Maminka vaří líp, miláčku

Maminka vaří líp, miláčku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484533/bmid_maminka-vari-lip-milacku-ZW5-484533.png 3 41 11

Běla se za Pavla, jehož rodiče mají restauraci na malém městě, provdá z velké lásky. Kvůli budoucímu manželovi se dokonce vyučila kuchařkou, ačkoli odjakživa toužila být učitelkou. Pavel i jeho rodiče ji přitáhli k rodinnému podnikání, ačkoli Bělini rodiče i její kamarádky vztyčovali varovně prst. Sprcha přišla hned po svatbě. Tchyně Bělu pověřila, aby uvařila polévku, a tenkrát Běla slyšela tu větu poprvé: „Maminka vaří líp, miláčku.“ Podaří se jí manžela přesvědčit, že tahle věta opravdu není motivační?... celý text

Makůvka
22.07.2023 4 z 5

Opět klasika, hlavní hrdinka, jedináček s vysokoškolským titulem, zahrnutý luxusem. Prvně nepřízeň osudu a pak pohádkový život v zahraničí v luxusních domech, mořem dobrých přátel ochotných cestovat několikrát do roka za ní na dovolenou. Žádná jazyková bariéra u nikoho z nich a hlavně toho jídla.... Prostě neuvěřitelné!!! Ale... Ach jo, dobrá oddechovka na léto.

Januli
25.04.2023 3 z 5

Červená knihovna po česku. Knihy paní Jakoubkove jsou jako přes kopírák, víme co v nich bude (vaření, cestování, přátelé a rodina k nezaplacení a peníze no problém) ale vždycky si ji přečtu. Jak píšou jiní, oddych mezi náročnější literaturou.

pileckova
23.04.2023 odpad!

Zaujal mě název, myslela jsem, že to bude vtipné :-) Bohužel, nebylo to ani vtipné, ani to ničím výjimečné. Když jsem poprvé přečetla slovní spojení jednak.... druhak, tak jsem myslela, že se asi autorka spletla, ale když to bylo téměř na každé stránce, tak jsem se rozhodla, že napíšu tento komentář. Děj trapný, vyprávění jak když to píše žákyně 7.-8. třídy základní školy, všechny postavy se točí kolem Běly, která co si usmyslí, to má, je to rozmazlená k.... Dost mě iritovaly pasáže o jídle, fakt mě nezajímá, jak co naložila a jak podlila a dala na to oříšek másla.. Také je dost nevěrohodné, že když se ona odstěhuje, že se tam za ní téměř okamžitě přistěhuje celá rodina a všechny kamarádky s rodinami a jejich rodiče atd.. prostě padlé na hlavu, konec už jsem přeskakovala, děs běs.. Nedoporučuji, leda jako odstrašující příklad, jak nemá kniha vypadat.

L.Helena
29.03.2023 3 z 5

Nevěrohodné

JancaMia
11.10.2022 3 z 5

Jedna z autorčiných slabších, oceňuju že je snaha o trošku jiný děj než u předešlých , nicméně se stejně opakovala zažité klišé : cestování, jídlo, bohaté chytré děvče + jednak, druhak, ach jo ..

ropotamo
24.08.2022 odpad!

První a poslední kniha od autorky. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu červenou knihovnu, chvílemi deníček patnáctileté puberťačky. Od dospělé "spisovatelky" (já bych ji tak rozhodně nenazvala), bych čekala alespoň průměrnou slovní zásobu. Nedoporučuji, naprostá ztráta času. Hvězdička proto ani jedna

gargamelka
13.08.2022 3 z 5

Oddechová knížka s nádechem jídla a moře.

alnahu
24.06.2022 4 z 5

Další příběh ze života.Tentokrát tak trochu neuvěřitelný i když pravdou je ,jak se do manželství začne motat tchýně je konec.Hlavní hrdinka i v této knize vše skvěle stíhá ,starat se o dítě,manžela,přátele a přitom navaří a napeče spoustu jídla-taky bych to takto chtěla vše stihnout.Ale i přesto se mi autorčiny knihy líbí a ráda je čtu.

dana8437
14.06.2022 4 z 5

Předvídatelná oddychovka, za mě splnila účel mezi thrillery a knihami o holocaustu.

xena2711
26.05.2022 3 z 5

Další oddechovka mezi psychothrillery.

gabra03
21.05.2022

Klasická oddychovka od autorky, která pravidelně vydává tento druh literatury. Ne vždy uvěřitelné situace - a na závěr konec jak z červené knihovny - prostě klasika...