximálně užila.

cucik14

Knihu jsem si přečetla na základě velkého množství kladných recenzí a abych pravdu řekla, ničím mě nenadchla. Takovy průměr, nic od čeho bych se nemohla odtrhnout.

Andvejka

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou - babička ji má půjčenou z knihovny. Sama ji má přečtenou a řekla mi k ní: "Nejhorší na tom je, že věřím, že existují lidé, kteří by to opravdu udělali." A já, protože jsem nevěděla, o čem kniha je, jsem samozřejmě zatoužila vědět, o čem mluví...

Kniha byla čtivá, dokázala mě pohltit na dva večery, ale přeci jen jsem v jejím samotném finále čekala trochu víc. Nemůžu si pomoc, ale vůbec mi do celého příběhu nesedělo oslovení maminka a tatínek, víc jsem očekávala zapojení sousedů. Mám ji přečtenou, ale nepředpokládám, že bych měla v nejbližší době chuť se do ní začíst znovu.

Ivka14

Kniha napínavá. Určitě me ten děj překvapil a nebyli tam ty nudné popisy jak u jiných knih. Hlavně posledních pár kapitol jsem skoro ani nedýchala, protože jsem se bala konce a stejně překvapil.

verca0794

Wau!!! Tak tato knížka, konkrétně poslední strana mě naprosto odrovnala. Nepředvídatelné!!! Když už si myslíte, jak to dopadne, scenář se zase brzy změní. Takový závěr určitě nečekáte. Doporučuji!!

reňa30

Docela se mi líbila..takové trochu oddechové čtení

luci6910

Nebýt té poslední stránky, tak se mi kniha celkem i líbila.

Yunnx

Kniha byla vcelku čtivá, nikoliv však napínavá. Nedokázala jsem se ani sžít s žádnou z postav, postrádala jsem v příběhu někoho, kdo by mi byl sympatický.

radka1397

Ultra čtivé. Přelouskala jsem jí za dva dny. Konec mi přišel dost překombinovaný, ale celkově se mi knížka líbila.

Ráďa505

Kniha čtivá, ale pro mě velmi překombinovaná. Přesto mi příběh zůstává v paměti.

e.s.e.t.

Nemyslím si, že mi kniha nijak zvlášť zůstane v paměti, i přestože jsem ji přečetla velice rychle (asi je to i tím, že není příliš dlouhá). Jedná se o odychovku, jakých je teď plná databáze, od dalších "ženských thrillerů" se nijak zvlášť neliší, přesto mě trochu zklamal úplný konec - poslední strana pro mě byla zbytečná a dost přitažená za vlasy. 3,5*

GanjaL

Kniha mě dokázala dost překvapit. Nikdy nevíte, čeho jsou lidé schopni. Také mě donutila se zamyslet nad lidmi, kteří bydlí vedle nás :D

NikolČapková

Kniha mi vůbec nesedla. Možná špatné téma thrilleru pro mě. Děj byl nezajímavý. Čekala jsem dlouho na zápletku či nějaké napětí. Nezaujalo mě nic, abych knihu vůbec dočetla.

Jana283

Nejsem pravidelným čtenářem thrillerů, takže jsem po knize sáhla jako po oddechové četbě bez velkých očekávání (může-li tedy být za oddechovou považována kniha, jejíž hlavní dějovou linkou je únos dítěte...) I když zápletky byly mnohdy předvídatelné, děj měl spád, bavilo mne odkrývat pohnutky i tajemství jednotlivých postav. Asi každý má svou 13.komnatu, ale doufám, že tohle byla jen fantazie autorky…. Přečteno jedním dechem za dva dny, ale ráda se vracím do našeho reálného světa, kde za každým rohem nečíhá lhář, podvodník a psychopat. I když, kdo ví…

S.monika

Zcela upřímně... na knihu, která je neustále v bestsellerech a stále vidět, jsem čekala více... a na druhou stranu, taky jsem si ji přečetla.
Myslím si, ze příběh nebyl špatný ale takový nepropracovaný - hodně detailů a dovysvetleni mi chybělo.. spousta věcí byla laicky popsána a prostě mi to nedávalo smysl ( třeba ty dětské chuvicky - když šel zvuk, to Marco neslyšel Anně plakat? A mají fakt takový dosah signálu?). Ne že by to bylo neuvěřitelné, ale takové prvoplánovité.
Konec mi přišel sešitý a přišlo mi, že se “naschvál” každá osoba obviňuje “schválně”, aby gradovalo to napětí.
Celkem mi to nesedlo, myslím, že jsou mnohem lépe promyšlené thrillery, které nejdou vidět.. ale holt síla marketingu asi.. pro mě stejně zklamání a nachytání se jako u Hadrového panáka.

