Manželé odvedle

Manželé odvedle

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329780/manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 3.91844

The Couple Next Door (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

sarkaditt
včera

Kniha se od začátku četla dobře. Pak už mi přišlo, že se zastavil děj věčně se opakujícími výslechy, ale zrovna ve chvíli, kdy jsem si to řekla, se to začalo znovu hýbat a postupně se děj ubíral zajímavým směrem. Rozuzlení příběhu mě překvapilo a kniha se mi líbila. Nelíbil se mi konec, díky kterému zůstal příběh v podstatě otevřený, protože nevite, jestli ji z toho právník vyseka a nebo jestli i po tak úporné snaze bude tak jako tak matka bez dítěte, resp.dite bez matky... Takže až na ten konec dobrý.

KamikPeskic
předevčírem

Negativní komentáře ani hodnocení mě neodradilo. Za mě to byla pecka! Přečetla jsem ji jedním dechem a rozhodně doporučuji. :)

jaroiva

První polovina mě moc nebavila, připadala mi jako jeden dlouhý nudný výslech. Pak to ale dostalo spád a líbilo se mi, jak je zkonstruované postupné odhalování pravdy. Thriller mi to tedy ale nepřipomíná, spíš taková oddychovka.

Efča59

Kniha mě nenadchla. Přečetla jsem ji celkem rychle, ale děj mi přišel hodně překombinovaný. Pocitově bojuji mezi tím, zda to byla oddychovka nebo slatanina.

teunka

Protože jsem matka batolete, příběh mě zaujal a tak jsem knížku koupila. Do první půlky mě hodně bavila, pak už jsem ji četla jen abych zjistila, jak dopadne. Ale celkově se mi líbila, námět dobrý, konec ke konci už předvídatelnější.

Erudite

Zabaleno tolikrát do jiného morálního vyústění, že to nakonec vlastně žádné nemělo.
Překombinovanost děje a každá postava vybroušená tak, aby správně zapadla do stroje zápletek - což skončilo přečtením knihy v rekordním čase a následném uvědomění si, že vlastně ani nevím, co si z knihy vzít.

Zmanipulovaný člověk vyhrává nad manipulátorem. Hořká tečka na konci, kde byla hloupost očištěna od všech hříchů...

strippedd

Manželé odvedle velkej boom, který na mě křičel v nákupních centrech . Ale jako musím říct že dobrý. Rychlí spád, zbytečně to nebylo překombinované a dokonce závěr překvapivý a smysluplný. Úplně to nemůžu srovnat se Zmizelou jak spousta jiných čtenářů, ale za mě příjemné čtení :).

AnnaAm

Mala som veľké očakavania ktoré bohužial kniha nesplnila. Žiadne veľké odhalenie a prekvapenia sa neudiali. Skoro od polovičky knihy sa dozviete všetko čo potrebujete potom už je to len zbytočné naťahovanie. Koniec knihy sa mi tiež nepáčil možno trošku prekvapil (zato aj 3 hviezdičky) ale nebolo to nič u čoho si poviete wau. Hlavné postavy mi neprirástli k srdci a celkovo mám z knihy zlý dojem a neviem či sa pustím do ďalších od autorky

katushah

Vynikající kniha. Přečetla jsem jí za jeden den, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. A konec byl krásná třešnička na závěr. Jediný, co mi trochu vadilo, bylo časté opakování stejných vět a myšlenek. Např. věta kde je naše dcera tam byla snad stokrát.

Zlatinka.Emilly

Příběh byl čtivý, i když na můj vkus se vyšetřování dost táhlo. Zarazilo mě laxní smíření se s předpokládanou smrtí dítěte, očekávala bych větší zoufalství matky. Přestože pisatelka průběžně odkrývala určité momenty a někdo tak mohl předvídat kdo je vrahem, já tedy ne. Ke konci knihy se mi zdálo, že se tam plete páté přes deváté. Rozuzlení mě překvapilo, k tomu naivita matky té maličké, kdy odpouští manželovi....

ReadingFox11

Napsáno jak třináctiletým děckem (a věřím tomu, že spousta talentovaných třináctiletých by to uměla napsat líp), námět dobrý, ale zpracování nic moc. Předvídatelné, spousta věcí nesmyslných, jen aby to pasovalo do příběhu.
Ale viditelně se spoustě lidí kniha líbila...

Pettinka

Detektivky normálně moc nevyhledávám. Vlastně ani nevím, proč a kde jsem tuto knihu pořídila. Nicméně se stalo a já ji začala číst a musím říct, že jsem byla moc mile překvapená. Příběh mě úplně pohltil a musela jsem číst dál a dál. Možná, že jsem nic neočekávala, tak jsem nemohla být ani zklamaná. Určitě jí doporučím mým čtenářským kamarádkám. :)

Wayd

Kniha se mi nelíbila.Už bych se k tomuto žánru ani spisovatelce nikdy nevrátila. Od poloviny knihy mi bylo jasné, kdo za vším stojí... Děj vcelku očekávatený. Za mě maximálně 2 hvězdičky - víc určitě ne.

Jirinamac

Detektivky moc nečtu, ale do deštivého dne je to dobrý.Já bych byla špatný detektiv, vraha jsem neodhalila.

