Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16222 2192

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

CathMares
01.01.2017 5 z 5

Tato knížka s pěkným přebalem se krásně četla, s filozofickými představami, jako byl napřìklad na začátku beránek, nebo klobouk .. Určitě bych doporučila i mladým, kteří mají tuto knížku jako přípravu k maturitě, není nudná a rychle se čte i tím, že jsou v knížce namalované obrázky kde všude princ byl a nemá moc stránek. :)

Broukodrak
30.12.2016 4 z 5

Jsou tam dobrý obrázky ale bilo to trochu napínavé. Nejlepší bil západ a víchod slunce a hýbací obrázky.

Madlenka_Knihy
30.12.2016 5 z 5

Myslím si, že se tato kniha líbí všem, kteří jsou citově založeni a rozumějí té pravé literatuře. Každý den se podívám na nebe, a říkám si: Kde je ta planetka, kde bydlel Malý princ? A co květina, snědl ji ten beránek?

pavla9879
30.12.2016 5 z 5

Jedna z mých úplně nejmilejších knih. Můžu ji číst zas a znova a nikdy mě neomrzí. Vždy v ní najdu něco nového.
Od chvíle, kdy jsem ji četla poprvé, si pokaždé, když se dívám na hvězdy, kladu otázku, jestli tam někde beránek spásl nebo nespásl květinu... protože je to tak důležité.

lemichaela

Určitě nečtu naposled! ♥

Julia_pt
27.12.2016 5 z 5

Při čtení této knížky si člověk uvědomí, za co stojí bojovat. A teď už jen nepolevit a držet se i těch maličkostí. Jsem ráda, že tahle kniha spatřila světlo světa. Není nic jiného, co by se na to dalo říct. Určitě doporučuji :)

Mikako
26.12.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Na obsáhlejší hodnocení mi schází ta správná slova. Ale myslím, že nebudu jediná, komu Malý princ vehnal slzy do očí.

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Jsou knihy, které se nedají ohodnotit "jen" maximálním počtem, neboť sahají mnohem mnohem dál. K Malému princi se vracím už několik let. Přečteno a právě čteno. Znovu a znovu a zas.

sarka0019
19.12.2016 5 z 5

Krásnější knihu jsem ještě neviděla, krásný a jemný příběh. Četla jsem ji nespočetně krát. Doporučuji každému. :)

pejty
16.12.2016 4 z 5

Když jsem tuto knížečku četl poprvé byl jsem ve školních letech a byl jsem moc mladý na to abych dokázal ocenit jednoduchost a krásu tohoto příběhu. Teď si naopak po přečtení této knížečky připadám až moc starý na to, aby mě tento nádherný a jednoduchý příběh dokázal ještě uchvátit.

Peršanka
16.12.2016 2 z 5

Kvalitní četba? NE, pouhý mem.

m.artina
12.12.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako malá. Pak na gymplu k povinné četbě. Ale až s odstupem času člověk pochopí jak moc nádherná kniha s hlubokým významem to je.

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Nádherná pohádka pro dospělé. Na konci přijde bolest.

kamolka
04.12.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla vtipná i smutná, ale hlavně vás donutí se zamyslet. Jediné, co mě mrzí, je to, že tuto knihu musí číst děti na základní škole a přitom mi přijde, že aby jste pořádně pochopili tuto knihu musíte být starší.

láskyplnáTerez
01.12.2016 4 z 5

90. nejlépe hodnocená kniha? Za mně vůbec. Když všem říkám, jak se mi tahle kniha nelíbila, tak jen nesmyslně zvednou obočí a dodají, že jsem knížku nepochopila a označují mně za naivní. Kdyby se mi nelíbila já nevím, Sophie Jordan, tak je to v pohodě, ale když se mi vůbec nelíbil Princ, tak jsem hned "jednoduchá" holka, co nepochopila děj? Za mně zkrátka ne.

vea2416
01.12.2016 5 z 5

Moje srdcová záležitost. Jak je psáno, je to víc knížka pro dospělé než děti, na druhou stranu i mé malé neteřce přirostla k srdci. U konce mi vždy ukápne i slza - dojetím.

BoredCop
28.11.2016 5 z 5

Malého prince jsem z donucení četl jako kluk a dodnes si pamatuju, jak jsem se u něj děsně nudil a nic nepochopil. Letos jsem si ji poprvé přečetl jako dospělák a je mi jasné, že svým dětem ji nutit nebudu.

Lightman
27.11.2016 5 z 5

V dětství a v dospívání, když jsem se k této knize dostal, nechápal jsem, proč je tak uznávaným dílem. Tvrdit, že je dobrá, když to všichni tvrdí? Proč? ... Dnes ale na ni mám jiný úhel pohledu. Nemyslím, že je to kniha pro každého, ale pouze pro ty, kteří se "umí dívat" :) a "umí vnímat". Nejde ani tak o úroveň teoretických znalostí, jako spíše o praktické životní zkušenosti, které člověka "přinutí" k zamyšlení a k poznání nadčasových hodnot a "kvalit", které tato kniha obsahuje ... kvalit, které jsou naším duálním poznáváním světa jen těžce postihnutelné ...
Kniha obsahuje hodně vznešených myšlenek, tato je jedna z mých nejoblíbenějších:
... "Navždy budeš zodpovědný za to, co k sobě připoutáš" ...

dreamhex
25.11.2016 3 z 5

Byť hezká knížka, tak pro mě jedna z těch silně přeceňovaných. Určitě stojí za přečtení, ale nad komentáři níže jen zvedám obočí. Původně jsem chtěl napsat poněkud svéráznější komentář, přece jen mě ta přílišná chvála téměř vytáčí, ale nakonec jsem vlastně i rád, že se lidem tolik líbí nějaká kniha.

kaktus0007
20.11.2016 5 z 5

K téhle knížce není ani co dodat, srdcovka :)