Petronela258

Měla jsem problém ji asi od 80 stránky dočíst. Postavy mě nezaujaly, děj na mě byl příliš překombinovaný a zbytečně natahovaný, nudila jsem se. Dočetla jsem, jen protože jsem doufala, že konec bude nějaký zvrat, který změní ještě můj názor na knihu. Nestalo se. I poslední část, která měla být šokující, mě nepřekvapila. Za mě zklamání.

fayne

Předvídatelné? Vůbec...Scénáře se mi měnily v hlavě po celou dobu čtení knihy a ani jednou jsem takový závěr nečekala. A poslední stránka? Ta mě naprosto odrovnala. 4* dávám jen proto, že jsem četla lépe napsané knížky, ale tato určitě stojí za přečtení :-)

DenisaHamakova

Nebylo to špatné, ale nejspíš bych knížku neoznačila jako thriller, ten si představuju trochu jinak.. Asi jsem ji neměla číst hned po Chrisu Carterovi :)

Pitbullka

Tohle byl teda opravdu slabý průměr a zklamání. Příběh mě vůbec nechytl a vlastně mi to celé bylo tak nějak jedno. Postavy byly nesympatické, děj vleklý.

Veryready

Chvílemi napínavé, ale strašně předvídatelné a jednoduché čtení, nemá to hloubku, aby člověka nějak zasáhlo. Styl je takový prostý, často se opakující formulace, nevím, zda je to překladem, ale řada vět působí strojeně, nevěrohodně, i popisy myšlenkových pochodů a dedukcí jsou takové slabší. Na pláž dobré.

Sudin

Slabá kniha, předvídatelná, napětí téměř žádné. Nevím komu bych takovou knihu doporučil. Nechápu jak se dostala do edice bestselleru.

Nikola995

Napínavý příběh,přečtený během jediného dne...

Barulinkas

Přečetla jsem si na doporučení...byla jsem zklamaná. Hodně lidí tu píše, že kniha byla napínavá. Kde přesně?? Vždyť se to jen pořád opakovalo a vůbec to negradovalo. Celý děj se dá nacpat do 5 Kapitol....vleklo se to jak sopel...nikdy více děkuji

Lavender756

Zpočátku celkem slibné, rychle obývající čtení, které ale postupně zabředne do myšlenkových pochodů manželů, které se nesčetněkrát opakují stále dokola a nudí a nudí a nudí... Děj je nakonec plný překvapivých zvratů, až negativně šokujících,které se ale na jednu stranu dají dobře předvídat. V třetí třetině knihy přeskakovany odstavce o ničem nebo o tom, co už jsem xkrat četla předtím .

Zuzulin

Byla jsem z knihy zklamaná. Těšila jsem, až si Manželé odvedle přečtu, ale knížka byla předvídatelná a od poloviny knihy jsem se s knížkou trápila, abych ji dočetla.

Agnesita

Thriller? Opravdu ne. Vleklo se to, bylo předvídatelné. Málem jsem nedočetla. Nedoporučila bych.

dom.ini

Tak já jsem asi trochu zklamaná. Knížka se četla moc dobře, byla svižná, nabitá akcí a dějem a nebylo tam ani jedno hluché místo. Zkrátka se tam pořád něco dělo, taže jste se nestihli vůbec nudit. Ale na mě byla moc překombinovaná a rozuzlení mi připadalo úplně přitažené za vlasy stejně jako jednání všech postav v záveru knihy. A ten teatrální konec byla poslední tečka. Kdyby to autorka nechala trochu jednodušší a neslažila se za každou cenu co nejvíce šokovat, tak by to za mě bylo rozhodně lepší, protže jinak jsem se nemohla od čtení odtrhnout a bylo to čtení opravdu napínavé, takže mám takové smíšené pocity.

attila1

Četla se moc dobře. Bylo na napínavé, určitě si přečtu i další knížky od této autorky.

Hania932

Knížka byla už začátku strašně zajímavá a musím říct že autorka píša strašně poutavě. Celý příběh byl o tom že se ztratí dítě, což je asi noční můra každého rodiče.Já rodič nejsem ale i pro mě to byla taková ta "noční můra". Knížku čtete dál a dál, protože vás zajímá jak to nakonec dopadne a kdo to dítě unesl, co se s tím dítětem stalo. Bylo to napínavý, smutný, zajímavý. Tuhle knížku nemůžu hodnit jinak než 5 hvězdičkami protože to bylo vážně něco! Rozhodně stojí za přečtení!