Manon Lescaut

Manon Lescaut https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71864/manon-lescaut-71864.jpg 4 1465 191

Nejslavnější dílo spisovatele známého jako abbé Prévost (1697-1763) a proslulého pestrým životem. Svůj Příběh rytíře des Grieux a Manon Lescaut koncipuje v duchu dobové módy jako paměti. Tento romanticky pojatý román o lásce,kteráse nedokáže smířit s rozumem, inspiroval Vítězslava Nezvala k vytvoření básnického dramatu, jež předčí literární hodnoty originálu.... celý text

kadgam
31.01.2012

Tá kniha stála za to. Zamilovaný príbeh - krásne verše - príjemné čítanie. Pamätám si české televízne spracovanie, tiež sa mi páčilo s Janou Preissovou ako nežnou Manon.

Adrianah
23.09.2011 4 z 5

Krásný příběh,nádherné verše,avšak mnohokrát opakované.

Ver8nika
30.07.2011 5 z 5

Příjemné čtení, i když rytíř Des Grieux je sladší víc než je normální

Jakubisko
04.07.2011 3 z 5

Plné krásných momentů, ale jako celek poněkud rozvláčné.

Addie
27.03.2011 5 z 5

Rytíř des Grieux... Která z dam by si nepřála někoho s jeho věrností a oddanou láskou?
To je dost řečnická otázka, já vím.
Velmi pochybuji, že by se dalo dojít lepšího přepracování než Nezvalova.
Stojí to za to, takhle umřít pro krásu...

Breburda
22.02.2011 5 z 5

Hra o veliké a věřné lásce a smrti, i přesto že verše moc nemusím, se mi toto zpracovaní moc líbilo

Okřídlená li
30.11.-0001 4 z 5

Nezval to sice pěkně zveršoval, ale co mě neustálo štvalo (a proto dávám jen čtyři hvězdičky) bylo neustálé opakování jednoho textu. Místy mi to přišlo laciné.

nightlybird
30.11.-0001 5 z 5

Nepoznat Manon, - jistěže bych miloval, kvalita mého milování by byla ale o mnohé ochuzena, to těžce nesla by, zajisté mnohá žena.

knedlik
30.11.-0001 5 z 5

Manon je dítě, Manon je plavovláska.
Manon je první i poslední má láska.
Manon, ach Manon, Manon a Arrasu!
Manon je moje umřít pro krásu…

Li@

Moc krásná knížka!

Jaxx84
30.11.-0001 5 z 5

Snad nikdy již nepřekonané verše, dovolím si pro vás na ochutnávku:
Manon je můj osud. Manon je můj osud.
Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
Manon je první a poslední můj hřích,
nepoznat Manon, nemiloval bych.
Manon je motýl. Manon je včela.
Manon je růže, hozená do kostela...