Katuska88

Místy byla poměrně překombinovaná, ale jinak celkem slušná četba na odreagování, pokud budete brát s nadhledem některé pasáže. Za mne určitě mnohem lepší, než "podobná" Pusinka.

Morgaine07

Přečteno jedním dechem :)

Vik40

Dobře se čte. Sice závěr byl jiný, než bych čekal, ale i tak 5 hvězdiček.

Amy27

Po tolika kladný recenzí propagačních letáků apod. jsem od knihy čekala asi větší bombu. Nicméně... přečetla... totiž zhltla jsem ji jedním dechem a až do konce jsem nevěděla, kdo to teda vlastně udělal... :O

Simix12

Knížku jsem začala číst na doporučení kamarádky. Přečetla jsem jí za jediný den. V půlce jsem si myslela, kdo dítě unesl, ale nakonec bylo vše úplně jinak. Za mě výborná knížka a těším se na autorčinu další knihu.

cmelda26

Takhle má podle mě správný thriller vypadat.

Skylark23

Kniha, na kterou jsem netrpělivě vyčkávala. Po prvním bestselleru autorky, který jsem přečetla doslova jedním dechem, už je děj druhé knihy očekávatelný, nicméně dějové zvraty jsou nepředvídatelné a kniha opět dokáže překvapit. Dějová i časová osa je srozumitelná, velmi dobře čtivý příběh.

Deniska147

Kniha se mi nelíbila, děj byl poměrně očekávatelný, zvraty téměř žádné. Škoda výborného tématu s únosem dítěte, které autorka bohužel nezpracovala moc zdařile. Postavy nejsou moc rozvinuté, žádná mi nepřišla sympatická, jejich jednání bylo očekávatelné a ten závěr? Nesmyslný a mám pocit, že autorka nutně musela po happy endu přidat další zápletku a uměle vytvořit napětí. Za mě rozhodně ne. Mnohem lepší je Žena v okně, Dívka ve vlaku, Zmizelá apod. Další knihu od autorky si nepřečtu, nevyhovovala mi ani forma, kterou to je napsané.

Astonius

S ohledem na konečné rozuzlení jsem se rozhodla dát nakonec za tři, tedy lepší průměr, i když ta čtvrtá hvězda se mi dlouho ukazovala před očima :-) Kniha se četla skvěle a alespoň zpočátku neměla hluchá místa - vylíčená záhada nutí čtenáře číst dál a dál a postupně se rozkrývají další a další stopy. V tomto směru bylo dobře použité i vyšetřování policie, která odváděla standardní práci co se týče zjišťování důkazů, se kterými čtenář mohl "pracovat". Další věcí, se kterou jsem se asi ještě nesetkala, je zvláštní použití myšlenek zúčastněných osob - např. během čteného rozhovoru se člověk několikrát "ocitne" v hlavě diskutujících, takže již v průběhu konverzace je možné utvořit si obrázek, co si o probírané věci myslí např. manželka, manžel a policista. Bohužel jak už to tak bývá u takových knih - autor vymyslí skvělou zápletku, na jejíž rozluštění se čtenář klepe, ale pak ta bublina praskne a vysvětlení do sebe sice zapadne, ale je tak nepravděpodobné, že si nakonec člověk řekne jen, že to byla pěkná kravina :-) Což jsem si tedy pomyslela i zde. V poslední třetině děj stagnuje, zřejmě došly nápady a omílá se stále dokola to samé, že mne to chvílemi už i nudilo. A neodpustím si SPOILER: Myslím, že Marco z toho vyvázl až moc snadno, když se vezmou v potaz všechny jeho prohřešky - a to jak po stránce trestní, tak po stránce rodinné a partnerské....

JitkaSatavova

Kniha se mi zdá nepříliš zdařilá, jazyk nezajímavý, postavy by mohly být dalece více rozepsané a vykreslené na tak vypjatý příbeh to bylo prostě málo.

jahlina

Kniha mě chytla a nepustila. Svižný děj s několika zvraty mě udržoval v napětí až do konce.

Leňulaaa

Děj byl napínavý, kniha se četla úplně sama. Líbilo se mi, že kapitoly nebyly dlouhé. Celkově bych knihu doporučila spíše čtenářům, kteří s tímto žánrem teprve začínají.

iveetka

Kniha se moc dobře čte. Téma mě zaujalo a musím říct, že závěr se mi moc líbil. Za mě určitě stojí za přečtení.

Bustedka

Anotaci jsem si ani nečetla, takže když jsem na konci první kapitoly zjistila, že se to točí kolem únosu šestiměsíčního miminka, polilo mě horko. Od té doby co jsem máme, nemám moc tahle témata v lásce. Knížku ale našlo odložit. Nešlo :-) Nemůžete přestat číst a hltáte každou další stránku. Stylisticky to není zrovna vysoká dívčí, ale to myslím nikoho moc nezajímá :-) výsledek se na první pohled zdá trochu překombinovaný, na druhou stran to po dalším uvážení dává docela smysl. Takže proč ne :-)

Garfinela

Přečetla jsem jedním dechem

Mirkaha

Super knížka. Vřele doporučuji, napínavá až do konce.